Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Kasia_CS 20:29, 24 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
sylwik69 napisał(a)
Ja mam przykre doświadczenia z kupnem Amanogawy i nigdy nie kupię drzew przez internet… 3 sztuki były żle zaszczepione i nie wiem czy w następnym roku będę mieć Ałycze czy Amanogawy. Renomowana firma ogrodnicza nie przyjęła mojej reklamacji
Same Amanogawy na pewno nadają się na wąskie rabaty ale krótko cieszą kwitnieniem


nie pamiętam gdzie, ale o ałyczy na forum czytałam bardzo negatywne opinie odnośnie zbyt dużego wigoru wzrostu, nieopanowanego wręcz i trudności w pozbyciu się jej zasięgałaś już opinii o niej u jakiegoś posiadacza?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
waldek727 21:35, 24 paź 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ałycza to nic innego jak mirabelka. Z ałyczy robi się podkładki generatywne do śliw i moreli a także do śliwy wiśniowej ,,Pissardii" i ,,Nigra".
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Brzozowadzie... 22:33, 24 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dziewczyny, cieszę się bardzo, że Wam te Amanogawy u mnie pasują, bo mi też coraz bardziej Co prawda aura nie zachęca do działań, więc nie wiem czy posadzę je teraz czy wiosną. Dziś obdzwoniłam wszystkie okoliczne szkółki i muszę się niestety osobiście gdzieś wybrać, czytaj z M. Czyli muszę Go do tego jakoś przymusić Chcę jakieś spore kupić, żeby głupio nie wyglądały między tymi podrośniętymi już Pissardi. Ale może to lepiej, że osobiście wybiorę po doświadczeniach internetowych Sylwii..
Waldku, Haniu - przysłuchuję się Waszej mądrej wymianie zdań i nic mądrego nie powiem, haha, bo się nie znam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 23:33, 24 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Na dobranoc - Stasiowe foty Ma straszną radochę, jak Jego wstawiam




____________________
Agata.Tajemniczy ogród
kwartet 23:41, 24 paź 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Skubaniutki zdolniacha.
Brzozowadzie... 09:36, 25 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
kwartet napisał(a)
Skubaniutki zdolniacha.

No, bystry łobuz jest. Zapamiętał, że trzeba siadać w krzakach I teraz tylko sprawdza, czy "Jego" wrzuciłam Dzisiaj już dwóch na pokładzie. Czuję zbliżającą się epidemię...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 10:20, 25 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Stasiu, zdolny z Ciebie młody fotograf!!! (przekaż Agatko )

U mnie jeden z pokładu wyfrunął na szczęście wczoraj, za to Młoda z katarem bidulka i ciężko jej się je, bo się przydusza
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Brzozowadzie... 11:03, 25 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)
Stasiu, zdolny z Ciebie młody fotograf!!! (przekaż Agatko )

U mnie jeden z pokładu wyfrunął na szczęście wczoraj, za to Młoda z katarem bidulka i ciężko jej się je, bo się przydusza

Przekazane, dzięki!
Kataru u Malutkiej współczuję, pamiętam, że nie znosiłam katarów u takich małych dzieci, bo baaardzo utrudniały życie i spać nie dawały. I Maleństwu i mamie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:41, 25 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dziewczyny, znalazłam Amanogawy niedaleko! I teraz pytanie, które brać - czy te naturalne, rozgałęzione już od dołu w dużej donicy, czy formę pienną kopaną? Ktoś posiadający Amanogawy podpowie mi, które wybrać?? Obie są ok. 2m wysokości...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
kwartet 12:40, 25 paź 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Ja bym brała te rozgałęzione od dołu,naturalniej to wygląda i zawsze trochę więcej kwiecia.Z długością kwitnienia bywa różnie,zależnie od pogody,reaguje tak trochę jak tulipany( u mnie najdłużej kwitła miesiąc).
Artysta musi byś doceniany.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies