Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

UrsaMaior 18:29, 05 paź 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8280
Jeśli ktoś chce się psychicznie dobić, to zapraszam na fotki z ogrodu kwartecikowego
____________________
ogród pod lasem
Brzozowadzie... 18:40, 05 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
UrsaMaior napisał(a)
Jeśli ktoś chce się psychicznie dobić, to zapraszam na fotki z ogrodu kwartecikowego

Dobra, idę,choć wiem jak to się skończy...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
UrsaMaior 19:20, 05 paź 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8280
Taaa... dziś z April biadoliłyśmy, że cholera lasu nam się zachciało
____________________
ogród pod lasem
Kasia_CS 19:44, 05 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ech.. a mnie się garażu zachciało pod budynkiem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Brzozowadzie... 21:10, 05 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Haha, to każda z nas ma, co chciała Nic tylko się cieszyć
A nie dałoby się tak mieć las z czarnoziemem i słońcem przy okazji?? I bez garażu pod spodem? To chyba utopia się nazywa, nie?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 21:14, 05 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Na swoją gliniastą rolniczą ziemię nie narzekam. Gdyby nie ona, to po tegorocznej suszy nie miałabym już ogrodu. Męcząca była tylko rekultywacja pobudowlanego ugoru. Tam, gdzie jeździł ciężki sprzęt i powstała martwica do dzisiaj ziemia słabiej rodzi.
Te liczby podane przez Toszkę dotyczące czasu powstawania 1 cm próchnicy w glebie dały mi do myślenia. Tak łatwo zabić w glebie życie, a ogromu wysiłku potrzeba, żeby je przywrócić.

Edit: pytanie do Kasi- a garaż pod budynkiem ma wpływ na ogród?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 21:16, 05 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dokładnie. A jeszcze trudniej wprowadzić życie tam, gdzie go na lekarstwo z natury... A bo trzeba było w te jałowce iść Byłoby zgodnie z naturą
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 21:38, 05 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Edit: pytanie do Kasi- a garaż pod budynkiem ma wpływ na ogród?

Trochę zrobiłam niedopowiedzenie Bo garaż pod budynkiem owszem jest, ale jest też na jakichś 80% powierzchni pod ogródkiem i wtedy ma wielki wpływ Drzew nie posadzisz, bo pod warstwą ziemi rzędu od 25 do 40cm i drenażu jest betonowa płyta. Jedno jest pewne - drenaż działa dobrze, bo woda nigdy nie stoi
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gruszka_na_w... 22:49, 05 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Oj, to faktycznie nie ten teges. Skrzydeł nie można rozwinąć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 22:56, 05 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
U mnie z kolei taka sytuacja, że "darowanemu koniowi się w zęby nie patrzy". I tak sobie walczę z tym darowanym piachem.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies