Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Zana 20:38, 28 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Barwinek mówisz? Hmmm,jak ja dobrze znam ból karczowania barwinka. To roślina, której nigdy nie kupię. Kiedy przejęliśmy działkę po dziadkach eMa opanowana była w ogromnej części właśnie przez barwinka. Na opuszczonej przez kilka lat działce poczuł wolność i rozpanoszył się niebotycznie. Usuwanie go przypłaciłam uszkodzeniem nadgarstków.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Brzozowadzie... 09:52, 29 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Helen napisał(a)
To tragicznie nieostre ale takie ładne przyrosty na bukszpanikach, a czasu brak na poprawkę
Agata, cudne to zdjęcie, biel połączona ze świeżą zielenią piękna


Bardzo lubię takie połączenie. Zwłaszcza z bielą brzóz zieleń pięknie wygląda. Ogólnie kolor dla mnie może istnieć incydentalnie w ogrodzie Choć zupełnie bez koloru też źle Uwielbiam tą zieleń w różnych odsłonach, światło przenikające przez drzewa...Dlatego kiedyś to będzie Tajemniczy ogród
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:53, 29 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Zana napisał(a)
Barwinek mówisz? Hmmm,jak ja dobrze znam ból karczowania barwinka. To roślina, której nigdy nie kupię. Kiedy przejęliśmy działkę po dziadkach eMa opanowana była w ogromnej części właśnie przez barwinka. Na opuszczonej przez kilka lat działce poczuł wolność i rozpanoszył się niebotycznie. Usuwanie go przypłaciłam uszkodzeniem nadgarstków.

Dokładnie. I to u mnie wszystko z jednej sadzonki. Wyobrażam sobie, co mogło być u Ciebie, brrr. Ja niestety przy okazji jeszcze kleszcza pierwszego w sezonie złapałam;(
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:05, 29 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
To machnęłam sobie dzisiaj rabatkę. Wróć - utyrałam się, żeby pod drzewami zrobić rabatkę 2x3m. Przygotowanie ziemi pod drzewami to dramat. Poszły na ten skrawek pylastej ziemi dwa worki kory przekompostowanej, worek próchnicy, worek obornika, taczka kompostu i dwie łopaty popiołu z ogniska I, że tak powiem, szału wcale nie osiągnęłam.
Oto pierwsze, małe jeszcze efekty, uwiecznione na szybko w krótkim słońcu pomiędzy mżawkami. A właśnie, już dawno nie czułam takiej wilgoci w powietrzu...fajne uczucie
Od przodu:
I od tyłu:
Ponieważ niewiele widać, to wymieniam: cis Wojtek, trzy Hakone, trzy tawułki Vision in red (ze specjalnymi uściskami dla Anulki), trzy różne hosty, trzy turzyce Ice Dance i runianka z własnego rozmnażalnika O rany, ale ućkałam Pożyjemy, zobaczymy co z tego wyniknie
Poza tym, rabata leśna nadal in progres: dosadziliśmy dziś dwie Omoriki
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
sylwia_slomc... 22:07, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Podobaja mi sie bardzo te Twoje rabatki pod brzozami, świetnie to wygląda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
wiklasia 22:07, 29 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
będzie klimacik
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
mrokasia 22:15, 29 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Brawa dla utyranej! Wyszło fajnie, takie rabaty pod drzewami bardzo ładnie wyglądają. Będziesz tam podlewać?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 22:22, 29 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwia_slomczewska napisał(a)
Podobaja mi sie bardzo te Twoje rabatki pod brzozami, świetnie to wygląda

Dzięki, czekam teraz na przyrost masy
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:22, 29 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
wiklasia napisał(a)
będzie klimacik

Też na to liczę. I liczę. I liczę...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:25, 29 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)
Brawa dla utyranej! Wyszło fajnie, takie rabaty pod drzewami bardzo ładnie wyglądają. Będziesz tam podlewać?

No, zobaczymy za parę tygodni, czy będzie ok. Kasiu, ja mam zrobione podlewanie, mam nadzieję, że wystarczy im to, co dostaje trawnik, te zraszacze M ustawił tak, że leją też na te rabaty pod drzewami, bo linii kroplujących już tam nie poprowadzę.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies