Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Kasia_CS 23:49, 11 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Czyżby nowy cisowy kulasek doczekał sesji ?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Brzozowadzie... 10:15, 12 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Anda napisał(a)


A tu gdzie szalwie i ostrozka tez sa roze? Bo widze w tle tylko jedna Artemis.

Ewo, jedna Artemis jest przy widocznej po lewo białej naparstnicy, druga za klonem przy liliowcach. Więcej róż tam nie ma Przy naparstnicy chciałam popełnić tą drugą różę, w jakże nie moich kolorach
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:20, 12 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Zana napisał(a)


Małe jest piękne. Naprawdę przeuroczo.
Ogrodzenie mam kurcze takie samo, obawiam się, że u mnie nie zniknie niebawem.

O, Anulko, miłe Twoje słowa, zwłaszcza od takiego leśnego eksperta Wsadziłam tam języczniki, brunery, jedną choinę kanadyjską, Ice Dance od Toszki, naparstnice od Ciebie i dwie hosty: Blue Mouse Ears i Big Daddy. Już czuję przesadzanie za dwa lata Ale teraz wygląda to dobrze i PRÓBOWAŁAM zostawiać wolne przestrzenie...A i mała biała ogrodówka tam się zmieściła Ale ja już przestępuję z nogi na nogę, jak zdejmę tą siatkę i zamknę tą rabatę z drugiej strony. Tak już próbowałam ciągnąć kształt, żeby potem nie poprawić
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:23, 12 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwia_slomczewska napisał(a)
Na pytanie w innym wątku o buka dawyck gold odpowiem, że u mnie przypala go dokładnie tak samo jak wiąza wredei. Więc nie wiem czy na front bym dawała. Jest piękny na zdjęciach, ale w pełnym słońcu go pali....przynajmniej u mnie na razie

O, widzisz, dzięki za takie info, bo tam cały czas miałyby słońce. To myślę dalej Dałam sobie czas z tymi drzewkami do wiosny. Chyba
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:24, 12 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Magleska napisał(a)
Pięknie Brzozowa Dziewczyno

Dzięki Madziu! Mam Ciebie i Twoją Mamę w wieczornej pamięci. Buziaki przesyłam!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:30, 12 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękna jesień. Hosty w Twoim ulubionym kolorze.
Upewnij się, czy klonik ma solidną podpórkę. Tym szczepionym egzemplarzom korona początkowo rośnie trochę szybciej niż pień. Fachowo to są chyba trzy paliki na miękkich taśmach. Pieniek będzie wtedy prościutki. U swoich grabów wykorzystałam drewniane trzonki od grabi. Jako jedyne rosną idealnie prosto. Drzewka z bambusowymi tyczkami mają lekkie odchyły na wschód (wiatry głównie z zachodu).

Ach Haniu, jak ja cenię to Twoje bystre oko Klon dostał jednego kija. To proste to kij, klon jest lekko krzywy. M.przywiązał go też do powały domu, żeby go nam nie złamały północne wiatry. Tylko wiesz, ja się zastanawiam, czy ja chcę takiego idealnie prostego Bo taki ma w sobie pewien naturalny wdzięk. I jak się kiedyś zestarzeje, to może będzie mu do twarzy z tą lekką krzywizną... Muszę to przemyśleć
P.S. Pamiętaj Haniu, że hosty to nie kwiaty. Liście w tym kolorze znoszę Choć, jak patrzę na folder z różami, który mam otworzony, to sama siebie nie poznaję
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:33, 12 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)

Czyżby nowy cisowy kulasek doczekał sesji ?

Bingo, Kasiu Przeniosłam Danikę w mniej reprezentatywne miejsce, a tu wsadziłam kulkę cisową. Piękna, prawda. No ma w sobie jakąś szlachetność. Może mi się uda, to zrobię dziś fotki reszty. Bardzo się nimi cieszę(tu buziak lecący w stronę Izy i Kwartecika)
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
wiklasia 10:55, 12 paź 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Klimatyczna ta leśna rabatka z paprociami, brunerami

I zagadka krzywego rozwiązana - też się zastanawiałam, który to kijek, a który to pieniek, a teraz wszystko jasne
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Brzozowadzie... 11:02, 12 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
wiklasia napisał(a)
Klimatyczna ta leśna rabatka z paprociami, brunerami

I zagadka krzywego rozwiązana - też się zastanawiałam, który to kijek, a który to pieniek, a teraz wszystko jasne

Marzyła mi się taka i jakoś zabrać się nie mogłam. Ponieważ nie mam wielkiej ogrodniczej wyobraźni, to wolę pozbierać wszystko, co chciałabym posadzić i dopiero się zabieram. Jak tak cykam po jednym krzaczku, to potem i tak muszę przesadzić. Stąd czasami długo schodzi, zanim wszystko zdobędę Muszę zajrzeć do Ciebie, bo nie wiem jaką decyzję podjęłaś, a ciekawam bardzo
Haha, rzeczywiście tak teraz patrzę i widzę, że można było pomyśleć, że krzywym kijaszkiem wsparcie dostał mój ulubiony klonik
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
wiklasia 14:47, 12 paź 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
A ja nadal w rozkroku jeśli chodzi o podjęcie decyzji o drzewie.
Bo im głębiej się w temat zagłębiam tym więcej drzew mi się podoba, i tym trudniej podjąć decyzję
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies