Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 20:55, 14 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
wiklasia napisał(a)
Ja bym poszła w trójkolor:
bordo - to ta wersja mocna jak espresso (w wersji latte - róż),
biały
i zielony,
czyli tuffety nie wpisują mi się w tę konwencję.
Ale mnie nie słuchaj, ja wyrazić swoje zdanie lubię, ale profesjonalny doradca ogrodowy to ze mnie jak ze słonia baletnica.

Mi też się podoba taka opcja kolorystycznaDzięki!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:07, 18 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Parę dni temu zauważyłam pierwsze wżery na liściach rododendronów i żurawek Decis zakupiono I teraz, czy dobrze myślę, żeby teraz zrobić oprysk, póki ładna pogoda, a podlać krzewy, gdy przyjdzie deszcz??? Będę wdzięczna za wskazówki
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 11:21, 18 paź 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ziemia jest wilgotna i dzięki temu łatwiej przetransportuje środek. Nie zwlekaj z obfitym, starannym podlaniem, bo spora część opuchlaków już schodzi w głębsze partie ziemi, by tam przezimować.

Lejesz roztwór konewką z sitkiem, pomału, tak by na bieżąco wsiąkało. Ilość podlania jest bardzo duża, uprzedzam. Tu nie wystarczy jedna konewka na rodka.

Możesz wczesniej zrobić test na potrzebną ilość. Zaznacz na ziemi metr kwadratowy i podlej wodą z konewki. Robisz kontrolny dołek i już wiesz na jaką głębokość wsiąka woda z jednej konewki. Ziemia Decisem aktualnie musi być nasączona na ok. 30-50cm. Tak głęboko dlatego, że już larwy wędrują na zimowanie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Brzozowadzie... 11:26, 18 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
O, Toszko kochana, dobrze, że Jesteś!!! Kupiłam największe opakowanie Decisu jakie mieli - 250 ml. Podpowiedz mi proszę, jaką ilość wziąć na konewkę 10 litrową, czy tak jak do oprysku?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 11:27, 18 paź 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tak jak do oprysku
Ta dawka absolutnie działa i przy podlewaniu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Brzozowadzie... 11:27, 18 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
U mnie dość lekka ziemia, tak więc liczę, że dość sprawnie nasiąknie. Te robale chyba jeszcze dość wysoko, bo niestety widziałam je w zeszłym tygodniu w korzeniach żurawek Więc chyba jeszcze się nie zakopały.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:29, 18 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszka napisał(a)
Tak jak do oprysku
Ta dawka absolutnie działa i przy podlewaniu

Dzięki! W takim razie zaraz idę działać, tylko pierwszą latorośl przywiozę do domu. Oprysk też zrobić, prawda? Choć tych latających nie widziałam, ale skoro wżery na liściach są, więc chyba trzeba, prawda?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 11:34, 18 paź 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W ciągu dnia dorosłe chrząszcze schowane są w sciółce/ziemi. Jest szansa, że podlewając zmniejszysz pogłowie rodziców. Pamiętaj, aby podlewać po całej bryle korzeniowej, z zapasem, a nie tylko pod nasadą roslin.
Jeśli ziemia przepuszczalna to tym bardziej pomału lej, bo to preparat kontaktowy i jego działanie ogranicza się tylko do kontaktu z "wrogiem".
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Brzozowadzie... 11:35, 18 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
W instrukcji zapisana dawka dla ozdobnych roślin: 15 - 25 ml na 100l. Biorę maksymalną, chyba nie zamorduję przy okazji rodków...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:37, 18 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszka napisał(a)
W ciągu dnia dorosłe chrząszcze schowane są w sciółce/ziemi. Jest szansa, że podlewając zmniejszysz pogłowie rodziców. Pamiętaj, aby podlewać po całej bryle korzeniowej, z zapasem, a nie tylko pod nasadą roslin.
Jeśli ziemia przepuszczalna to tym bardziej pomału lej, bo to preparat kontaktowy i jego działanie ogranicza się tylko do kontaktu z "wrogiem".


Ok. Zrozumiano Będę lała w promieni kopanego dołka - szeroko. Żurawki machnę też od razu. A wiosną nastawiam się na lanie po całości rabat - czeka mnie katorżnicze lanie na tych moich metrachA mówili, kup se małą działkę...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies