Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 13:33, 10 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ale rzeczywiście barwa tych bronz form to kolor w kolor mojej chałupki
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 13:38, 10 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
berberysy są dość podobne do azalii (w sensie wielkości liści i pokroju) więc jak jedno, to raczej nie drugie.
dałabym te turzyce
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 15:02, 10 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dzięki Wam również mam taki widok przez okno balkonowe...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 15:03, 10 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dziewczyny, jeszcze jedno, to może iść już za ciosem i wyprowadzić stąd jednak to Hakuro i dać zamiast niego np. jedną sosnę pumilo na pniu, a wokół kulki? Czy nie będzie wielkiej zmiany po takiej zamianie i nie warto??
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 16:05, 10 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
I jeszcze jedno, czy sypiecie czymś po rabatach jesienią, w sensie jakimś naturalnym nawozem, mączką? A jeśli tak, to kiedy, na co i w jakich ilościach? Będę wdzięczna za informację
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 22:25, 10 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Tam przed domkiem jest u Ciebie sporo utwardzonej powierzchni. Domy z bala wyglądają masywnie. Wysokie drzewa są bo bokach i z tyłu. Rozważ sobie (bo to musi być zrobione organoleptycznie), czy to bordowolistne drzewko nie pasowałoby bardziej po drugiej stronie rabaty- chodzi mi o efekt lustrzanego odbicia mojego rysunku.
Mnie zgrzyta ten duży stozkowaty jałowiec na tej rabacie. Nie współpracuje z żadną rosliną.
Patrząc od płotu widzimy solidną konstrukcje domu, spory podjazd i dwie malutkie rabatki pod oknami. Coś czuję, że chciałabyś uzyskać efekt wtopienia domu w ogród, w rosliny. Wtedy mogłoby to wyglądać tak



Można tam wpleść jeżówki, golden tuffety
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 23:06, 10 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Dach z wiórów osikowych masz?
A Hani spostrzeżenia do mnie przemawiają
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Brzozowadzie... 10:02, 11 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Przepraszam, że dopiero dziś ale paskudne choróbsko mnie rozkłada i wczoraj ogarnąwszy przychówek sama padłam
Tak Haniu, masz rację, marzy mi się dom wtopiony w dużą spokojną zieleń, wielu kolorów nie lubię, choć bordo i róż w ogrodzie tak.
Ten placyk z kostki musiał powstać ze względu na naszych czterech chłopców i ich potrzeby - to jest doskonałe miejsce na hulajnogi, deski, fiszki, rolki, waveboardy i takie tam Z tego samego powodu mamy wokół domu dość szeroką opaskę -1,2m Nie jest to moja bajka ale chcieliśmy, żeby nam wszystkim dobrze tu było, tym bardziej, że wyprowadziliśmy się z bloku w Wwie z ogromnym placem zabaw
Kiedy narysowałaś drzewko na końcu tego cypla, doszło do mnie, że właśnie czegoś takiego szukałam - żeby przełamać bryłę tego domu jakimś drzewem. Jak stoi się przed domem, widać ładne tło dużych drzew z tyłu, a przód jest rzeczywiście zbyt płaski.
Od południa nie chcę dużych drzew ze względu na słońce ale tu - jak najbardziej!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:03, 11 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Wiklasia - tak, to wiór osikowy. Przepięknie srebrzy się w słońcu. Z tą siwą kostką ładnie gra
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:27, 11 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Z frontu, po drugiej stronie zostawiliśmy kępę sosen samosiejek, właśnie po to, żeby złamać bryłę domu. Spróbuję zaraz złapać całość, żebyście mogły sobie to wyobrazić.
To drzewko z dziwną konstrukcją to wiąz Camperdowni - mąż wymyślił,że je trochę poszerzy zanim wypuści parasol w dół
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies