Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 11:00, 15 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
AnnaCh napisał(a)
Wygoglałam sobie i fajna ta jabłoń Podoba mi się, chyba by pasowała.
Czytałam chyba u Hani, że z głową troszkę lepiej, cieszę się
U mnie też, powoli mi chyba przechodzi, tylko wiadomo u mnie inne podłoże, to taka była nadzieja, że przejdzie.

Trochę przechodzi, trochę wraca. Kopanie nie służy, tylko więcej popracuję i na przeciwbólowym muszę lecieć Byle do listopada, bo mnie nosi
No kusi mnie bardzo ta jabłoń, tym bardziej, że dostępna dość blisko.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
galgAsia 14:40, 15 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jabłonka fajna, choć ja wolę z czerwonymi jabłuszkami . A da radę na piaskach?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Ania111 20:04, 15 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witaj Agatko ,

Dawno u Ciebie nie byłam , ( przepraszam poprawie się )
a tu takie zmiany ,
Bardzo ładnie u Ciebie ,
I takie masz przemyślane rabatki ,

Do zobaczenia jutro

____________________
Ania Spelnione marzenie
Helen 21:15, 15 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Helen, poniżej na zdjęciu dobrze go widać, to ten okrągły krzew na pierwszym planie pod śliwą. Tnę go zaraz po kwitnieniu tak, by zachować kulisty kształt. termin cięcia jest ważny, bo lilaki zawiązują kwiaty na przyszły rok zaraz po kwitnieniu.

Agatka, muszę dopytać - jak mam rozumieć, że go tniesz - w sensie wycinasz wszystkie gałązki z przekwitniętymi kwiatami i resztę formujesz na kulę? Czy od razu tniesz w kulkę?
Ale cudny ten widok Nie organizujesz przypadkiem drzwi otwartych w przyszłym sezonie?
____________________
Helen - Hortensjowo
Brzozowadzie... 22:21, 15 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
galgAsia napisał(a)
Jabłonka fajna, choć ja wolę z czerwonymi jabłuszkami . A da radę na piaskach?

Ja naprawdę nie wiem, dlaczego mi się podoba ta z żółtymi ale tu pójdzie jednak magnolia. A nawet trzy, haha. Kupiłam dziś i magnolie i jabłoń Jabłonka jedna mi tu nie pasuje, pójdzie do warzywnika. Jedna magnolia na długości prawie 10 metrów wiała malizną, więc zadzwoniłam do szkółki po dwie następne. Posadzę po trójkącie uff, już dziś miałam dość tego główkowania i jeżdżenia po szkółkach więc teraz siedzę zadowolona.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:22, 15 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ania111 napisał(a)
Witaj Agatko ,

Dawno u Ciebie nie byłam , ( przepraszam poprawie się )
a tu takie zmiany ,
Bardzo ładnie u Ciebie ,
I takie masz przemyślane rabatki ,

Do zobaczenia jutro


Zapraszam serdecznie. Ale przemyślane to pomyłka, ja je co kawałek zmieniam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:26, 15 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Helen napisał(a)

Agatka, muszę dopytać - jak mam rozumieć, że go tniesz - w sensie wycinasz wszystkie gałązki z przekwitniętymi kwiatami i resztę formujesz na kulę? Czy od razu tniesz w kulkę?
Ale cudny ten widok Nie organizujesz przypadkiem drzwi otwartych w przyszłym sezonie?

Najpierw wycinam przekwitnięte kwiatostany, a potem koryguje lekko kształt całości.
Ten widok cudny? Miód na moje serce ile ja się naszarpałam z ta rabatą! Jeszcze wczoraj wycięłam tego pnącego potwora na trejażu- raz kozie śmierć
U mnie dni otwarte??! Haha, mój ogród naprawdę jest bardzo fotogeniczny ale na kawę zawsze zapraszam!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
galgAsia 22:28, 15 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Ja naprawdę nie wiem, dlaczego mi się podoba ta z żółtymi ale tu pójdzie jednak magnolia. A nawet trzy, haha. Kupiłam dziś i magnolie i jabłoń Jabłonka jedna mi tu nie pasuje, pójdzie do warzywnika. Jedna magnolia na długości prawie 10 metrów wiała malizną, więc zadzwoniłam do szkółki po dwie następne. Posadzę po trójkącie uff, już dziś miałam dość tego główkowania i jeżdżenia po szkółkach więc teraz siedzę zadowolona.


No, masz rozmach, nie powiem . Bo właśnie w "działkowcu" przeczytałam, że jabłonki ozdobne "najlepiej rosną na glebach żyznych, zasobnych, z większą zawartością części gliniastych. Dobrze jest wybrać stanowisko słoneczne i osłonięte". A jakie magnolie kupiłaś?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasia_CS 22:31, 15 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
galgAsia napisał(a)

A jakie magnolie kupiłaś?


o to samo miałam zapytać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
galgAsia 13:39, 16 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia, a Ty ciągle jeszcze śnisz i marzysz o Lennei Alba?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies