Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 22:02, 16 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
AnnaCh napisał(a)
Masz rozmach
Miałam kupić drzewko, kupiłam trzy

Hmmm, sześć
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:06, 16 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)
Trzy magnolie? Dobra jesteś . Jakie???

Alexandriny. Ale małe - ze dwa metry. Tu w Radomiu jest baaaardzo trudno lub wręcz niemożliwe kupić coś większego. Wczoraj objechałam wszystkie szkółki w okolicy. Frustracja mnie ogarnęła. W koncu stwierdziłam, że muszę znaleźć plusy. Młode szybciej się przyjmą No nie da rady, transport z WWy bardzo drogi, a nie dam rady wszystkiego przewieźć autem
Jak kupiłam jedną i postawiłam na tych 10 metrach długości, to mi się słabo zrobiło na myśl, czy ja dożyję tych min 4 metrów. Więc stwierdziłam, że posadzę trzy po trójkącie Przynajmniej masą nadrobią. A ja przez jakiś czas będę miała więcej słońca
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:07, 16 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
KasiaLangier napisał(a)

Jabłonka z żółtymi jabłuszkami jest śliczna, bo...one się rumienią będziesz na pewno zadowolona. Sprawdzałaś wielkość docelową tych magnolii, bo gdy się zadomowią, to często są duże, nawet jako krzewy..

Docelowo na e-katalogu, któremu wierzę, podają 4-8 metrów, więc idealnie. Tylko kiedy to będzie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:08, 16 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)


Ano... Nawet powiem Ci, że znalazłam niedawno ładne egzemplarze, tylko ok 300kosztuja.. ale już fajnie rozgałęzione. Na wiosnę planuje na nie czatować czy nie są pomyłkami.

A co? Masz jakiś sprawdzony namiar ?

U mnie były te lennei alba po 95 zł, ale niewielkie, 2metry miały może
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:09, 16 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Helen napisał(a)

Dziękuję za wyjaśnienie techniki i zaproszenie Chętnie się kiedyś wproszę i sporo odgapię

Wpraszaj się, spoko
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Zana 22:20, 16 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Magnolie, jabłonka, Amanogawy, klonik -> no padam z pozytywnej zazdrości.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Brzozowadzie... 22:36, 16 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Zana napisał(a)
Magnolie, jabłonka, Amanogawy, klonik -> no padam z pozytywnej zazdrości.

No wiesz, czymś muszę zapełnić te przestrzenie
Oj będą mnie uczyć te niewielkie drzewka cierpliwości w przyszłym roku
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:38, 16 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mam problem ze scietolistnym na rabacie frontowej. Zaczął się ładnie przebarwiać i równocześnie złapał jakiegoś grzyba na liściach. Czy to jest objaw osłabienia po wygryzienia mu otworu przez szerszenie w pniu? Niby zagoiła się ta ranka, ale...sama nie wiem, czy powinnam coś z tym robić, czy odpuścić te liście. Na razie wszystkie chore zbieram ale prysnąć czymś?
Edit. A może ta wygryzioną przez szerszenie dziurkę powinnam czymś zasmarowac?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Misia 09:05, 17 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Ja się zastanawiam nad jednym drzewem a u Ciebie takie hurtowe zakupy Pięknie będzie

Ze ściętolistnym niestety nie pomogę ale możesz mi jeszcze napisać jaki on u Ciebie duży i ile może mieć latek??


____________________
Misia - Między brzozami
Brzozowadzie... 10:02, 17 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Misia napisał(a)
Ja się zastanawiam nad jednym drzewem a u Ciebie takie hurtowe zakupy Pięknie będzie

Ze ściętolistnym niestety nie pomogę ale możesz mi jeszcze napisać jaki on u Ciebie duży i ile może mieć latek??



Wsadziłam go wiosną zeszłego roku, ma ze trzy-cztery metry. Nic nie urósł w tym sezonie, przybrał tylko na masie. Pewnie idzie w korzenie i dobrze
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies