Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 22:51, 03 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszko, dla Ciebie wszystko W deszczu i ciemnościach pomiary Ale jestem zdeterminowana
Szkoda tylko, że nie umiem rysować na zdjęciu. Ale postaram się opisać.

Szerokość na wysokości okrągłej wierzby Hakuro:3m, mierzona pod siatką ok. 6m.
Długość, czyli pomiar tak jak stoi samochód: 6,5 m.

Ogrodzenie do której przylega to północ. To moja najbardziej nasłoneczniona rabata. Latem od rana do 17 w słońcu.

Pod siatką rośnie od prawej grubas jałowiec. Potem róża New Dawn, następnie trzy zielone jałowce, hehe, a potem trzy rachityczne jałowce...Nie zabijaj
Przed jałowcami Śliwa wiśniowa Royal Burgundy. Wokól cztery sadzonki hortka Diamond Rouge. pomiędzy jałowce płożące. Pośrodku ni przypiął ni ... Wierzba Hakuro...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:54, 03 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Na końcu pod siatką przy słupie jedna Omorica, mała jeszcze. Za nią już pod płotem borówki amerykańskie wykorzystują promienie słońca dochodzące zza domu, ale to już inna rabata i inna bajka...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:58, 03 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Tych bladoróżowych róż już nie ma...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 08:27, 04 paź 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jesli nie chcesz mieć finalnego ogrodu jak paczłorkowa kołdra babuni to staraj się nie dzielić ogrodu na poszczególne rabaty, zwłaszcza jeśli jedna przechodzi w drugą. Trzeba to zgrabnie połączyć np. tą samą sekwencją roślin.


Podsumowuję wielkość rabaty 6x6x3. To kawał rabaty, wiesz?

Przemyśl czy nie chcesz jednolitego żywopłotu - da intymność, stworzy ramę/tło i osłoni od wiatrów.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 08:35, 04 paź 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Witajcie. Melduję: Silverki już rosną, trzy azalie Thekla również (Ursa, dzięki za podpowiedź), hosty Minuteman też się udało wkopać Tylko zawilce czekają na moje zmiłowanie i koniec antybiotyku u Maluchów, grr
Z efektu jestem bardzo zadowolona, ciekawa jestem, jak trawy i azalie poradzą sobie z zimą.


Hej, co ile sadziłaś azalie?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Brzozowadzie... 09:44, 04 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witaj Anbu! Mniej więcej co 70-80 cm. Doczytałam, że im dobrze blisko siebie, co zresztą potwierdziła Toszka, że tworzą sobie wspólny mikroklimatTam są trzy azalie.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:46, 04 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Myślałam o jednorodnym, tylko mam dylemat z czego. Szmaragdów nie lubię, za sztuczne na moje leśne klimaty, choina kanadyjska, raczej do cienia, serby za duże na tą rabatę. I dlatego tak myślę, może te aureospicata? Ale znam je tylko z obrazków
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:54, 04 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
No to podsumowując, rośliny, które już są w dużych grupach w moim ogrodzie to: bukszpany, hortensje, rododendrony, turzyce Silver, dwie kępy Variegatusów, trzy śliwowiśnie, cisy, azalie., bordowe żurawki, choiny kanad., serby. Część ogrodzenia po pólnocnej stronie tworzy mieszanka trzech żywotników: Kórnik, Gold4ever, Smaragd.
I te nasadzenia mi się podobają.
Idąc śladem Twojego rozumowania, powinnam coś z tych roślin wybrać też na tą rabatę, czy tak? Tylko które można "ożenić" z Hamelnami, bo bardzo chciałabym je tu wprowadzić.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:55, 04 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszka, rabata spora, tylko ma taki słaby wyciągnięty kształt trudny dla mnie do zagospodarowania.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:59, 04 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dla przypomnienia, strzeliłam na szybko fotki, specjalnie trochę z dalszej perspektywy, żeby był rzut na całość:
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies