Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 19:24, 23 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Magleska napisał(a)
A tu burza mózgów trwa kibicuję
Dzięki!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 19:39, 23 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
kwartet napisał(a)
Ja jestem za Amanogawami, prawdę powiedziawszy to posadziłabym tylko po jednej w przerwy pomiędzy śliwami,dodała choiny po lewej i pogrupowała kolorystycznie np śliwy podsadziła bym tymi na różowo przebarwiającymi się hortensjami(bordo z różem mniam).
Do przemyślenia jako krzaczek płożący do cienia śnieguliczka brain de solei.
Na rodondronowej mogła by się zgrać hortensja blue bird(Malgol ma ,zakochałam się)

O, Aniu,dzięki za to potwierdzenie Amanogaw! Tak jakoś od razu mi się tu wpasowały po propozycji Asi. Może masz rację z dwoma. A może trzecią dla powtórzenia posadzę za ławeczką w hortensjach, bo tam też mi brakuje takiej lekkiej przysłony.
Zaraz obejrzę tą Blue Bird. Dzięki!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
sylwia_slomc... 19:49, 23 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Planowanie, planowanie jakże miło Co do amanogawy mam od wiosny dwie
Z moich przemyśleń ładne wiosną jak kwitną i jesienią jak się wybarwia, moje jeszcze zielone, a w sezonie zielone liście....jakby zwisłe, zwiędłe mimo obfitego podlewania w suszę. Czyli zauważalne wiosną i jesienią, a latem i zimą wtapiające się w otoczenie raczej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:08, 23 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
kwartet napisał(a)
Ja jestem za Amanogawami, prawdę powiedziawszy to posadziłabym tylko po jednej w przerwy pomiędzy śliwami,dodała choiny po lewej i pogrupowała kolorystycznie np śliwy podsadziła bym tymi na różowo przebarwiającymi się hortensjami(bordo z różem mniam).
Do przemyślenia jako krzaczek płożący do cienia śnieguliczka brain de solei.
Na rodondronowej mogła by się zgrać hortensja blue bird(Malgol ma ,zakochałam się)


W nocy o tej rabacie myślałam.
I też mi się hortensje wplątały.
Napiszę jeszcze o połączeniu seledynków z bordami.
Parę lat temu sądziłam, że to dobrze wygląda. Może i tak , ale długotrwałe patrzenie na ten zestaw źle działa na me oko. Bardziej lubię barwy dopełniające niż kontrastowe- zwłaszcza jeśli są wciąż na widoku.
W nasadzeniach trzeba uwzględnić, że dół będzie cienisty i podejrzewam, że Palibin może mieć słabsze kwitnienie.
Śnieguliczka będzie pasować do ogrodu leśnego (pytanie do Kwartecika- jak z odrostami? Bo czysty gatunek daje silne odrosty)

I mam dylemat, czy rysunki Makadamii trzymają proporcje- do konsultacji
Strasznie dużo tych drzew tam weszło.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 20:13, 23 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33544
Również kibicuję I również zastanawiam się, jak Ty tam zmieścisz tyle drzew na tak wąskiej rabacie Całe szczęście nie ma w PL przepisów dotyczących odległości sadzenia drzew od płotu. Tutaj nie mogłabym posadzić przy płocie ani śliw ani Amanogaw.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kwartet 20:39, 23 paź 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Ta śnieguliczka w cieniu nie jest żółta tylko taka cytrynkowo zielona, tworzy takie przewieszające się poduchy.pierwszy raz widziałam ją w Zp od północnej strony budynku i odrazu nabyłam do siebie.Odrostów nie zauważyłam.
Brzozowadzie... 21:06, 23 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwia_slomczewska napisał(a)
Planowanie, planowanie jakże miło Co do amanogawy mam od wiosny dwie
Z moich przemyśleń ładne wiosną jak kwitną i jesienią jak się wybarwia, moje jeszcze zielone, a w sezonie zielone liście....jakby zwisłe, zwiędłe mimo obfitego podlewania w suszę. Czyli zauważalne wiosną i jesienią, a latem i zimą wtapiające się w otoczenie raczej

Mogą się wtopić Byle nie chorowały
A jak długo trzymają liście? To dla mnie jest ważne ze względu na rolę, jaką mają pełnić.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 21:12, 23 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W nocy o tej rabacie myślałam.
I też mi się hortensje wplątały.
Napiszę jeszcze o połączeniu seledynków z bordami.
Parę lat temu sądziłam, że to dobrze wygląda. Może i tak , ale długotrwałe patrzenie na ten zestaw źle działa na me oko. Bardziej lubię barwy dopełniające niż kontrastowe- zwłaszcza jeśli są wciąż na widoku.
W nasadzeniach trzeba uwzględnić, że dół będzie cienisty i podejrzewam, że Palibin może mieć słabsze kwitnienie.
Śnieguliczka będzie pasować do ogrodu leśnego (pytanie do Kwartecika- jak z odrostami? Bo czysty gatunek daje silne odrosty)

I mam dylemat, czy rysunki Makadamii trzymają proporcje- do konsultacji
Strasznie dużo tych drzew tam weszło.

Haniu, to już nie masz ciekawszych tematów do przemyśleń? Szkoda nocy...
Też nie przepadam za takimi kontrastami ale mam na tej rabacie żółtą trzmielinę i nie gryzie po oczach, a ładnie rozjaśnia, więc to chyba kwestia "żółtości", cytrynowe wydają mi się tutaj ok.
Ta rabata ma ponad 20m długości, dwa ostatnie drzewa rosną blisko siebie, chroniąc taras przed wzrokiem sąsiadów, przerwy do wypełnienia są 4- i 5- metrowe, więc myślę, że Amanogawy spokojnie dadzą radę. Nawet przez chwilę obawiałam się, czy wystarczą.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 21:14, 23 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Anda napisał(a)
Również kibicuję I również zastanawiam się, jak Ty tam zmieścisz tyle drzew na tak wąskiej rabacie Całe szczęście nie ma w PL przepisów dotyczących odległości sadzenia drzew od płotu. Tutaj nie mogłabym posadzić przy płocie ani śliw ani Amanogaw.

Wiesz, te śliwy są już kilkuletnie i nie wyglądają na za duże, a sąsiedzi są szczęśliwi, że coś sadzę, bo Oni nie bardzo mają ochotę na jakiekolwiek ruchy w tym temacie i z Ich strony wieje pustką... A liczyłam na jakieś zielone akcenty zza płotu...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 21:15, 23 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
20 m? To pół mojej długiej prostej. To się zmieszczą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies