Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Póki życie trwa..."

Pokaż wątki Pokaż posty

"Póki życie trwa..."

sylwia_slomc... 15:58, 07 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Wrzuciłam Ci u mnie budleje w fazie kwitnienia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:07, 07 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
W tym wątku fajna metamorfoza z brzozami w roli głównej
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1251-metamorfozy-ogrodowe?page=174

A tak sobie myślę skoro nie żywopłot to może w sadzie takimi kostkami pod drzewami posiać roślinki łąkowe? Mini łączki kwietne w sadzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Zuzka25 21:42, 07 lis 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Trafiłam do Ciebie od Moniki
Piękne masz rabaty, a ostatnie zdjęcie z rozplenicami i hortensjami w tle po prostu ekstra Super się zapowiada..

____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
21:50, 07 lis 2017
Widzisz Bena rozkręca się. Będzie dobrze, a nawet pięknie
makadamia 08:10, 08 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
benia9185 napisał(a)
Asia na tarasie tymczasowo meble z palet ,placyku z ogniskiem tam nie mam.na brazowym polu ognisko odpada ,za blisko okien sasiada ,głównie wieje w ich strone ,nie chce sie narażac ,ja to myslałam przy brzozowej na wprost tarasu za żywopłocikiem niskim np.? Dziewczyny czyli sugerujecie ,ze trawiasta aut? i drzewa wysokie,czy te drzewa maja być od strony tarasu? nie za duże porosną? bo ja mam tu piec szmaragdów zasłaniających sąsiadów ,a perukowiec i trawy przed nimi tu nie ma dużo miejsca na takie drzewa


Nie ma problemu: możesz zrobić ten placyk naprzeciwko tarasu zamiast ławeczki i on będzie robił za atrakcję. Widziałaś placyk ogniskowy u Bacowej? Cudo!

Ławeczka w takim razie przed brzózkami naprzeciwko drzwi wejściowych

Co do trawiastej: nie mówię, żeby z traw całkiem rezygnować. Ale przy perukowcu i tej gołej ścianie naprawdę przyda się coś wyższego. rabatę powiększyłabym tak, jak narysowała Monika i tam sadziła trawy.

Jak posadzisz tam takie krzewy, to tuj nie będziesz potrzebowała. One tam kiepsko wyglądają i tak czy inaczej - za gęsto są posadzone

Ogólnie rzecz biorąc: potrzebujesz więcej żywopłotów i wysokich drzew, żeby Cię osłaniały od wiatrów i od sąsiadów. Struktury. Wrzosy, rozchodniki, trawki - to wszystko ładne roślinki i do wykorzystania ale to biżuteria.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:13, 08 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wrzuciłam Ci u mnie budleje w fazie kwitnienia


A właśnie: o budlejach miałam napisać
Sama niestety nie mam, ale ci co mają, to mówią, że piękne kwiaty, ale bardzo kiepski, krzaczasty pokrój.
Także ja budleję sadziłabym gdzieś z tyłu rabaty, a przed nią jakieś niższe byliny czy krzewy.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
benia9185 08:52, 08 lis 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
sylwia_slomczewska napisał(a)
W tym wątku fajna metamorfoza z brzozami w roli głównej
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1251-metamorfozy-ogrodowe?page=174

A tak sobie myślę skoro nie żywopłot to może w sadzie takimi kostkami pod drzewami posiać roślinki łąkowe? Mini łączki kwietne w sadzie


oglądałam brzozowe i coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ,ze taka rabata to dobry pomysł.Sylwus łączki pod drzewami owocowymi próbowałam mieć,a dokładnie macierzankę i ubiorek wiecznie zielony pod jabłoniami miałam i do póki ja kosiłam trawnik rosły pieknie,az do momentu jak eM dorwal sie do kosiarki i kosił jak leci musze go zawsze pilnowac przy koszeniu ,bo on nie odróżnia kwiatka od chwasta,albo nie chce odróżniac ,bo tak łatwiej
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 08:56, 08 lis 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
MonikA napisał(a)
Widzisz Bena rozkręca się. Będzie dobrze, a nawet pięknie


taaa,tylko,ze ja jakoś mało rozkręcona ,bo metlik w głowie i jeszcze to długie czekanie do wiosny Ale miło,ze ktos się interesuje moim wątkiem i dobrą radą służy,bardzo dziękuje wszystkim odwiedzającym,myślę,ze z Waszą pomocą osiągnę zamierzony cel
____________________
Póki życie trwa...
makadamia 09:00, 08 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
sylwia_slomczewska napisał(a)
W tym wątku fajna metamorfoza z brzozami w roli głównej
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1251-metamorfozy-ogrodowe?page=174

A tak sobie myślę skoro nie żywopłot to może w sadzie takimi kostkami pod drzewami posiać roślinki łąkowe? Mini łączki kwietne w sadzie


Super pomysł
https://pl.pinterest.com/pin/285486063859993793/

A tutaj żywopłoty z sadem
https://pl.pinterest.com/pin/285486063859993793/

a tutaj bardziej formalnie
https://pl.pinterest.com/pin/285486063859717910/
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
benia9185 09:12, 08 lis 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
makadamia napisał(a)


Nie ma problemu: możesz zrobić ten placyk naprzeciwko tarasu zamiast ławeczki i on będzie robił za atrakcję. Widziałaś placyk ogniskowy u Bacowej? Cudo!

Ławeczka w takim razie przed brzózkami naprzeciwko drzwi wejściowych

Co do trawiastej: nie mówię, żeby z traw całkiem rezygnować. Ale przy perukowcu i tej gołej ścianie naprawdę przyda się coś wyższego. rabatę powiększyłabym tak, jak narysowała Monika i tam sadziła trawy.

Jak posadzisz tam takie krzewy, to tuj nie będziesz potrzebowała. One tam kiepsko wyglądają i tak czy inaczej - za gęsto są posadzone

Ogólnie rzecz biorąc: potrzebujesz więcej żywopłotów i wysokich drzew, żeby Cię osłaniały od wiatrów i od sąsiadów. Struktury. Wrzosy, rozchodniki, trawki - to wszystko ładne roślinki i do wykorzystania ale to biżuteria.


Chciałam jeszcze dac szansę tym trawom,bo w tym roku większosc sadzona i nie było jeszcze efektu zamierzonego.Drzewa wysokie na pewno będę w tej cześci,bo było od początku takie założenie i koniecznie o bordowych liściach wiosna poszerze rabate na wprost drzwi(brzozową) dosadze jeszcze dwie brzozy,no i ławeczka wtedy lepiej sie wkomponuje zaraz pojde oglądnąć placyk u Bacowej,choc u mnie w głowie wciaż placyk,który widziałam u lojalnej w lawendowym, mmmmm miodzio
____________________
Póki życie trwa...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies