Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 22:57, 23 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
effka napisał(a)
Kibicuję mocno, 20 m to wielki kawał rabaciska, można poszaleć! Amonogawa wiosną będzie zachwycać

Szaleństwa nie ma, bo wąsko - 1,6m
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
waldek727 04:46, 24 paź 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Toszkowa mikstura od Hani, ku pamięci:
Bierzemy 2kg mocznika i rozpuszczamy w 10 litrach wody.

A jakiego efektu mogę się spodziewać opryskując wiosną rośliny 20% roztworem mocznika?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
eVka 08:24, 24 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Szaleństwa nie ma, bo wąsko - 1,6m

Rzeczywiście wąziutko ale widze że laski szaleją z projektami, więc dasz radę
____________________
Brzozowadzie... 09:40, 24 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
waldek727 napisał(a)

A jakiego efektu mogę się spodziewać opryskując wiosną rośliny 20% roztworem mocznika?

Jak to, czego, Waldku oczekiwać? Grubości i wielkości Wszak o to chodzi w ogrodnictwie No i żeby zdrowe były, ok..
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:40, 24 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
effka napisał(a)

Rzeczywiście wąziutko ale widze że laski szaleją z projektami, więc dasz radę

Liczę na to!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 13:45, 24 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No Kochana, amanogawy były dla mnie drzewami nr 1 tej wiosny, gdybym miała gdzie, to bym sadziła u siebie Kibicuję mocno rewolucji

Z przesyłkami mniej popularnych roślin - loteria... z jednej strony mogłoby się wydawać, że jak mają mniejsze wzięcie, to i dorodniejsze będą, bo nie sprzedają się często, a z drugiej strony.. może to już końcówki, bo kto miał kupić to zrobił to wcześniej?

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 14:33, 24 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Oooo jaka miła dyskusja o amanogawach. Bo mnie właśnie od tygodnia szwendają się po głowie te amanogawy jako żywopłot, coś na zasadzie "sadzę i zapominam". Chciałbym cięte graby, ale jak mi Ania Kwartet powiedziała, że swoje tnie trzy razy w sezonie, to trochę nie ten teges.
Amanogawy to bardzo dobry pomysł na tę wąską rabatę pomiędzy śliwy, zaczęłam czytać i od razu o nich pomyślałam w to miejsce (no bo mi się akuratnie po głowie szwendają), ale już je tu wymyśliłaś.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
waldek727 15:35, 24 paź 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Jak to, czego, Waldku oczekiwać? Grubości i wielkości Wszak o to chodzi w ogrodnictwie No i żeby zdrowe były, ok..

Hmmm? Grubości i wielkości. No tak. Tego w ogrodnictwie nie może zabraknąć.
Tak na poważnie to zadałem to pytanie, bo zastanawiam się nad stężeniem roztworu mocznika. Czy tam aby nie zabrakło jednego zera. Z drugiej strony to po co komu 100l cieczy roboczej skoro na ar wystarczy 5l. Do nawożenia dolistnego na ogół stosuje się stężenia (2-5)%. Muszę dopytać o to Toszkę.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gruszka_na_w... 18:48, 24 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Waldku, tę receptę otrzymała Makusia na swoje dogorywające cisy. Wyglądały, jak to Makusia określa- "bliskie zejścia z powodu uszkodzeń pnia mózgu". Toszka mocno podkreślała, że nie jest to tradycyjny sposób pielęgnacji roślin.
Makusia nieopatrznie użyła konewki zamiast drobnokropelkowego opryskiwacza i zabieg nie do końca się udał.
Zrobiłam ten oprysk u siebie na cisach, które nie mogły zaskoczyć mimo dobrych warunków glebowych. Wyraźnie odżyły, można je było formować.
W przepisie jest wyraźne ostrzeżenie przed "przedobrzeniem", bo skutki uboczne w razie nadużycia , mogą być opłakane.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwik69 20:17, 24 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ja mam przykre doświadczenia z kupnem Amanogawy i nigdy nie kupię drzew przez internet… 3 sztuki były żle zaszczepione i nie wiem czy w następnym roku będę mieć Ałycze czy Amanogawy. Renomowana firma ogrodnicza nie przyjęła mojej reklamacji
Same Amanogawy na pewno nadają się na wąskie rabaty ale krótko cieszą kwitnieniem
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies