Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

kasiek 20:44, 15 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Fantastyczne te paprocie - ciesze się że jedną mi podarowałaś - jest cudowna
Retrospekcja niesamowita.... I ktoś by pomyślał że na ogród czeka się latami... Może z niektórymi roślinami ale dziś lata lecą tak szybko...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
m_gocha 21:21, 15 lis 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Mala_Mi napisał(a)


Ogród zawsze będzie za pełny lub zawsze za pusty.. a taki w sam raz będzie tylko przez jakiś czas
Drzewa i krzewy sadzimy z głową bo tego nie da się przesadzić.. .. myślałam ze tak sadzę, a jednak się nie udało. Czytałam co jakie będzie po 10 latach.. i na tyle się nastawiłam.... i 10 lat zleciało, a wszytko rośnie szybciej niż podają książki.

Założenie było takie.. drzewa i krzewy tak by nie ruszać, a wypełniacze na gęsto Bo nie będę mieszkać na pustyni i patrzeć na gołe rabaty, chciałam nacieszyć się kolorami, a nie ziemią. Mnie bawi tak samo przesadzanie, sadzenie i mieszanie na rabatach jak oglądanie. A może to pierwsze bardziej Dlatego tyle teraz frustracji, ze nie ma czasu na takie babranie się w ogrodzie. Przy gęstym obsadzeniu ogrodu cały czas trzeba korygować i pilnować.. inaczej robi się Baba Jaga.

Aniu utrafiłaś w istotę również mojego ogrodniczkowania Też nie lubię pustych miejsc na rabatach i sadzę dość gęsto aby rośliny wzajemnie się przenikały tak jak w naturze. Niestety po jakimś czasie nie wygląda to już dobrze

Edit: Aniu tak mi się spodobały Twoje słowa, że wrzucę je u siebie (mam nadzieję, że się nie pogniewasz )
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Mala_Mi 18:33, 16 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dziś był bardzo miły dzień, a na pewno jego część.. to są te momenty dla których nie żałuje pobytu na Forum.
I co mi dało forum?... dało dużo fajnych znajomych... przyjaciół... a w nastepnej kolejności dopiero pożytek z porad i inspiracji ogrodowych.
Wybacz ale to musiałam uwiecznić w dzienniku ogrodowym. Flagowa postać tego forum... pierwszy rząd za Danusią.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
AgnieszkaW 18:56, 16 lis 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Buziaki dla Was
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Kasya 19:36, 16 lis 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41853
Mala_Mi napisał(a)
Dziś był bardzo miły dzień, a na pewno jego część.. to są te momenty dla których nie żałuje pobytu na Forum.
I co mi dało forum?... dało dużo fajnych znajomych... przyjaciół... a w nastepnej kolejności dopiero pożytek z porad i inspiracji ogrodowych.


No dokładnie
Zazdroszczę milych pogaduszek, bo na pewno były
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 19:40, 16 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mala_Mi napisał(a)
Dziś był bardzo miły dzień, a na pewno jego część.. to są te momenty dla których nie żałuje pobytu na Forum.
I co mi dało forum?... dało dużo fajnych znajomych... przyjaciół... a w nastepnej kolejności dopiero pożytek z porad i inspiracji ogrodowych.
Wybacz ale to musiałam uwiecznić w dzienniku ogrodowym. Flagowa postać tego forum... pierwszy rząd za Danusią.


Jakże się cieszę z tego zdjęcia, chętnie bym się też tam do Was poprzytulała
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mala_Mi 20:35, 16 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gardenarium napisał(a)


Jakże się cieszę z tego zdjęcia, chętnie bym się też tam do Was poprzytulała

W końcu to na tle Twojego projektu Front jak marzenie... zawsze elegancki. I codziennie dziękuję, że mnie zmusiłaś do wywalenia tego co było.. tylko Ty miałaś taki autorytet, że się posłuchałam. A co się otargowałam o każdego chabazia... oj pamiętam.. I patrz,, kilka lat i jest fajnie, nawet jak nie mam czasu.
Poczochraniec Ci nie leżał.. mi tez ale już się przyzwyczaiłam. Chciałam wymienić na wielką kulę lub poduchę.. ale nie kupiłam takiej i się zostało jak jest..

I dziękuję Agnieszce że mi szprosy z okien wybiła z głowy..

Grunt spotkać na swojej drodze autorytety

I przytulam mocno.. bardzo mocno i zapraszam

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:45, 16 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasya napisał(a)


No dokładnie
Zazdroszczę milych pogaduszek, bo na pewno były

Nie wiem czy godzina była.... szkoda.
I mialam pokazac lizaki cisowe..jakie malutkie są...

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ElzbietaFranka 21:11, 16 lis 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Milka napisał(a)
Aż się uśmiałam z tych zmian, bo obie znowu na tym samym etapie, tylko ja mam bardzo pod górkę i nie do porównania ile tego...
Im starszy ogród, tym więcej pracy, stale ci to mówiłam. Ale trzeba to wszystko robić, aby był doświetlony, miał przewiew i generował, jak najmniej pracy. Dla pocieszenia, jestem w nieustannym toku prac, może do lutego skończę więc za wiosną nie tęsknię póki, co




To prawda co rok wiecej roboty. Tego ciecia tyle, ze nie wyrabiam. Tne roze przed zima wywiozlam 4 taczki pedow rozanych. Rece poklote przez zime zmarzna zdrewnieja, i palenie. Tydzien temu spalilam resztki po przycietych brzozach, mieczykach i innego badziewia i znowu kupa po rozach.
Wiosna znowu ciecie iglakow, trawy, hortensje i niedobitki roz i tak non stop.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:39, 16 lis 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Aniu ogladam i oczom nie wierze, jeszcze narzekalas, ze sie nie wyrabiasz a tu takie rewolucje, zmiany na calego, przerzedzasz przeswietlasz.
Dostalas werwy, widzisz ladna pogoda bala i wszystko nadgonilas.
Nieraz trzeba sie czegos pozbyc. Na jednej focie masz takiego niskiego iglaczka chyba kosodrzewina bardzo ladny wyrzucilas go szkoda, ale jak mus to mus.

Zycze krzepy. Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies