Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 10:24, 13 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
makadamia napisał(a)


Zanim odpuszczę ten pomysł, może w ten sposób:


Dwa duże drzewa tworzą jakby okno, prześwit, przez który góry w dali są bardziej podkreślone.
inspiracje;
https://pl.pinterest.com/pin/285486063860289703/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063864326409/

czarny placyk na oczko wodne i jakiś leżaczek.


Ooooo ten pomysł już mi lepiej w duszy gra super dziękuję
Wklejam mój widoczek ,jak jest lepsza pogoda - może tu będzie lepiej widać ,czemu nie chce całkiem zasłonić


I pomysł z oczkiem tez mi tam pasuje
Jedynie po lewej ....tak jak pisałam ,będę ściągać siatkę i poszerzać włości .....
To może raczej te brzozy nie w zagajnik ( choć mi się marzy)ale raczej na prosto przy siatce ...

Zamiast ogniska ,będzie przejście na użytkową cześć ogrodu ....



Super pomysł ....dałaś mi do myślenia mocno ....i ten pin z wodą świetny
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 10:27, 13 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Anda napisał(a)
O, Asia była pierwsza



Placyk zachodni dokładnie w tym samym miejscu co u Asi

U mnie bardziej zarabacione, a ławeczka na końcu, żeby widoki były. Brzozy sobie posadzisz tam, gdzie będą Ci najbardziej pasować, żeby widoków nie psuć.


......teraz zobaczyłam ,ze tu kolejny pomysł Kochana jesteś
Tez ekstra

.....kurczę muszę zbierać sie do dentysty ,wrócę i będę mocno myśleć
Dziekuje po tysiąc razy Ewuś
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 10:48, 13 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Ja się tu chyba muszę odezwać Chciałam tylko przypomnieć, że Madzia ma nasadzone bardzo dużo drzew i to zarówno w skalniaku jak i w rabatach wzdłuż siatki. Nie widać bardzo bo teraz są bez liści no i sadzone w ciągu ostatnich dwóch sezonów, one urosną i będzie gęsto, więc chyba prócz tych brzóz co by chciała nie bardzo jest sens dodawać kolejne
A biorąc pod uwagę, że jeszcze na drugiej częśći ma powstać sad to się robi mocno gęsto. Byłam widziałam w realu Cudnie ma
Tak mi się wydaje, że skupić się trzeba w projektach na zmianie kształtu trawnika( który Jej nie leży, ale mocno brać pod uwagę psicę biegającą na przełaj za piłką)Oraz na wodzie i brzozach
To taka moja dygresja Wiem, ze Madzia pewnie powie, że wszystko może poprzesadzać bo to torpeda nie kobieta, ale raczej drzew ze skalniaka ruszać nie będzie , a ich tam całkiem sporo rośnie i też kiedyś pozasłania....kwestia myślę kilku najbliższych lat....wiem wiem, napisze, że będzie ciąć i nie wątpię, ale jednak i te drzewka w planowani trzeba wziąć pod uwagę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 11:07, 13 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Skalniaka tu nikt nie ruszał
Ja się kierowałam wytycznymi Madzi, więc ten tego... Pierwszy projekt uwzględniał rabaty istniejące, ale Madzi nie o to chodziło.
Sylwia, narysuj jak Ty to widzisz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 11:28, 13 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja się tu chyba muszę odezwać Chciałam tylko przypomnieć, że Madzia ma nasadzone bardzo dużo drzew i to zarówno w skalniaku jak i w rabatach wzdłuż siatki.


Aaa, dobrze że przypomniałaś Właśnie miałam się zapytać, co to za drzewa rosną po prawej stronie. Może wystarczy je przesadzić.
Nie żeby teraz rosły źle, ale Magda chce bardziej "tajemniczo", więc szpalery raczej nie pasują.

Na tylnej granicy rosną jakieś drzewa oprócz serbów?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:32, 13 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Magleska napisał(a)

Wklejam mój widoczek ,jak jest lepsza pogoda - może tu będzie lepiej widać ,czemu nie chce całkiem zasłonić



Wcale się nie dziwię, że nie chcesz go zasłaniać
Mało kto ma takie widoki

Ale znowu widzę jakieś malutkie drzewka czerwieniejące pod siatką - co to?

I na samym środku tego zdjęcia, na skalniaku (zgodnie z tym co pisze Sylwia) widzę jakby jarzabka? Przecież za parę lat on Ci całkiem zasłoni ten widok
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
AngelikaX 11:34, 13 lut 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Jeśli Magdo pozwolisz to i ja swoje trzy grosze dodam

Osobiście nie sadziłabym już dodatkowych drzew - choć jestem za Asią że planowy gaik brzozowy zdecydowanie prosi się z prawej strony

Mi Twój kształt trawnika się bardzo podoba i zostawiłabym go w takiej formie - i rabatę na wprost też - do czego zmierzam... taka duża zielona plama trawnika ładnie uspokaja Twoją przestrzeń... i tego moim zdaniem tu potrzeba.
Masz dużo roślin, kamieni na skalniaku, wydzielonych kontrastowych rabat, palenisko, warzywniak i miejsce siedzące - one wszystkie wołają o uwagę... wszelkie dodatkowe płyty w trawniku czy dodatkowe "wcięte" w trawnik rabaty to wg mnie zdecydowanie za dużo

Pozdrawiam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Magleska 11:37, 13 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Ale się cieszę .że się wypowiadacie ....podpowiadam jak wrócę od dentysty ......kochane jesteście
W poczekalni będę sobie dumać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 12:04, 13 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Anda napisał(a)
Skalniaka tu nikt nie ruszał
Ja się kierowałam wytycznymi Madzi, więc ten tego... Pierwszy projekt uwzględniał rabaty istniejące, ale Madzi nie o to chodziło.
Sylwia, narysuj jak Ty to widzisz

Ewo ja nie konkretnie do któregoś z Waszych pomysłów napisałam, tylko tak dla pamięci Bardziej zasugerowałam sie, że Asia drzewa proponuje, a że dziewczyna myśli na kilku lub kilkunastu wątkach na raz to tak przypominam, że u Madzi już jest bardzo dużo drzew na w sumie nie takiej ogromnej przestrzeni, a drzewa przecież urosną i chocby były z tych najmniejszych to jednak Magda jest zdecydowanie bylinowa, a byliny lubią światło Formalny ma tak naprawdę tylko przedogródek i prawą strone przed domem, a reszta jest bylinowo trawiasta mocno. Wiesz jak mnie rysunki wychodzą, widziałaś chyba u Ani w Malutkim pod Lasem
Ja mam w głowie, ale w kompie to mi trudno, jeszcze szkic ołówkiem jakoś prędzej, a najłatwiej w realu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowa12 12:08, 13 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Piekne masz te widoki. Masz w ogóle jakiś sąsiadów obok? Jest szansa, że nikt ci nie zasłoni tego widoku i się nie wybuduje?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies