Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Anda 16:47, 29 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Ja nie wiem, gdzie Ty masz choroby grzybowe. Nic nie widać. Rabaty przebogate. I fauna i flora czują się u Ciebie znakomicie

Klimat się zmienia i trzeba inaczej opracować nasze strategie i plany ogrodowe. Też tak to widzę, jak coś wypadnie to robi się miejsce na nowe

Jak rybki? Lepiej?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Alicja169 18:49, 29 cze 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Jaszczur przecudnej urody, ciekawe co z nim zimą?
Pozdrawiam zapracowaną?)
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Mirka 21:34, 29 cze 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324





Ja tam bardzo lubię żółty kolor.
O rybach czytałam, dobrze że im już lepiej.
Dziękuję za odwiedzinki u babci
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 22:09, 29 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Kurde a ja ani jednego akanta nie mam, a Tobie się sieją......
Jakbyś kiedy w moje strony jechała to z akantem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 23:02, 29 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ElzbietaFranka napisał(a)
Pokazałam na moim wątku środek na ślimaki. Czytając "Działkowca" natrafiłam na artykuł o ślimakach nagich.
Wiedząc o tym że masz dużo ślimaków dałam cynka na ten środek i tyle
Jak widziałaś i twierdzisz środek jeden z wielu to usunę.

Rozumie odnośnie ryb też chciałam podpowiedziec odnośnie czesciowej podmiany wody.

Pozdrawiam


Jest dużo środków na ślimaki... bez nich u nas byłoby fatalnie.. niestety wszystkie są dość szkodliwe dla innych organizmów. Niby pies nie jej ,a le po tym depcze. a potem oblizuje łapy. Niestety bez tego się po prostu na dużym ogrodzie nie da.. szczególnie jak się ma byliny. Sam trawnik z tujami by obeszło się bez.. tylko zbierając. Na trawniku widać, ale na rabatach działają jak partyzantka
Sorki, ale u nas ślimaki to chleb powszedni, wiec nie zawsze zatrybię, że u Was jeszcze tego problemu nie ma,. a przynajmniej nie w tej skali. Dlatego nie zajarzyłam o co chodzi z tym środkiem, myślałam, że może jakaś nowość..

A rybami, to naprawdę próbowałam wszystkiego.. i próbowałam napisać co zrobiłam ,aby nie wyjść na ignoranta totalnego co nie umie zadbać.. dziś synowa się śmiałą i mówiła patrzajcie dzieci ile tu kasy pływa .. nie pytałam czy miała na myśli cenę lekarstwa czy ile te ryby są warte

Nie gniewaj się ale czasami piszę szybko i nie zawsze zastanowię się nad wydźwiękiem tego co napisałam.. Teraz też na szybko też piszę bo zwłoki przywlekłam do domu i idę gotować kaszę na rano.. i do spania, bo skoro świt pobudka.. Byliśmy na fontannie multimedialnej, a pokazy są późno wiec późno wróciliśmy. Chłopakom się bardzo podobało


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:05, 29 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Reszcie odpowiem przy innej okazji..

A to motylek co nie miał nawet 1 cm.. pierwszy raz takiego widziałam.. w tle pszczółki.. wyglądaja jak mutanty przy motylku.


I jaka zgoda na wieży Babel.. różne gatunki w zgodzie..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Doranma 20:44, 30 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Aniu, Twój ogród się zmienia, dorośleje, niektóre rośliny wypadają, inne rozrastają ponad chęci Właścicielki, ale mnie on co roku zachwyca! Masz świetne oko do ciekawych zestawień.- po prostu talent ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Mala_Mi 23:46, 30 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Doranma napisał(a)
Aniu, Twój ogród się zmienia, dorośleje, niektóre rośliny wypadają, inne rozrastają ponad chęci Właścicielki, ale mnie on co roku zachwyca! Masz świetne oko do ciekawych zestawień.- po prostu talent ☺

Jeszcze mój ogród .. weekend wnuczkowy..... za mało takich .. ale samo życie ,.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anabuko1 09:49, 01 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Mala_Mi napisał(a)


Najpierw powodzie a teraz susza.. trawnik też beznadziejny, choroby grzybowe po deszczach, teraz wszytko usycha.. .. ale co zrobić .. taki mamy klimat.. a ogród za duzy by ogarnąć podlewanie.. naturalna selekcja .. i miejsce na nowe ..



Trudne lato..susza,,,ale ros liny jakoś dają rade.
I jak widać u ciebie Aniu, pięknie wygladaja
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 09:51, 01 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Mala_Mi napisał(a)


Niestety też mam takie przeczucie.. ale jako jednoroczne też może być

I żółte .. bzyczkowisko.. ależ mają tam radochę.. tak zapracowane pszczółki, że foty mogłam strzelać jakie chcę..




I ja mam ten nachyłek.i bardzo go lubię, bo pięknie wygląda.Długo kwitnie.I istny raj dla bzyczkow
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies