Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 13:28, 14 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Helen, poniżej na zdjęciu dobrze go widać, to ten okrągły krzew na pierwszym planie pod śliwą. Tnę go zaraz po kwitnieniu tak, by zachować kulisty kształt. termin cięcia jest ważny, bo lilaki zawiązują kwiaty na przyszły rok zaraz po kwitnieniu.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:30, 14 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)
wzajemnie się dziewczyny nakręcają na drzewka

Fajnie Wam, że macie gdzie je sadzić - tego mi u mnie brak niestety - na zapłociu się nie odważę, bo by mi je zrównaki z ziemią któregoś pięknego dnia...

Oj, tak, wzięło nas na sadzenie. W sobotę M. miał podciąć naszą dziką czeremchę, która ładnie zasłaniała sąsiada, ale dawała strasznie długie przyrosty i milion siewek co roku. Więc podjęlismy błyskawiczną decyzję i wycięliśmy Dzisiejsze przedpołudnie spędziłam jeżdżąc po okolicznych szkółkach w poszukiwaniu następcy
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 15:14, 14 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dziewczyny, potrzebuję Waszej pomocy. Na pierwszej wyspie brzozowej rosną mi wysokie zawilce nn. koloru blady róż. Przed nimi azalie. No i denerwują mnie w tym roku swoją wysokością, koniecznie muszę dać im plecki. najchętniej wsadziłabym tam jakiegoś limonkowego klonika (czy taki zgra się z bladym różem?). No takie tło mi jest potrzebne. Na rabacie dużej brzozowej obok już rosną dwa klony palmowe gatunek i wydaje mi się, że za dużo byloby tych klonów. Co Wy myślicie> Co by tam wcisnąć? Wystawa południowa, sucho jak pieprz
Mam na myśli to miejsce:
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 17:18, 14 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
I jeszcze cyknełam przymiarkę miłorzeba (to ten chudy żółty patyk):

I klonik na południowej nabrał koloru

A tak za kuchennym oknem, na sąsiedniej działce:




____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 19:11, 14 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Z tym zaokiennym widokiem, to można się w kuchni nadmiernie zasiedzieć.
Nie bardzo rozumiem ideę tworzenia plecków na tej brzozowej rabacie. Czy plecki mają być w tle, czy stanowić integralną część tej rabaty?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Tamaryszek 19:59, 14 paź 2019

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Ale ładny kawał ziemi Ci przybył! Mądra z Ciebie kobieta, że przed sadzeniem tak solidnie przygotowujesz glebę.
Dziękuję za ciepłe słowa o moim ogrodzie!
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
mrokasia 21:00, 14 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Cudne te drzewa za kuchennym oknem! Zazdroszczę takiego widoku.
Co do plecków rabaty nie umiem niestety doradzić... ale nie obawiałabym się kolejnego klonika .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
ewsyg 21:09, 14 paź 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Agatko, masz bardzo ładny dom i równie imponujące otoczenie.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Helen 22:05, 14 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Helen, poniżej na zdjęciu dobrze go widać, to ten okrągły krzew na pierwszym planie pod śliwą. Tnę go zaraz po kwitnieniu tak, by zachować kulisty kształt. termin cięcia jest ważny, bo lilaki zawiązują kwiaty na przyszły rok zaraz po kwitnieniu.

Agata, bardzo ładna ta kulka A co nad nim rośnie - bo może jednak źle posadziłam i mogłabym go połączyć z klonem Atropurpureum?
____________________
Helen - Hortensjowo
Brzozowadzie... 08:43, 15 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Z tym zaokiennym widokiem, to można się w kuchni nadmiernie zasiedzieć.
Nie bardzo rozumiem ideę tworzenia plecków na tej brzozowej rabacie. Czy plecki mają być w tle, czy stanowić integralną część tej rabaty?

Ja mam problem z koncentracją przy zadaniach okołoposiłkowych
Haniu, to okrągła rabata. Muszę jej zrobić fote od tyłu. Plecki miałyby tworzyć integralną część rabaty. Tworzyć tło dla tych zawilców. Podsadziłam je paprociami ale to trudne dla nich stanowisko - słońce i sucho, powoli rosną. A te zawilce jakby wiszą nad tą rabatą. Coś bym tam im z tyłu chętnie dosadziła...
Ale teraz tak pomyślałam, że może rzeczywiście, gdy trochę rozrośnie się ta rabata pod płotem, to ona stworzy dla nich plecki.... Pomiędzy nią a rabata brzozową jest ze trzy metry trawnika. Do przemyślenia. Dzięki! otworzyłaś mój umysł na widzenie szerszej perspektywy w tym miejscu
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies