Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Anda 12:13, 13 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ewo ja nie konkretnie do któregoś z Waszych pomysłów napisałam, tylko tak dla pamięci Bardziej zasugerowałam sie, że Asia drzewa proponuje, a że dziewczyna myśli na kilku lub kilkunastu wątkach na raz to tak przypominam, że u Madzi już jest bardzo dużo drzew na w sumie nie takiej ogromnej przestrzeni, a drzewa przecież urosną i chocby były z tych najmniejszych to jednak Magda jest zdecydowanie bylinowa, a byliny lubią światło Formalny ma tak naprawdę tylko przedogródek i prawą strone przed domem, a reszta jest bylinowo trawiasta mocno. Wiesz jak mnie rysunki wychodzą, widziałaś chyba u Ani w Malutkim pod Lasem
Ja mam w głowie, ale w kompie to mi trudno, jeszcze szkic ołówkiem jakoś prędzej, a najłatwiej w realu


Wiesz, to jest trudne uwzglednic wszystkie za i przeciw nie bedac w ogrodzie A jeszcze na dodatek jak wlascicielka napisze, robcie co chcecie, tych rabat tam nie ma, planujcie na nowo, to wtedy sobie myslisz, piekla nie ma, hulaj dusza

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 12:13, 13 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
Przypomnę z bliska Madzi ogród moim okiem, tą stronę teraz planowaną
skalniak i drzewka na nim
po lewej patrząc w stronę widoku czyli z tarasu


po prawej

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:18, 13 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
lewa od dołu czyli od placyku z ławkami i stolikiem



po prawj obok domu



prawa pod siatką

i w drugą stronę ta sama
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:22, 13 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
i ta co jest na wprost tarasu czyli na tle widoków patrząc z prawej strony


i od lewej strony ta sama

skalniak całkiem z boku


nie wiem czy pomogłam, ale chciałam Wam pokazać ile już drzew Madzia posadziła
Chyba jedyna osoba na tym forum prócz Kasi jednej i drugiej, która się nie boi drzew sadzić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
deszczowymaj 12:26, 13 lut 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
AngelikaX napisał(a)
Jeśli Magdo pozwolisz to i ja swoje trzy grosze dodam

Osobiście nie sadziłabym już dodatkowych drzew - choć jestem za Asią że planowy gaik brzozowy zdecydowanie prosi się z prawej strony

Mi Twój kształt trawnika się bardzo podoba i zostawiłabym go w takiej formie - i rabatę na wprost też - do czego zmierzam... taka duża zielona plama trawnika ładnie uspokaja Twoją przestrzeń... i tego moim zdaniem tu potrzeba.
Masz dużo roślin, kamieni na skalniaku, wydzielonych kontrastowych rabat, palenisko, warzywniak i miejsce siedzące - one wszystkie wołają o uwagę... wszelkie dodatkowe płyty w trawniku czy dodatkowe "wcięte" w trawnik rabaty to wg mnie zdecydowanie za dużo

Pozdrawiam


Jeżeli mogę się wtrącić

to zgadzam się w 100% z tą wypowiedzią
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
sylwia_slomc... 12:28, 13 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
Anda napisał(a)


Wiesz, to jest trudne uwzglednic wszystkie za i przeciw nie bedac w ogrodzie A jeszcze na dodatek jak wlascicielka napisze, robcie co chcecie, tych rabat tam nie ma, planujcie na nowo, to wtedy sobie myslisz, piekla nie ma, hulaj dusza


No tak, ale jednak fajnie by było uwzględnić w tym planowaniu te drzewa, które są nawet jeśli by je przesadzić, bo to przy tej wielkości jeszcze jest wykonalne
Wiem Ewcia jak to trudno, bo z reguły zupełnie inaczej ogród wygląda na fotkach niż w realu, już się przekonałam o tym, ale może moje fotki troszkę pomogą w tych planach
Wtryniam się Madzi z moim spojrzeniem na plan bo wiem, że Jej potrzeba zmian i się utyrać by nie myśleć i jest skłonna od zera wszystko przerabiać prócz ogródka, ale uwzględnić trzeba rośliny które posiada i już rosną, nawet gdyby miały zmienić miejsce w ogrodzie to jednak sa i nie znikną raczej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 12:28, 13 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
sylwia_slomczewska napisał(a)

Chyba jedyna osoba na tym forum prócz Kasi jednej i drugiej, która się nie boi drzew sadzić


O matko, faktycznie!

A pamiętasz może co to za drzewa rosną pod ogrodzeniem?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 12:33, 13 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
sylwia_slomczewska napisał(a)

No tak, ale jednak fajnie by było uwzględnić w tym planowaniu te drzewa, które są nawet jeśli by je przesadzić, bo to przy tej wielkości jeszcze jest wykonalne
Wiem Ewcia jak to trudno, bo z reguły zupełnie inaczej ogród wygląda na fotkach niż w realu, już się przekonałam o tym, ale może moje fotki troszkę pomogą w tych planach
Wtryniam się Madzi z moim spojrzeniem na plan bo wiem, że Jej potrzeba zmian i się utyrać by nie myśleć i jest skłonna od zera wszystko przerabiać prócz ogródka, ale uwzględnić trzeba rośliny które posiada i już rosną, nawet gdyby miały zmienić miejsce w ogrodzie to jednak sa i nie znikną raczej.


Ale to planowanie w tym raczej nie przeszkadza? Pisze teraz o sobie, raczej moim planie Zaplanowalam rabaty, a nie nasadzenia. Te Madzia moze sobie dowolnie obsadzic Ona najlepiej wie, gdzie sa jakie widoki

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 12:44, 13 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
makadamia napisał(a)


O matko, faktycznie!

A pamiętasz może co to za drzewa rosną pod ogrodzeniem?

Na tej po prawej na pewno brzozy są, a na tej na wprost chyba buki kolumnowe i jakieś szczepione bordowolistne, które chyba miały zrobić kule( ale pewna nie jestem) jak Madzia wróci to Wam powie najlepiej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:48, 13 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
Anda napisał(a)


Ale to planowanie w tym raczej nie przeszkadza? Pisze teraz o sobie, raczej moim planie Zaplanowalam rabaty, a nie nasadzenia. Te Madzia moze sobie dowolnie obsadzic Ona najlepiej wie, gdzie sa jakie widoki


To fakt, może
Planów czym więcej różnorodnych tym lepiej bo coś z tego dla siebie wybierze na pewno. Pamiętam, ze w tamtym sezonie najbardziej się skłaniała do Twoich propozycji Myślę, że gdyby nie życie Ją dopadło to by ta część tak została bo jest ładnie, ale potrzebuje głowę zająć i tak wydumałyśmy, że za planowanie czas się zabrać, to czas do wiosny Jej zleci, mysli oderwie, a wiosną rzuci się w wir ogrodowych prac
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies