Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Kasia_CS 15:51, 16 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A może powalcz z tematem i gdzieś daj trójsklepkę Lubi kwaśno, cień i taki mały rarytasik
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasiolaaa 19:48, 16 paź 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Leonardo jest piekny bez wątpienia
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Brzozowadzie... 21:17, 16 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Anda napisał(a)
Moje zdanie znasz, jestem za nasadzeniami bardziej okrywowymi, jednolitymi, tak, zeby dobrze bylo widac rozaneczniki.
Pisalas, ze chcesz posadzic:



Nie chcesz ich dac po calosci?

Nie zapomnij o Athyrium niponicum 'Metallicum' i psim zebie


O, kochana, pamiętam, ale to miał być paprotnik szczecinkozębny, mam zapisane Już nawet go namierzyłam, ale mam obawy czy nie za późno na niego i nie zaczekać do wiosny. Myślisz, że jeszcze mogę go sadzić?A psiego zęba ciężko znaleźć i on tu się nie bardzo nadaje, bo zasychają mu liście jak serduszkom,a to rabata reprezentacyjna ma być
Tu paprocie będą za wysokie, mogą być hosty, ale o bergeniach pomyślałam ze względu na ich zimozieloność.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 21:19, 16 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)
A może powalcz z tematem i gdzieś daj trójsklepkę Lubi kwaśno, cień i taki mały rarytasik

Ha, a Ty to masz nosa! Czy Ty wiesz, że ja dziś sadziłam trójsklepkę??? No, nie mogę Kupiłam ją jeszcze z Izą i Anią i chodziłam gdzie by tu ją przytulić i dziś znalazła swoje miejsce, ale nie tu Tu za wysoka
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 21:20, 16 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasiolaaa napisał(a)
Leonardo jest piekny bez wątpienia

I tu się zgadzamy, choć jakoś te różowe róże przestały ostatnio do mnie przemawiać. Wolę obecnie mroczniejsze tony
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 21:36, 16 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Ha, a Ty to masz nosa! Czy Ty wiesz, że ja dziś sadziłam trójsklepkę??? No, nie mogę Kupiłam ją jeszcze z Izą i Anią i chodziłam gdzie by tu ją przytulić i dziś znalazła swoje miejsce, ale nie tu Tu za wysoka


Osz Ty! Ale jazda! A ja myślałam, że będzie trudna do zdobycia i dużo zachodu w związku z tym, a tu BANG!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Brzozowadzie... 21:48, 16 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)


Osz Ty! Ale jazda! A ja myślałam, że będzie trudna do zdobycia i dużo zachodu w związku z tym, a tu BANG!

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Anda 22:00, 16 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Brzozowadziewczyna napisał(a)

O, kochana, pamiętam, ale to miał być paprotnik szczecinkozębny, mam zapisane Już nawet go namierzyłam, ale mam obawy czy nie za późno na niego i nie zaczekać do wiosny. Myślisz, że jeszcze mogę go sadzić?A psiego zęba ciężko znaleźć i on tu się nie bardzo nadaje, bo zasychają mu liście jak serduszkom,a to rabata reprezentacyjna ma być
Tu paprocie będą za wysokie, mogą być hosty, ale o bergeniach pomyślałam ze względu na ich zimozieloność.


Oj no widzisz, a ja sobie nie zapisalam Ale obejrzyj jeszcze ta wietlice japonska. Ona lubi kwasne gleby i pieknie wspolgra z hostami, a u Ciebie na piasku raczej nie powinna byc wieksza niz 40cm.
Sa tez mniejsze paprotki, np. Adiantum venustum.

Moje doswiadczenie jest takie, ze dopoki ziemia nie jest zmarznieta, dopoty mozna sadzic rosliny z doniczek. Tylko, ze ja nie mieszkam w mazowieckim

Rosliny o zasychajacych lisciach sa o tyle fajne, ze robia miejsce roslinom wychodzacym pozniej z ziemi. Tylko wtedy nasadzenia musza byc dosc obfite, mnogie, zeby dziur nie bylo.

Hosty i bergenie razem... hmm... jesli chodzi o fakture lisci to nie jestem przekonana Z bergenia bardziej Liriope muscari by zagrala Wtedy i hosty mozna w to wkomponowac.



____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Brzozowadzie... 10:17, 17 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ewo, to zaryzykowałam i zamówiłam te paprocie Najwyżej lekko je pookrywam. A, i znalazłam też jakąś miniaturową odmianę paprotnika szczecinkozębnego - Congestum i też wzięłam zamówiłam Ciekawa jestem jakie będą w realu Wiem, że hosty z bergeniami obok siebie nie bardzo, ale tam są też hakonki i tak powplatać pomiędzy mam ochotę Bardzo lubię bergenie i super u mnie rosną i kwitną. Dzięki!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 10:12, 18 paź 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
....Marzę o takim stanie, gdy zrobię dołek i po prostu wsadzę sobie roślinkę, hahaha. Bez taczek obornika, kompostu, kory, dolomitu, mączki kostnej i takich tam. Choć powolutku, gdzieniegdzie zaczynam być blisko tego ideału....


Agatko, tak pisałaś jakiś czas temu o swojej działce i mam wrażenie, że pisałaś o moim ogrodzie
Przeczytałam uważnie cały wątek, lubię tak poznawać właścicieli ogrodu. Mnóstwo wspaniałej pracy wykonałaś. Ogród już wygląda niezwykle klimatycznie i ciekawie. Gdybym ja miała tyle dobrych dusz, pomagających, ostrzegających i prowadzących na właściwe tory, nie musiałabym teraz przerabiać połowy moich leśnych rabat.
Dlatego z ciekawością śledzę, co działasz na swoim piaseczku i wyciągam naukę dla siebie.
Podobnie jak ty, kupując teraz działkę, pytałabym najpierw o klasę gleby, a nie romantyczny las nad głową
Pozdrawiam i idę wymościć się na hamaczku, mam nadzieję że jeszcze nie schowałaś
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies