Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 14:31, 04 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszka napisał(a)
Też, zwłaszcza qpy i lisci.


dołki pod rodki to ok. 30-40cm głębokie. I poro szerokie. Widłami podważaj korzenie rodków i delikatnie przenieś z placek.. Potem starannie rozłóż na płasko w dołku, tak by krawędzie korzeni nie zawijały się pod spód. W praktyce tylko pod spód trzeba delikatnie upchnąć ziemie i na krawędziach. Obficie na 2-3 razy podlać by ziemia pod plackiem ładnie się ulozyła i osiadła. Kontrola czy dziur nie ma i obsypanie liśćmi z igliwiem. Absolutnie żadnego udeptywania!!!

A dzięki za szczegółową instrukcję, Zastosuję się Myślę, że przeniosę dwa rodki posadzone z przodu jak się idzie od furtki - Grandiflorum, bo one rosną wielkie. Te, na które patrzę z okna to Album, rosną wolniej i mniejsze, więc te zostawię i będę ewentualnie przycinała dla utrzymania wielkości. Tylko tak, jeśli przesunę te Grandiflorki pod płot, to muszę ładnie zapełnić lukę po nich pomiędzy Hakone Aureola i rodkami ze środkowego rzędu
P.S.Podlać przed przesadzaniem również? Czy będzie wtedy trudniej?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 17:02, 04 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jak mają rodki bardzo sucho to podlać, ale po to przede wszystkim by ziemia nie osypała się w trakcie przenosin.
Po przesadzeniu podlewać raz w tygodniu obficie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kwartet 17:59, 04 paź 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Agata ty się nie certol tylko wpadaj.
gród na glinie początkowo też wymaga ciągłego dosypywania wszelkiego rodzaju dodatków (kopanie dołków to mozolna praca)ale jest nadzieja że w któryms momęcie będzie już cacy.U mnie po 4 latach cacy to jest w niewielu miejscach,dochodzą chęci na rośliny które lubią przepuszczalnie i zabawa ciągnie się dalej. Ja pod niektóre rośliny zakładałam rury drenarskie.
Na piachu to niekończąca się historia, trzeba chyba polubić.
My z Izą to uśredniamy glębę w Polsce ona do mnie piach wozi ja w zamian glinę.
Toszka 18:24, 04 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kwartet napisał(a)
(...)
My z Izą to uśredniamy glębę w Polsce ona do mnie piach wozi ja w zamian glinę.


i przez was oplułam monitor
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasia_CS 20:48, 04 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Hihi się z Izą Aniu dobralyscie Jezu, jak to dobrze, że jest forum! Ile to znajomości, przyjaźni się tu zawiązuje jedna wielka grupa wsparcia

Agat!, uprasza się o foto kulasków migusiem żadnego tam dołowania ogrodowego
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Brzozowadzie... 22:28, 04 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
No, wymiana piachu na glinę, bądź odwrotnie to genialna opcja! Popieram
Aniu, wpadnę na pewno! Muszę się napatrzećDzięki!!!
Z tą ziemią, to chyba niewiele osób ma ideał, choć mam ciotkę, która mieszka w odległości ze dwa kilometry ode mnie i ma chyba pierwszą klasę...Robi dołek i sadzi, ewentualnie kwaśnego podsypie, rozumiecie? Dziś chyba jakbym kupowała działkę, to zamiast pytać jaka cena, pytałabym: która klasa, haha
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:30, 04 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasiu, może jutro uda mi się cyknąć, choć Franek zabiera swój aparat ostatnio do szkoły codziennie - nagrywa jakieś filmiki promocyjne, czy coś, znaczy rozwija się Więc sprzętu brak
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
eVka 10:35, 05 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Brzozowadziewczyna napisał(a)
No, wymiana piachu na glinę, bądź odwrotnie to genialna opcja! Popieram
Aniu, wpadnę na pewno! Muszę się napatrzećDzięki!!!
Z tą ziemią, to chyba niewiele osób ma ideał, choć mam ciotkę, która mieszka w odległości ze dwa kilometry ode mnie i ma chyba pierwszą klasę...Robi dołek i sadzi, ewentualnie kwaśnego podsypie, rozumiecie? Dziś chyba jakbym kupowała działkę, to zamiast pytać jaka cena, pytałabym: która klasa, haha

Hehehe padłam, tekst roku! Ale żebyś wiedziała, że to mega ważne dla.ogrodomaniaków
____________________
Brzozowadzie... 10:57, 05 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
effka napisał(a)

Hehehe padłam, tekst roku! Ale żebyś wiedziała, że to mega ważne dla.ogrodomaniaków

Noo. Teraz już wiem, że ważne Trochę późno
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
DorKa 14:08, 05 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Noo. Teraz już wiem, że ważne Trochę późno


lepsza taka wiedza późno niż w ogóle. Przynajmniej robota zapewniona na długie lata a i efekty będą cieszyć Miłęgo weekendu.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies