Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 15:04, 12 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
wiklasia napisał(a)
A ja nadal w rozkroku jeśli chodzi o podjęcie decyzji o drzewie.
Bo im głębiej się w temat zagłębiam tym więcej drzew mi się podoba, i tym trudniej podjąć decyzję

Mam tak samo Z tych kolumnowych, które Ewa polecała u Ciebie wypisała graba Fastgiatę i jarząba Fastigiatę, i klona Fastigiatę A ma jeszcze w spisie ambrowca i jarząba Dodong. I tak sporo już wykreśliłam Ech...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Zana 15:04, 12 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Brzozowadziewczyna napisał(a)

O, Anulko, miłe Twoje słowa, zwłaszcza od takiego leśnego eksperta Wsadziłam tam języczniki, brunery, jedną choinę kanadyjską, Ice Dance od Toszki, naparstnice od Ciebie i dwie hosty: Blue Mouse Ears i Big Daddy. Już czuję przesadzanie za dwa lata Ale teraz wygląda to dobrze i PRÓBOWAŁAM zostawiać wolne przestrzenie...A i mała biała ogrodówka tam się zmieściła Ale ja już przestępuję z nogi na nogę, jak zdejmę tą siatkę i zamknę tą rabatę z drugiej strony. Tak już próbowałam ciągnąć kształt, żeby potem nie poprawić


No błagam się, toż ja nie jestem ŻADNYM ekspertem! Tak se coś tam sadzę na czuja. Bez dwóch zdań będziesz przesadzać. Pamiętam jak mnie brunnery zaskoczyły, w drugim roku urosły potwory, u Ciebie pod brzozą może nie będą takie nadpobudliwe. Ale naparstniczek to moje oko jakoś tam nie może wyhaczyć na tej rabatce.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 15:05, 12 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
wiklasia napisał(a)
A ja nadal w rozkroku jeśli chodzi o podjęcie decyzji o drzewie.
Bo im głębiej się w temat zagłębiam tym więcej drzew mi się podoba, i tym trudniej podjąć decyzję

To proste, "im dalej w las tym więcej drzew". Mam tak samo z tymi drzewami, oj przydałby się ze trzy razy większy metraż działki.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Brzozowadzie... 15:10, 12 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Zana napisał(a)


No błagam się, toż ja nie jestem ŻADNYM ekspertem! Tak se coś tam sadzę na czuja. Bez dwóch zdań będziesz przesadzać. Pamiętam jak mnie brunnery zaskoczyły, w drugim roku urosły potwory, u Ciebie pod brzozą może nie będą takie nadpobudliwe. Ale naparstniczek to moje oko jakoś tam nie może wyhaczyć na tej rabatce.

Są, są, w przyszłym roku na pewno będą widoczne Na razie zasłoniły je paprocie
To poprzesadzamy sobie Ziemię im przygotowałam na bogato, zobaczymy, ile wyciągnie brzoza, a ile reszta
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 15:38, 12 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Anulko, pierwsze specjalnie dla Ciebie A następne dla Kasi - Leoś z Limkami i kolejna kulka cisowa
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
sylwia_slomc... 16:41, 12 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Ach Haniu, jak ja cenię to Twoje bystre oko Klon dostał jednego kija. To proste to kij, klon jest lekko krzywy. M.przywiązał go też do powały domu, żeby go nam nie złamały północne wiatry. Tylko wiesz, ja się zastanawiam, czy ja chcę takiego idealnie prostego Bo taki ma w sobie pewien naturalny wdzięk. I jak się kiedyś zestarzeje, to może będzie mu do twarzy z tą lekką krzywizną... Muszę to przemyśleć
P.S. Pamiętaj Haniu, że hosty to nie kwiaty. Liście w tym kolorze znoszę Choć, jak patrzę na folder z różami, który mam otworzony, to sama siebie nie poznaję

Hosty to również kwiaty i to bardzo ładne, kwitnienie jest w liczone w ich żywot, chyba, że będziesz wycinać. Ja je lubię również dla kwiatów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Brzozowadzie... 16:51, 12 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwia_slomczewska napisał(a)

Hosty to również kwiaty i to bardzo ładne, kwitnienie jest w liczone w ich żywot, chyba, że będziesz wycinać. Ja je lubię również dla kwiatów

A nie Sylwia, ja wiem, że one kwitną, w dopuszczalnym fioletowym bądź białym kolorze Chodziło mi o to, że żółkną im liście, a to kolor dopuszczalny, według mnie, tylko dla liści
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Anda 16:55, 12 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33524
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Ewo, jedna Artemis jest przy widocznej po lewo białej naparstnicy, druga za klonem przy liliowcach. Więcej róż tam nie ma Przy naparstnicy chciałam popełnić tą drugą różę, w jakże nie moich kolorach


Hmm, tak sobie myśle, że jeśli tam jest miejsce, to może warto posadzić po prostu trzecią Artemis? Lubię trójki na rabatach Biały to bardziej twój kolor. Wprowadziłby ładny akcent do szałwii i traw, i nie byłby aż tak kontrastowy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Brzozowadzie... 17:35, 12 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Anda napisał(a)


Hmm, tak sobie myśle, że jeśli tam jest miejsce, to może warto posadzić po prostu trzecią Artemis? Lubię trójki na rabatach Biały to bardziej twój kolor. Wprowadziłby ładny akcent do szałwii i traw, i nie byłby aż tak kontrastowy.

A wiesz, że myślałam też o takiej opcji? Choć te dwie też ładnie się układają z resztą. Poczekam rzeczywiście do przyszłego roku, zobaczę, jak wszystko się rozrośnie i jeśli będzie wolne miejsce, pójdę w trzecią Artemis. Dzięki, że pochylasz się nad tymi moimi rabatkami
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasiolaaa 17:38, 12 paź 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
a co to za odmiana rozy na krateczce ? piekna jest
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies