Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Gruszka_na_w... 06:42, 30 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Świetnie wyglądają te rabaty wyspowe wokół drzewek. Dobrze spinają ogród w całość. I już nie ma drzew rozrzuconych w trawniku, a bogaty w zakątki uroczy leśny ogród.
Imperata żyje (czekałam na oznaki) i psychicznie jestem gotowa do wyprawy na pocztę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 07:43, 30 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Świetnie wyglądają te rabaty wyspowe wokół drzewek. Dobrze spinają ogród w całość. I już nie ma drzew rozrzuconych w trawniku, a bogaty w zakątki uroczy leśny ogród.
Imperata żyje (czekałam na oznaki) i psychicznie jestem gotowa do wyprawy na pocztę.

"Bogaty w zakątki uroczy leśny ogród"... Haniu miła, ja te słowa sobie w ramki oprawię Mam nadzieję, że doczekam dnia, kiedy sama tak pomyślę o swoim ogrodzie
Na imperatę znajdę godne miejsce (dzięki), a czy fakt, że mam w planach odwiedziny we Wrocławiu, może zmienić sposób otrzymania imperaty? Lub żeby nie kłopotać Cię, skorzystasz z opcji furgonetka.pl, o której pisała Mrokasia?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 08:47, 30 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Machnęłaś dopiero rabatkę, a już fajnie wygląda Masz ten dryg, Kobieto!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 15:50, 30 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Brzozowadziewczyna napisał(a)
To machnęłam sobie dzisiaj rabatkę. Wróć - utyrałam się, żeby pod drzewami zrobić rabatkę 2x3m. Przygotowanie ziemi pod drzewami to dramat. Poszły na ten skrawek pylastej ziemi dwa worki kory przekompostowanej, worek próchnicy, worek obornika, taczka kompostu i dwie łopaty popiołu z ogniska I, że tak powiem, szału wcale nie osiągnęłam.
Oto pierwsze, małe jeszcze efekty, uwiecznione na szybko w krótkim słońcu pomiędzy mżawkami. A właśnie, już dawno nie czułam takiej wilgoci w powietrzu...fajne uczucie
Od przodu:


No takie niby małe coś, a ileż ma w sobie uroku (wiem coś o trudzie utyrania się aby stworzyć takie niby małe coś!).
Klimacik jest natychmiast dzięki tym pniom drzew, a jak się rozrośnie do będzie cudnie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Anusia 21:54, 01 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Fajnie wyszło. Wyobrażam sobie ile wysiłku włożyłaś. To nie takie hop i już. Kiedyś chciałam kupić cisy w tej odmianie na żywopłot przy tarasie ale stanęło na hicksi. Tutaj pasuje idealnie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Brzozowadzie... 22:26, 07 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Anusia napisał(a)
Fajnie wyszło. Wyobrażam sobie ile wysiłku włożyłaś. To nie takie hop i już. Kiedyś chciałam kupić cisy w tej odmianie na żywopłot przy tarasie ale stanęło na hicksi. Tutaj pasuje idealnie.

Bardzo polubiłam te strzeliste ciski i teraz muszę się pilnować, bo chętnie wszędzie bym je teraz wcisnęła Dzięki za słowa uznania, teraz już tylko chodzę i wzdycham, nie pamiętam wysiłku
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 22:39, 07 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Nie masz litości! Dyć Srebrna 10 minut ode mnie jest, a ja z powodu braku nr Twego telefonu nie mogłam skorzystać z serwisu furgonetki i wczoraj pałętałam się w wężowym ogonie z mordem w oczach. Jakaś baba z plikiem kilkudziesięciu powiadomień o listach poleconych sparaliżowała urząd usiłując odebrać owe.
Pudełeczko może być ciut nawilgłe, bo obawiałam się uschnięcia zawartości.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 22:41, 07 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Nie masz litości! Dyć Srebrna 10 minut ode mnie jest, a ja z powodu braku nr Twego telefonu nie mogłam skorzystać z serwisu furgonetki i wczoraj pałętałam się w wężowym ogonie z mordem w oczach. Jakaś baba z plikiem kilkudziesięciu powiadomień o listach poleconych sparaliżowała urząd usiłując odebrać owe.
Pudełeczko może być ciut nawilgłe, bo obawiałam się uschnięcia zawartości.

Haniu!! Ja to czułam! Rzesz w mordę! A ja tam półtorej godzinki na kawce spędziłam, bo moi chłopcy na twierdzę poszli, a ja odmówiłam sobie przyjemności słuchania huku armatniego, ech... A mogłam u Ciebie w raju... Wielkie dzięki!!! Doceniam poświęcenie!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:54, 07 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
A ja dziś pobiegałam z aparatem Świeża zieleń w różnych odcieniach wzbudza mój zachwyt.


____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:57, 07 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies