Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 13:02, 29 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
yolka napisał(a)



Tylko moje zmarszczki o tym nie widzą .. żem jeszcze młoda

Szukam niebieskiego .. mam szałwie jednoroczną.. kupiona.. ale nie posadzona..

Zmarszczki są oznaką pogoni za uciechami życia. Ponuracy ich nie mają, należy te typy omijać z daleka

szałwię jednoroczną niebieską miałam w zeszłym roku, piękna, nie pokłada się, wysiała się, ale w tym roku coś bliżej fioletowego koloru. Nie wiem czego tak?


Aja mam zmarszczki a tobie się ręce trzęsą i jedne post kilka razy Ot to już ten wiek Że dumamy czy lepiej zapomnieć wypić czy rozlać

Mi się nigdy nie wysiały...

Muszę uciekać bo jadą mi Muminki... dano nie byli wiec brak czasu to jedno a tęsknota to drugie.. siedząc z nimi może coś na telefonie poczytam.. ale przeglądarka mi kiepsko chodzi

I coś na niebiesko..



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 13:09, 29 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dorota123 napisał(a)
Twój ogród zawsze był dla mnie wzorem ogrodu bylinowego, a to zestawienie jest perfekcyjne.
Pozdrawiam

Dziękuję, jednak teraz to ogród drzewiasto-krzaczasty. A jedna z nielicznych rabat słonecznych opanowana przez hosty.. wsadziłam na przechowanie.. bo gość wywalał to przygarnęłam.. a one jak i akanty rozepchały się na całość.. wszytko wygłuszone, ale zestawienie ładne.. akanty z liliami celowo dobrane.. Jak pomyśle o poszerzaniu i przesadzaniu to mi się niedobrze robi.. już 3 lata temu to ruszałam.. jeszcze poczeka ze 3

A to z innej perspektywy


A to akantowe siewki, mam je wszędzie.. chociaż ze 2 lata temu oddawałam i myślałam że skutecznie wypieliłam wszystkie Poszukać ci siewek??


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 13:14, 29 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Margarete napisał(a)
Moje liliowce też pogorszyły kwitnienie w porównaniu do ubiegłych sezonów, ale po pierwsze nie rozsadzałam ich ostatnio - musze jesienią to zrobić a poza tym mają za dużo cienia a na słońce nie mam już gdzie ich wysadzic, za mały ogród..
Ciasno juz wszędzie - chyba że trawnik zlikwiduje - w dzisiejszym stanie rzeczy u mnie to nawet nie byłby głupi ppomysł bo trawa wypalona, ususzona, żółta i brzydka ...
A tak poważnie to na pewno te wyzej wymienione czynniki + brak wody moim liliowcom zaszkodził. U nas straszna susza od wczesnej wiosny - u was były zalania i podtopienia nawet (nie zazdroszcze) a u nas sucho i brak deszczu przez długie miesiące. Podlewam ale u mnie piasczysta ziemia wiec to tak jak bym nie podlewała wcale..

Bzuiaki!
Fajne spotkanie mieliście
Za Fiordy trzyma kciuki, żeby wyzdrowiały !


Najpierw powodzie a teraz susza.. trawnik też beznadziejny, choroby grzybowe po deszczach, teraz wszytko usycha.. .. ale co zrobić .. taki mamy klimat.. a ogród za duzy by ogarnąć podlewanie.. naturalna selekcja .. i miejsce na nowe ..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ElzbietaFranka 13:16, 29 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
ślimaki masz? A tego środka u mnie co pokazałam probowalas?

Wyczytałam przeglądając "Działkowca" z lipca 2017 r. I podaje dalej.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mala_Mi 13:18, 29 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Matko jaki cudny floks. Oby zimował.Ja nasionka zawsze zapomnę zbierać więc już sobie darowałamBuziak

Ja tak samo, ale plany by zebrać zawsze są

Za to miniaturowe floksu zimujące są fajne I kolory maja oczotegliwe Aparat nie umie złapać koloru, chyba też go w oczy pali
Różowa lawenda za to beznadziejna, chyba wywalę.




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 13:21, 29 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ElzbietaFranka napisał(a)
ślimaki masz? A tego środka u mnie co pokazałam probowalas?

Wyczytałam przeglądając "Działkowca" z lipca 2017 r. I podaje dalej.



Te środki stosuję od 12 lat, inaczej bym ogrodu nie miała. Niestety to chemia działająca na inne organizmy, wiec nie da się tego bez umiaru... podsypuję pod rośliny które wybitnie uwielbiają, a zebrać nie mam szans.

A moich krokodylków mi szkoda
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 13:23, 29 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasya napisał(a)

W wojslawicach nie byłam ale ciagle pamietam te z Bolestraszyc
A u mnie tez, jak za duzo cienia to mało kwiatów
Ze względu na liściowy bałagan kupuje tylko wersje mini

I te mini obficiej kwitną i są mniej wymagające.. tak przynajmniej u mnie to wygląda.. Mam dużo miniaturek.. i są moje ulubione zaraz z pająkami.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 13:25, 29 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gosiek33 napisał(a)


Uwielbiam tego floksa, niestety dwa razy mi wypadł, może złe stanowisko wybrałam. On jest z siewu i już u mnie nie do dostania. Pilnuj by przetrwał zimę


Nie pamiętam czy odpisywałam.. nie dość że zmarszczki to i skleroza...

Zwiewam bo obowiązki wzywają .. jak komuś nie odpowiedziałam to przepraszam..



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ElzbietaFranka 13:30, 29 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Pokazałam na moim wątku środek na ślimaki. Czytając "Działkowca" natrafiłam na artykuł o ślimakach nagich.
Wiedząc o tym że masz dużo ślimaków dałam cynka na ten środek i tyle
Jak widziałaś i twierdzisz środek jeden z wielu to usunę.

Rozumie odnośnie ryb też chciałam podpowiedziec odnośnie czesciowej podmiany wody.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
yolka 16:40, 29 cze 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Nie tylko ręce,ale w głowie opustoszało edytowałam bo ciągle coś nie tak, dobrze że w końcu odpuściłam, bo całą stronkę bym nastukała

Jak dla mnie to lepiej wypić
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies