Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Póki życie trwa..."

Pokaż wątki Pokaż posty

"Póki życie trwa..."

sylwia_slomc... 13:47, 07 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Druga opcja lepsza bo perukowiec faktycznie lubi zasadowo, a hortki kwaśno i do tego jak dobrze pamiętam to wystawa jest południowa, pełne słońce, ściana nagrzewająca się i hortki, mogłyby nie przeżyć tego
Podoba mi się pomysł z żywopłotem ławeczką i przejściem do sadu, w którejś Mai ostatnio był żywopłot z przejściem na tej samej zasadzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:49, 07 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Aaaa zapomniałabym podstument to mogą być cegły tylko ułożone w słupek a poidełko zrobisz z liścia i betonu, w " Mojej Bajce" Katka tak zrobiła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 13:52, 07 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ooo - dokładnie takie miałam na myśli.
A Maję pewnie tą samą oglądałyśmy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
benia9185 13:53, 07 lis 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
celne spostrzeżenie Asiu z tymi punktami sama dążę właśnie do tych zmian,na tapecie jest "punkt" na wprost okna tarasowego, chciałam zrobic tam rabatę z brzozami,miskanty ,wrzosy albo rozchodniki bo mam takowych pod dostatkiem nie wykluczone ,ze jakas ławeczka tam nie stanie ,choć bardziej myslałam o tym brązowym placyku ,by tam jakies siedziska zrobić? natomiast rabata na przeciw drzwi wejsciowych hmm? żwirek odpada,miałam kamienny placyk jakis czas i nie sprawdził się za dużo dębów w pobliżu i lisci wszędzie walających sie u mnie dostatek.rabata prawie na wprost drzwi ta to gdzie są trzy brzózki a za nimi szpaler tui zasłaniający niebawem okna sąsiadów.W nogach bukszpanowe kule jeszcze małe żurawki i hakony ,zal mi troche tych brzózek ,bo miały byc powtórzeniem dla tej rabaty z brzózkami co ma być przed warzywnikiem(na wprost tarasu)
rabatę brzózkową moge poszerzyć dosadzić brzózek i wrzosów bo tak tez myślałam,ale nie każ mi sadzić róż plis,bo u siebie nie lubie u innych owszem zachwycam się ale u siebie nie chcę poidełko spodobało mi sie bardzo jakies takie na nodze rustykalne czemu nie
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 13:54, 07 lis 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
sylwia_slomczewska napisał(a)
W razie czego ja będę za hamulec robić

dzięki za wsparcie Sylwia
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 14:15, 07 lis 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Asia na tarasie tymczasowo meble z palet ,placyku z ogniskiem tam nie mam.na brazowym polu ognisko odpada ,za blisko okien sasiada ,głównie wieje w ich strone ,nie chce sie narażac ,ja to myslałam przy brzozowej na wprost tarasu za żywopłocikiem niskim np.? Dziewczyny czyli sugerujecie ,ze trawiasta aut? i drzewa wysokie,czy te drzewa maja być od strony tarasu? nie za duże porosną? bo ja mam tu piec szmaragdów zasłaniających sąsiadów ,a perukowiec i trawy przed nimi tu nie ma dużo miejsca na takie drzewa

____________________
Póki życie trwa...
benia9185 14:16, 07 lis 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
makadamia napisał(a)
Ooo - dokładnie takie miałam na myśli.
A Maję pewnie tą samą oglądałyśmy


i ja widziałam
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 14:40, 07 lis 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314

No, starczy.
Strasznie było?


hehehe ... i tu się sprawdza powiedzeni "nie taki diabeł straszny" Asiu urzekła mnie ta furtka między zywopłotem i koncepcja placyku żwirowego z poidełkiem ,było by booosko ,na ale uwierz na tej wichurze,gdzie wiatr w polach hula i wszystkie liście do mnie na działkę dmucha nie przejdzie ,no nie przejdzie! az mi żal,bo jestem pełna podziwu i zachwytu skąd Ty tak na szybko potrafisz to wszystko wymyślac!? ja od 4 lat "myslę" i bez skutecznie
____________________
Póki życie trwa...
Lulilaj 14:48, 07 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Co mogę napisać...
Jestem wielką fanką Asi i Jej pomysłów (tak wiem, wazelina ale nie bezinteresownie, hihihi ).

Tak na poważnie to pomysł z poidełkiem i żywopłotem bardzo fajny (poidełko może i ja odgapię?)
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
benia9185 14:53, 07 lis 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
chyba rozjechały mi się te moje rabaty na rysunku ,bo ta brzozowa to bardziej na wprost drzwi wypada ,przepraszam ,ze w błąd wprowadziłam...mówiłam,ze ja nie umiem rysować ani orientacji przestrzennej w ogóle nie posiadam czuję sie upośledzona z tego powodu
____________________
Póki życie trwa...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies