Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 14:31, 18 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Monia81 napisał(a)
Madziu zdrowiej, mam nadzieję, że już lepiej aż musiałam w notatki zajrzeć z tymi cisami, ja mam zapisane że Hicksii na żywopłot najlepszy, z cisa Baccata - kule a cis Repandens - na płotki żywopłotowe, no chyba, że coś w notatkach mam pokręcone hmmm... buziaczki i pozdrowienia posyłam



Monia trochę lepiej mi ale jeszcze nie mam sił nic robić ,oprócz stukania w klawisze

cisy mam takie jakie mam nie będę zmieniać ,chyba że padną ….ale wg Twojej rozpiski wychodzi ,że są ok
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 14:36, 18 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Kasiolaaa napisał(a)
Madziu twoja sasanka jak opierzony kurczaczek pisklaczek hihihi u mnie idzie fajna pogoda oby do was doszla kostka swietnie sie prezentuje teraz wszystko spójnie wyglada


Kasiu dziękuję ….ta sasanka tylko w takim dużym zbliżeniu tak wygląda
bo tak normalnie to jest taka


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 14:42, 18 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
AnkaK napisał(a)
Świetnie te płyty wyglądają. Chyba też muszę je gdzieś wmontować. Może jakiś placyk na leżaki? Człowiek się napatrzy na ładne rzeczy i zaczyna wymyślać potrzeby
Na obrzeżach najbardziej podoba mi się kostka, zwłaszcza, że już masz. Ale z nią też trochę roboty jest, przerasta trawą np. Profile aluminiowe mam pod ogrodzeniem (płot) - trzymają żwir i są ok, ale nie wiem jak przy rabacie by się sprawowały. Przy kancikach trochę roboty też, ale najłatwiej np. układ rabaty zmienić Na radą Oli - Leona zaczęłam próbować ostrym nożem kuchennym robić - idzie jak burza, na kolanach, co mnie akurat nie przeszkadza.
Nie pomogłam chyba


Aniu dziękuję ….pomogłaś ....zdecydowałam się na kostkę -bo ją mam


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Wiolka5_7 14:44, 18 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Madziu rób te płyty wzdłuż rabaty do tych w brzozach będzie to miało początek i koniec, a teraz jak sama mówisz to ta ścieżka w brzozach taka urwana
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magleska 14:52, 18 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
mrokasia napisał(a)
Ale fajna ta sasanka, wygląda jak świeżo wyklute pisklę .
Chwasty i u mnie chcą żyć i muszę powiedzieć, że nieźle im idzie, po zimie są w lepszej kondycji niż niektóre rośliny ozdobne .
Popatrzę co wymyślisz z tym przedłużeniem ścieżki .


Kasiu siedzę w domu ,to kombinuję …. a tych chwastów mam dużo więcej


prymulki coś szybko mi padły


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
inka74 14:54, 18 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Z doświadczenia wiem, że inny rozmiar lub kolor drażni, nawet jak jest obok po całości. Ja nie wiem jak to zrobiłam ale kupiłam płyty na tył w różnych kolorach. Jak jest sucho - nie widać tak mocno. Jak popada - masakra, będę zmieniać niestety.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magleska 15:04, 18 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Kasia_CS napisał(a)
Chodzi o to, że odmiana Hicksii ma gałązki rosnące do góry, przez co nie da się uzyskać kuli mimo cięcia. Baccata ma gałązki układające się poziomo, przez co można uzyskać poduchę/kulę - i tyle


Kasiu masz rację
a tymczasem tęsknie spoglądam przez okno i widzę bałagan



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 15:07, 18 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
SlonecznyOgrod napisał(a)
Magda, patrz, no bo jakby te płyty na trawniku były w innym rozmiarze, a na rabacie czy w żwirku w innym to może by nie było źle.
To te 50cm masz w żwirku? A tam na tej nowej przelotce w rabacie tam na brzozowej też 50? Czy 35cm?

To na trawniku myślisz żeby byłyby 35cm, pewnie musiałabyś rozłożyć kilka jak masz i cyknąc fotkę jak one koło siebie wyglądają.

Myślę, że będzie ok , dlaczego?

Bo na rabacie one nie będą takie widoczne trawy je trochę przysłonią, a tam gdzie żwirek , to tam się nie odcinają od tła i dlatego że nie kontrastują to nie będą się rzucać w oczy.

Daria tam w przelocie są 35cm ….a na wszystkich pozostałych 50 ….


masz rację -muszę je na żywo przymierzyć i cyknąć fotkę ……

..i faktycznie ,one by się gubiły w rabacie wśród traw ….hmmmm -.....może w czwartek już wyjde na chwilkę ,to sobie poprzymierzam dzięki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mrokasia 15:11, 18 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Magleska napisał(a)


Kasiu masz rację
a tymczasem tęsknie spoglądam przez okno i widzę bałagan





Fakt, bałagan straszny, że też się nie wstydzisz takich zdjęć pokazywać!!!


Swoją drogą ja nie wiem jak Wy to robicie, że nie macie kurzu na meblach i ozdobach tarasowych, u mnie zawsze wszystko zakurzone i pajęczynami obrośnięte...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magleska 15:12, 18 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Wiolka5_7 napisał(a)
Madziu rób te płyty wzdłuż rabaty do tych w brzozach będzie to miało początek i koniec, a teraz jak sama mówisz to ta ścieżka w brzozach taka urwana


Wiolu dzięki …..teraz mam dylemat ,czy 50 cm ,czy te mniejsze co w przelocie ….ale ,to na żywo muszę poprzymierzać




może Daria ma rację ,że te w rabacie i tak będą roślinami poprzysłaniane …...poprzymierzam na zywo i wtedy zdecyduję
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies