Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 21:58, 07 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dzięki, właśnie tego mi jeszcze brakowało. to teraz całą zimę będę myślała, bo chyba boję się tak na szybko, a coraz zimniej U mnie też dziś sos grzybowy, tylko ja nie chodzę do lasu - podgrzybki i kozaki rosną mi na działce w korze pod drzewamiPozdrawiam!!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 12:04, 09 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Grzybów na działce zazdroszczę - u mnie głównie purchawy rosną

Twoje propozycje na rabatę wydają mi się ok.
Rozplenice tak bardziej na środek rabaty, bo one wysokie rosną.

Największy problem mam z prawą stroną, bo z jednej strony pasowałoby powtórzyć berberysy, a z drugiej - widać, że tam jest ciasno przy samochodzie i pasowałoby dać coś niskiego, po czym można by deptać i nie mam pomysłu jak to zgrać.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 12:59, 09 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Asiu! Baaardzo Ci jestem wdzięczna, że myślisz o tej mojej rabacie!
Mam nadzieję, że z Waszą pomocą coś do wiosny się wykluje
Ja jeszcze mam problem z przodem tej rabaty, tam gdzie te nieszczęsne jałowce, tam jest taki wydłużony ryjek i zastanawiam się, czy może pod to hakuro zamiast jałowców nie dać w grupie jakiś ładnych azalii, np Marushka, żeby kwitły ładnie wiosną, a przez resztę sezonu miały ładne liście...
Od strony samochodu nie jest tak ciasno, mogę parkować dalej To tylko przez te wiatry uciekam w strone rabaty, bo za parkinkgiem przy bramie mam kępę brzóz i sosen zostawioną i miałam obawy, żeby mi samochodu nie przygniotło Ale też zastanawiam się co przed Variegatusem, tak mniej więcej po prawo od Hakuro...
I jeszcze myślę o tych hotrkach co są, czy ich nie wysadzić na rabatę ze śliwowiśniami, a tu pozostać przy kępie Limelightów, żeby jakiś porządek był i nie naćkane..
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:09, 09 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Widok na rabatę z ławeczki pod domem..Już widzę ją piękną oczami wyobraźni

I postanowiłam, że na razie nie będę sadziła tu rozplenic, mam na nie dobre miejsce na innej rabacie, a tu wolę wszystko posadzić razem, jak już będę miała całościowy plan.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Tomasz_L 13:12, 09 paź 2017

Dołączył: 09 paź 2017
Posty: 1
Ładnie się to prezentuje
Brzozowadzie... 13:15, 09 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witaj Tomaszu. Bardzo mi miło ale ładnie będzie się prezentować za dwa - trzy lata Pozdrawiam ciepło!!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:18, 09 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
A, jeszcze jedno - M. nie wyraża zgody na tuje Więc będą cięte w żywopłot serby lub choina kanadyjska jako tło. Może ma rację, tu w lesie słabo wyglądają tuje...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 14:17, 09 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A czy azalie poradzą sobie na tej patelni?

Jak teraz dorzuciłaś to zdjęcie, to do tej hakuro, ciętej w poduchę, pasowałoby mi dodać jeszcze kilka poduch, np.; z daniki.

Tych hortensji nie zabieraj - one świetnie pasują do bordowej śliwowiśni.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 14:39, 09 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Asia, Ty tutaj, a ja u Ciebie siedzę i czytam z zapartym tchem Wasze dyskusjeBaaardzo dające do myślenia
Z azaliami nie wiem, do przemyślenia... Coś wymyśleć muszę...
Już sprawdzam, co to danika Przyznam, pierwszy raz słyszę. O, już wiem, ładne kulki
Też myślałam o jakiś kulkach, nawet z bukszpanu, bo mam z niego obwódki na rabatkach pod oknami ale teraz trochę boję się przez te paskudne szkodniki...Hortensje piękne, tyko trochę niskie, ale może dosadzę w takim razie do tych dwóch jedną koleżankę, chyba będzie lepiej One biedne w tym roku po gradobiciu...

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:55, 09 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Asia, a teraz tak mnie olśniło - a może po lewej brzegiem dać zamiast okrągłych berberysów - cyprysik Filifera Aurea Nana lub Golden Tuffety i nawiązując do nich przy Hakuro te same kulki zamiast Daniki???
To tak, żeby z bordami nie przesadzić, bo jak widzisz, za parkingiem rosną mi szpalerkiem Diabolo...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies