Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 16:48, 21 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18412
basia3012 napisał(a)



Madziu, myślę, że zostawienie brzóz i ewentualne jeszcze dosadzenie 1-2 sztuk to fajny pomysł, moim zdaniem najlepszy. A umbry i buki to cóż, wsadż do dużych donic i niech czekają. Czasem to tak nagle jakieś oświecenie przychodzi, nigdy nie wiadomo kiedy. I wtedy będą jak znalazł
Oglądanie realizacji Danusi to super pomysł. Ona też często sadzi drzewa więc może jakaś jej kompozycja Ci się spodoba.
A może w pobliżu domku ogrodnika uda się te buki posadzić?
Życzę dobrych wyborów.pa


Basiu wiesz ,że ja w gorącej wodzie kąpana

wysadziłam umbry i judaszowca małego ,buki też zabrałam i dałam 3 jarząbki

ot takie moje przemyślenia szybkie -cóż jak będzie zle to znowu pozmieniam hihi

jednego buka oddałam ,a drugiego posadzę przy domku

Basiu dziękuję za pomysły i za wypowiadanie się w moim tworzeniu jeszcze bardzo niedoskonałego ogrodu

szybkie fotki



buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:48, 21 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18412
Iwonka napisał(a)
Madzia a ile masz tych buków Purple fountain? One ładnie wyglądają jako solitery. Jeśli masz dwa to obok siebie troche juz za dużo. Ich forma jest mocna i nieregularna. Jeden fajnie wyglądałby na tle domku ogrodnika A drugi gdzieś indziej dla przeciwwagi. Przy brzozach glediczja mi nie gra. Ma za lekkie liście. W sumie te serby to fajny zestaw. Czerwone pissardi również. Mam teraz przy doorenbosach czerwony klon, świetnie razem zagrały. No ale klonów juz masz dużo i też nie zaslaniaja zbyt mocno. Dziewczyny zwróciły uwagę na kolor domku. W sumie szary lub jasny byłby fajny. Rzeczywiście ten mocny brąz juz nie wiem czy nie za bardzo się wybija.


Iwonko dziękuję Ci za pomoc wiesz ,że zima już minęła hihi -pozmieniałam ….ja to wariat jestem ....jednego buka oddałam synowi ,a drugi wylądował na razie przy domku ….jeszcze nie wiem ,czy go miejscami nie zamienić z dębem green darfem ,którego gdzieś muszę wkomponować ,bo go lubię i nie oddam



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:57, 21 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18412
Anitka napisał(a)
Madziu ależ się cieszę, że w końcu ci ta rabata nie leży. Super, że do tego dojrzałaś. Brawo Pamiętasz jak ostatnio o tych bukach z tobą rozmawiałam. To są tego typu drzewa co powinny rosnąć pojedynczo, nie parami. Można je połączyć w większe grupy, ale wymaga to odpowiedniego miejsca.

Pojawił się domek. Co do koloru - brąz na 100 % nie. Dach grafitowy jak na domu. Ściany, okna i drzwi - jasne: możesz do domu dopasować, może być ciut inny odcień, bo to i tak od światła zależy jak kolor wygląda w danym miejscu. I wówczas drzwi i okna taki odcień jak tych mebli na placyku poniżej skarpy. Druga wersja bardzo jasna szarość, ale taki gołębi, a drzwi i okna z tej samej tonacji kolorystycznej tylko o kilka tonów ciemniejsze. O ile pamiętam na domku nasz poprowadzić róże w odcieniach różu, a one na jasnym tle będą wyglądać. Róże od tej strony co są skrzynie. Ta rabata obok na prawo chyba jest w tonacji bieli i różów.

Ale co z bukami Purple fontain ja bym na ten moment wykombinowała. Tam przy domku po prawej stronie w narożniku (patrząc z tarasu) jest jakieś drzewo. Tam bym dała jednego buka zamiast niego. Przy jasnym domku, na tle zielonego tła, które widać w oddali.

Inne miejsce do rozważenia to góra powyżej skalniaka tam gdzie rosną borówki, a powyżej były skrzynie. Tylko odsunąć go w kierunku nowej działki. Fajnie zamknął by oś widokowa biegnąca z boku domu i oś widokowa z tarasu. Ładnie kontrastowałby z jasną elewacją. Zatopić go w rozplenicach, bordowych rozchodnikach i itd.

Ewentualnie jednego można na tej rabacie co ci nie gra zostawić. Tego najbliżej tarasu.

Umbry na przedpłocie, bo przedogródek masz formalny i ich kuliste formy ponad ogrodzenie mogą być widoczne. Na tej rabacie nie pasują . Potrzebujesz tam coś wyższego jak brzozy w górę śmigną. Byłaby za duża dysproporcja. Wysokie brzozy a potem "dołek".
Wiem, że masz glediczje na przepłociu i łamiesz się czy do ogrodu z nią nie wrócić. I to pojawia się propozycja. Ja mam glediczje przy brzozach. Można pomiędzy nią a brzozy posadzić te świerki. Dla mnie i brzozy i glediczja do świerków pasują. Stań na tarasie i popatrz na ten biały dom w dali. Tam te świerki tylko rozrzucone, nie w linii prostej. Następnie glediczja.
Madziu tak sobie patrzę na twój coraz piękniejszy i przemyślany ogródek i jeszcze jedno mi się nasuwa. Rabaty masz od linijki, ale ja już bym drzew nie sadziła od linijki w rządkach. Brzozowy zagajnik w rogu to jest to co do ciebie pasuje.

Ale się spisałam. Wracam do pracy Koniec przerwy



Anitko wszystko Ci w smsku napisałam już ….Twoje rady są dla mnie bardzo cenne -masz świetny gust ….


i wiesz ,że mi trochę wstyd ...bo zanim mi napisałaś ,to ja całą rabatę przeorganizowałam …..ech taki ze mnie szybki bil ,a miałam porządkować nową stronę






ale widzisz -teraz tu mam dziurę drzewną ….co prawda judaszowca malutkiego tam wsadziłam ,który jeśli przeżyje ,to urośnie ….
1 brzózka pendula zdycha …i na pewno dosadzę tam 3 inversę ale nie od linijki

a tu na pewno w tych stipach nie chcę wielkich drzew ….wiesz ,widoki

tyle się napisałaś dla mnie ,a ja jak ten niepokorny typ.....


za to z domkiem na pewno posłucham -będzie jasno szary

buziaki

ps. mój syn przyjął moje wszystkie niechciane już drzewka -tylko musiałam mu je wkopać hihi

Edit

to żeby nie było tak pod linikę ,to może 1 jarząbka krok do przodu przesadzić ?

do jutra się nie ukorzeni

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
deszczowymaj 17:18, 21 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Madziula ja tylko czytam ..i już nawet z czytaniem nie nadążam co Ty tam wyprawiasz

ps.fajne jarząbki
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
inka74 18:08, 21 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
ha, ha zastanawiam się ile czasu ci zajmie przeróbka a tu bach i już po )))))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Iwonka 18:22, 21 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Zima już minęła Normalnie Cię uwielbiam Moja krew, w gorącej wodzie kąpana Ale jaki spokój duszy, to najważniejsze! No i w ogrodzie jakoś bardziej poukładane. Buk pod domek - super! Drugi do syna - tu polemizowałabym. Drugie miejsce wskazane przez Anitkę jest super. Ale może tam wsadzisz coś takiego mega ekstra wypasionego. Żeby gwiazdorzył na maksa
Jarząby fajne, sama kupiłam jednego To nowość dla mnie, ale jaka piękna jesienią.
Domek przemaluj
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
anabuko1 19:02, 21 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Magleska napisał(a)








ale widzisz -teraz tu mam dziurę drzewną ….co prawda judaszowca malutkiego tam wsadziłam ,który jeśli przeżyje ,to urośnie ….
1 brzózka pendula zdycha …i na pewno dosadzę tam 3 inversę ale nie od linijki

a tu na pewno w tych stipach nie chcę wielkich drzew ….wiesz ,widoki

tyle się napisałaś dla mnie ,a ja jak ten niepokorny typ.....


za to z domkiem na pewno posłucham -będzie jasno szary

buziaki

ps. mój syn przyjął moje wszystkie niechciane już drzewka -tylko musiałam mu je wkopać hihi

Edit

to żeby nie było tak pod linikę ,to może 1 jarząbka krok do przodu przesadzić ?

do jutra się nie ukorzeni


Madziulka podziwiam twoje zorganizowanie ,lad i porządek.
I piękny ogród oczywiście
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Ania111 20:51, 21 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Ojej
Ja też nie ogarniam już
Tyle zmian
I to tak w krótkim czasie

Oj żeby u mnie się tak działo
____________________
Ania Spelnione marzenie
basia3012 21:00, 21 paź 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Magleska napisał(a)


Basiu wiesz ,że ja w gorącej wodzie kąpana

wysadziłam umbry i judaszowca małego ,buki też zabrałam i dałam 3 jarząbki

ot takie moje przemyślenia szybkie -cóż jak będzie zle to znowu pozmieniam hihi

jednego buka oddałam ,a drugiego posadzę przy domku

Basiu dziękuję za pomysły i za wypowiadanie się w moim tworzeniu jeszcze bardzo niedoskonałego ogrodu

szybkie fotki



buziaki



Madziu, jak napisałaś, że masz zimę na przemyślenie tej rabaty to trochę się zdziwiłam. Ja też taka jestem, jak mi się nie podoba to nie ma zmiłuj się, zmieniam i koniec. Po zimie może znowu, nikt nie powiedział, że nie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
gierczusia 22:00, 21 paź 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Magleska napisała:

a te buki -to Purple fontain ….nie wiem czy pasują do brzóz ….ech coś nie mogę tych chciejstw swoich poukładać jakoś tak żeby mi pasowało


Ha, ha właśnie trenuję to samo brzozy bym chciała pod lasem..ale buka purple fountain teszzzz .. chyba je jakoś rozdzielę optycznie ale raczej ani z tego , ani z tego nie uda mi się zrezygnować
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies