Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

eVka 11:26, 20 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Ewuniu, a masz gdzieś fotkę rodgersji? Chętnie pooglądam rzeczywiste rośliny W necie zawsze trochę podrasowane są

Agata, posadziłam ją całkiem niedawno i jeszcze u mnie nie kwitła. Ma tylko kilka listków, na razie bez szału
____________________
Brzozowadzie... 11:35, 20 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
effka napisał(a)

Agata, posadziłam ją całkiem niedawno i jeszcze u mnie nie kwitła. Ma tylko kilka listków, na razie bez szału

To w takim razie razem poobserwujemy, bo ja też już decyzję podjęłam co do niej
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
eVka 11:36, 20 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Brzozowadziewczyna napisał(a)

To w takim razie razem poobserwujemy, bo ja też już decyzję podjęłam co do niej

Na fotkach wygląda zjawiskowo i takich efektów też oczekuję
____________________
Pszczelarnia 14:17, 20 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
April napisał(a)
Dziewczyny, ja ostatnio szaleję za andropogonami i schizachyrium. Piękne są. Tylko urosnąć u mnie muszą. Wczoraj sadziłam Purple Konza


Ale (słuszne szaleństwo) to trawy słońca i raczej w masie przed / obok?

Brzozowa Dziewczyno, trzcinnik za szczupły chyba do hortensji. Wtedy, kiedy ona jest zjawiskowa trzcinnik już jest "stepowy".

Ja bym pozostała przy sprawdzonej wersji Gracilimusa albo tego drugiego (skleroza) - ale ona i tak za niskie jednak. A z innymi trawami poszalała przed, niedaleko.


@Aprilu - będziesz może u Danusi w Anglii w niedzielę?



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
TAR 15:19, 20 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7355
Mam te rodgersje tyle, ze ona u mnie mikra, wiosna sadzona. I czeka na cien. W sloncu mi ja troche przypaliło. Jeszcze musi sie pomeczyc ze 2 sezony. Brzozy juz zasuwaja i cien w koncu dorobia
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Brzozowadzie... 15:21, 20 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pszczelarnia napisał(a)


Ale (słuszne szaleństwo) to trawy słońca i raczej w masie przed / obok?

Brzozowa Dziewczyno, trzcinnik za szczupły chyba do hortensji. Wtedy, kiedy ona jest zjawiskowa trzcinnik już jest "stepowy".

Ja bym pozostała przy sprawdzonej wersji Gracilimusa albo tego drugiego (skleroza) - ale ona i tak za niskie jednak. A z innymi trawami poszalała przed, niedaleko.


@Aprilu - będziesz może u Danusi w Anglii w niedzielę?




Ewo, miło mi, ze mnie odwiedziłaś Tak, obejrzałam trawy Aprila - fajne, ale nie na to stanowisko, które szukam. Z trzcinnikami pewnie masz rację. Pozostaje Gracilimus, ML - pewnie jego miałaś na myśli, już tam rośnie i ta jego białawość mi trochę zgrzyta. Marzą mi się połączenia zieleni, borda śliw i rdzawych refleksów na tej rabacie, Z kroplą bieli. Dzięki
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 15:22, 20 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)
Mam te rodgersje tyle, ze ona u mnie mikra, wiosna sadzona. I czeka na cien. W sloncu mi ja troche przypaliło. Jeszcze musi sie pomeczyc ze 2 sezony. Brzozy juz zasuwaja i cien w koncu dorobia

U mnie cień dostanie na starcie, szukam teraz jakiś sensownych sadzonek po necie
Brzozy na prawdę szybko rosną
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
jolanka 15:32, 20 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Agata, zobacz sobie jak wyglądają różne trawy w Daglezji, na stronie sklepu int. Na pewno sobie dobrze wybierzesz. Teraz jest ogromny wybór.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
mrokasia 17:13, 20 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Dziewczyny, szukam jakiejś ładnej wąskiej trawy w plecki za hortensję Diamant Rouge na moją południową rabatę. Myślę o trzcinniku Carl Foerster albo o jakimś prosie, np.SHENANDOAH, ale nie znam z autopsji żadnej z tych traw. Ma któraś z Was doświadczenie z nimi? Nadadzą się na półcienistą rabatę. Wzrost planowany do 150 cm


Ja właśnie posadziłam dwa trzcinniki KF w plecach Limki, nico po jej bokach. Obie rośliny młode więc trudno mi się wypowiadać o ich koegzystencji. Jeden trzcinnik ma tylko 1 kłosa (drugiego mu ułamałam pakując do auta, wrrrr) ale w chwili obecnej ten kłos wystaje zza Limki i ładnie odcina się od zielonego tła tuji. Przypuszczam, że Limka zasłoni KF ale ta rabatka jest oglądana również z obu boków więc trzcinniki da się zauważyć .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Pszczelarnia 18:45, 20 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To (może) trzeba wziąć innego miskanta, który szybko ma rdzawe pióropusze? Na pewno są takie. Rdzawo-purpurowe.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies