Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 10:20, 08 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasiolaaa napisał(a)
ja to robilam nalewki cukrem zasypywalam kilogram cukru na kilogram pigwy o 2 tyg odstawic pokrojona musi byc na plasterki i pozniej odcedzamy do soku dodsjemy spirytusu i odstawic w ciemnym chlodnym miejscu

Dzięki! Może wreszcie zrobię, bo pigwa leży i czeka na moją wenęO
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:21, 08 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
nicol21 napisał(a)
Nie nadążam za Wami gaduły. Pismo obrazkowe łatwiej się czyta
Wzrokowiec jestem

Haha, aparatu brat. Synek wyniósł do szkoły, zamknął w szafce i figa Ale obiecał, że przyniesie w tym tygodniu
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:54, 10 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Tak z pewną taką nieśmiałością zapytam się dziewczyn, które znają się na różanych kompozycjach - czy na tą moją frontową rabatkę pasowałaby róża typu Summer Song lub Hansestadt Rostock? Tam wpleciona jest w dwóch miejscach Artemis. Czy zwariowałam? Proszę o szczere wypowiedzi...


Fotki z lata, bo aktualnie Summer Song pięknie zgrałaby się z wybarwionymi hortensjami Diamant Rouge. I do chałupy mi pasuje.. Ale nie wiem, czy latem byłoby ok z tymi różowymi szałwiami...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Anda 14:01, 10 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Agato, a widziałaś Summer Song na żywo?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 14:09, 10 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ta rabata jest tak pięknie wyważona kolorystycznie, że mnie osobiście SS nie pasuje. Teraz gwiazdorzą hortensje i moim zdaniem konkurencja w postaci żółci czy też pomarańczu im niepotrzebna.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Anda 14:19, 10 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Zana, Hansestadt Rostock mogę sobie na tej rabacie wyobrazić. Wprowadzi trochę kontrastu i wyeksponuje, podkreśli kolor szałwii i hortensji. HR jesienią jest bardziej kremowa, nie tak mocno żółta.
SS to już zbyt mocny akcent. Poza tym przy przekwitaniu ona różowieje i zleje się z resztą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Brzozowadzie... 18:05, 10 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ando, SS nie widziałam nigdy na żywo, chyba rzeczywiście za ostra, a Hansestadt Rostock podobno widziałam Przynajmniej Iza tak twierdzi I nad nią się zastanawiam. Może uda mi się jutro cyknąć jakąś aktualną fotkę, ale mam ochotę coś tu namieszać
Anulko, w sumie masz rację, teraz kolorystyka jest bardzo spójna ale co mam zrobić, gdy marzy mi się taka "inna" róża, a to jedyne słoneczne miejsce Pozostawiam tę nagłą myśl ze znakiem zapytania, ale ta HR może by się tu gdzieś odnalazła...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 20:35, 10 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Spróbuj wytrzymać jeszcze rok. To młodziutka rabata. Wsadzone rośliny nie osiągnęły jeszcze swojego docelowego rozmiaru. W ścisku róże źle rosną i chorują. Może donica z różą zaspokoiła by chęć?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 22:27, 10 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Spróbuj wytrzymać jeszcze rok. To młodziutka rabata. Wsadzone rośliny nie osiągnęły jeszcze swojego docelowego rozmiaru. W ścisku róże źle rosną i chorują. Może donica z różą zaspokoiła by chęć?

Haha, i Ty, Haniu, przeciwko mnie?! Przemyślę tą donicę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 20:58, 11 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
O ile byłam w stanie wyuczyć się łacińskich nazw drzew i krzewów, dokształcać się w ich wymaganiach itp., to do róż wciąż podchodzę jak do jeża. Może niepotrzebnie zaczęłam od tych potworów New Dawn i to mnie tak bardzo zraziło, że nie potrafię się zdobyć na jakieś cieplejsze uczucia.
W zeszłym roku róże bardzo mi chorowały i wiem, że taki pokryty rdzą lub czarnymi plamami krzaczek pośrodku zwiewnej rabaty, potrafi zepsuć cały efekt.
Mam uprzedzenia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies