Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 08:14, 15 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
anka_ napisał(a)
No Kochana, poszalałaś. Nowa odsłona ogrodu powstaje.

Wczoraj w poszukiwaniu informacji o jakiejś roślince trafiłam ponownie na twój pierwszy wątek. I ogromnie mnie uderzyło jak bardzo się zmienił. Aż trudno uwierzyć, że to ten sam który miałam okazję oglądać na żywo.
Ja jestem dopiero na etapie sadzenia. I wytyczając miejsca pod rośliny mam w tyle głowy twoje słowa o dojrzewaniu ogrodu i wzroście roślin. I czasami tak się zastanawiam jak wypośrodkować tą nieodpartą chęć posiadania ogrodu na już a daniem przestrzeni życiowej roślinom.


To jest jak wyższość świąt Wielkanocy nad świętami Bożego Narodzenia, albo co było pierwsze..jajko czy kura..

Ogród zawsze będzie za pełny lub zawsze za pusty.. a taki w sam raz będzie tylko przez jakiś czas
Drzewa i krzewy sadzimy z głową bo tego nie da się przesadzić.. .. myślałam ze tak sadzę, a jednak się nie udało. Czytałam co jakie będzie po 10 latach.. i na tyle się nastawiłam.... i 10 lat zleciało, a wszytko rośnie szybciej niż podają książki.

Są też rośliny które odmówiły współpracy.. .. i nie dożyły wieku 10-letniego.

Założenie było takie.. drzewa i krzewy tak by nie ruszać, a wypełniacze na gęsto Bo nie będę mieszkać na pustyni i patrzeć na gołe rabaty, chciałam nacieszyć się kolorami, a nie ziemią. Mnie bawi tak samo przesadzanie, sadzenie i mieszanie na rabatach jak oglądanie. A może to pierwsze bardziej Dlatego tyle teraz frustracji, ze nie ma czasu na takie babranie się w ogrodzie. Przy gęstym obsadzeniu ogrodu cały czas trzeba korygować i pilnować.. inaczej robi się Baba Jaga.

Zaczęliśmy budowę domu w wieku dość poważnym i nie mieliśmy ochoty czekać do śmierci zanim ogród urośnie. Taka była polityka.. z założenia..

łaziłam po szkółkach i pytałam się"czy szybko rośnie", jak szybko to zapakować No i były to najczęściej jałowce

Ale nie tylko ja tam mam bo często słyszę w szkółkach.."czy szybko rośnie?" i wiem, ze to początkujący ogrodnik
Paprocie, moja ostatnia miłość


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 08:20, 15 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
MartaKozak napisał(a)


Zgadzam sie w 100%.
Czasami mniej znaczy wiecej.


Nie zawsze ... jak się ma 30 lat to można czekać na efekt 10 lat..
Jak się ma 50 to chciałoby się mieć ten efekt trochę szybciej

I jeszcze zależy od charakteru. Mnie ogród w którym nic nie ma przez 10 lat by wnerwiał.... już wolę te swoja walkę z wycinkami

Byliny poza tym lubią jak się je czasami podzieli i przesadzi I na szczęście na byliny nie czekamy 10 lat tylko rok-dwa I takie było założenie.. dużo bylin aby ukryć pustkę... tylko krzaki urosły dwa razy szybciej i dwa razy większe niż podają książki.



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 08:21, 15 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gościom dziękuję za wizytę Czas do pracy .. a za oknem szaro buro i ponuro.. zaczyna się moja "ulubiona" pora roku...grrr

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 10:27, 15 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Byłam wczoraj poczytałam, od początku śledzę zmiany Ja byłam takim ogrodnikiem nastawionym na szybko rośnie. Jałowców mam sporo, na razie je lubię bo mi w zimie nie pusto zaczym świerki urosną. Jak będzie kiedyś? Pewnie będę haratać....choć wczoraj widziałam w Roku w Ogrodzie extra kobitka miała pocięte jałowce zatopione w hostach z białym na liściach cudnie to wyglądało. Proste a efektowne może kiedyś w takie coś pójdę

Wiem, ze ty masz na to nerwa( ja też mam) ale miło się czyta, że są inni co tylko z brzega przeplewią co na widoku, a reszta czasem zostaje na później. Nawet Danusia tak napisała Dzięki kobitki bo to podnosi na duchu tych co też nie wyrabiają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 11:16, 15 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Aż się uśmiałam z tych zmian, bo obie znowu na tym samym etapie, tylko ja mam bardzo pod górkę i nie do porównania ile tego...
Im starszy ogród, tym więcej pracy, stale ci to mówiłam. Ale trzeba to wszystko robić, aby był doświetlony, miał przewiew i generował, jak najmniej pracy. Dla pocieszenia, jestem w nieustannym toku prac, może do lutego skończę więc za wiosną nie tęsknię póki, co
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kindzia 11:17, 15 lis 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Posadziłam między nogi słupa świerczka Iseli Fastigata. Pani mi u Kapiasa doradziła, bo podobno wąski rośnie...wiesz coś o nim z własnego doświadczenia?

I jeszcze jedno pytanko : muszę się przymierzyć w przyszłym roku do przesadzenia szczepionego miłorzęba, bo mi rodki włażą na niego. Nie jest wysoki, rośnie z 5 lat. Masz pojęcie czy to się uda? Jakie toto może korzenie mieć? I kiedy najlepiej się za to zabrać?

Jak nie wiesz, nie rozpisuj się, napisz mi tylko, że nie wiesz. I dziękuję od razu
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Milka 12:30, 15 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja wiem, bo swój przeniosłam po 5 latach, bez problemu z korzeniami, luźno posadź i podlewaj kapkę codziennie, mój tydzień temu i jest ok
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 13:34, 15 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kindzia napisał(a)
Posadziłam między nogi słupa świerczka Iseli Fastigata. Pani mi u Kapiasa doradziła, bo podobno wąski rośnie...wiesz coś o nim z własnego doświadczenia?

I jeszcze jedno pytanko : muszę się przymierzyć w przyszłym roku do przesadzenia szczepionego miłorzęba, bo mi rodki włażą na niego. Nie jest wysoki, rośnie z 5 lat. Masz pojęcie czy to się uda? Jakie toto może korzenie mieć? I kiedy najlepiej się za to zabrać?

Jak nie wiesz, nie rozpisuj się, napisz mi tylko, że nie wiesz. I dziękuję od razu


Kasia, ja przesadzałam wielekroć. On jest nie do zdarcia. Teraz jeszcze śmiało. Ma korzenie tak wokoło jak i jeden głębszy (palowy ).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Bogdzia 14:19, 15 lis 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mala_Mi napisał(a)
Dla Bogdzi.. kosówka zasłaniała kiścienia tak że nie było go widać.. a patrz jaki wielki. Ten na lewo pod brzozą.


Na lewo? Mnie się wydaje ze na prawo od brzozy a naprzeciwko Ciebie.Na lewo od brzozy sa trawy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 19:20, 15 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogdzia napisał(a)


Na lewo? Mnie się wydaje ze na prawo od brzozy a naprzeciwko Ciebie.Na lewo od brzozy sa trawy.

Na lewo ode mnie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies