Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

TAR 13:43, 18 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7283
mrokasia napisał(a)


Toś się rozpędziła!!! I w działaniach i w zakupach . Fajnie .
Mnie też klony palmowe kuszą, ale się nie daję na razie. Po pierwsze chcę sprawdzić jak moje dwa przezimują a po drugie powiem Ci, że jak sprawdzam docelowe wymiary i oglądam zdjęcia dorosłych klonów to mnie to nieco przeraża...


Kasiu bylam ostatnio w ogrodniczym i widzalam dwudziestoparoletnie palmowe i derenia pagodowego Variegata. Robi wrazenie ale nie sa to jakies mega olbrzymy. Chociaz moje derenie bede musiala mocno ciac jesli chce je miec na frontowej, byc moze je przesadze i dam tam kulki IH. O klony palmowe raczej sie nie martwie, poza tym Osaka to wiekszosc z tych moich to male drzewka
Ale z klonami chwilowo skonczylam i poczekam jak mi sie sprawdza po zimie. Na pewno kilka zadoluje bo nie mam gotowego miejsca na nie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 13:55, 18 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Tar, mega olbrzymy to oczywiście nie, ale szerokość korony 4-6m to jednak sporo miejsca na rabacie . Jak dodam do tego podobną wysokość to mi się słabo robi . Nie wyobrażam sobie za 10-15 lat mieć w ogrodzie wielu roślin o takich rozmiarach bo wtedy nie miałabym nic innego. No chyba, że rzeczywiście wyprowadzisz klona na drzewko, wysoko podkrzeszesz... Choć i wtedy trudno mieć takich drzewek dużo w niewielkim ogrodzie.
Ale młode klony palmowe są cudne, takie zwiewne, delikatne, ażurowe.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Pszczelarnia 14:16, 18 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Brzozowo-klonowo - jestem za! A jak o drzewa chodzi to jestem zawsze za!

Żółto-bordowo na jesieni - pięknie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
TAR 14:26, 18 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7283
zobaczymy, u siebie widze jeszcze potencjał z miejscem ale tych duzych raczej juz nie bede dosadzac. teraz chce pouzupelniac nasadzenia, uporzadkowac to wszystko co mam i bedzie dobrze.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasia_CS 18:20, 18 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)

U mnie były te lennei alba po 95 zł, ale niewielkie, 2metry miały może


A to zależy czy rozgałęzione czy jeden badylek-ja znalazłam ładne już wprowadzone, ale po 270, więc spora różnica, a bez donicy też że 2m miały, tylko były dość gęste w pokroju.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Brzozowadzie... 22:45, 18 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Zana napisał(a)
Oj, coś czuję że będę miała gotową ściągę na rabatę z ciurkadełkiem.

Ha, może wreszcie dla odmiany Ty coś ściągniesz ode mnie będę szczęśliwa
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:46, 18 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
wiklasia napisał(a)
Nadrabiam po nieobecności.
Ciurkadełko przegapiłam?
Była już prezentacja?
Bo, że magnolie na tak, że platan zuruck, że czeremcha out to doczytałam, tylko ślad po ciurkadełku chyba mi umknął...

Nic nie przegapiłaś, prezentacja będzie jak przyjedzie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:48, 18 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
galgAsia napisał(a)

A trawy jakie dajesz - carexy? bo się zgubiłam, ale po doborze roślin domyślam się, że cień będzie... Oprócz silverów, remoty, montany coś jeszcze? hakonka może?
Planujesz koniec działań do końca października - ja chyba tak szybko nie skończę, chcę jak najwięcej zdziałać w temacie żywopłotu.
Klonowa? - bardzo ładnie

A właśnie że słonecznie wycięłam czeremchę ale znalazłam paprocie na słońce
i hakone i carexy i się zobaczy co jeszcze
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Iwonka 08:33, 19 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agatka w wolnej chwili czytam systematycznie, ale z tel nie cierpię pisać. Tyle się u ciebie dzieje, co przy problemach z kręgosłupem jest mega uciążliwe. Chciałoby się wyżyć na maksa, ale trzeba się pilnować. Zdrowie najważniejsze! Ale nowe metraże są obłędne. Tak tobie i Mrokasi pozazdrościłam tych nowych areałów, że też postanowione, że działka za płotem idzie pod obsadzenie Na razie mam żywopłot z tuj - brrr, ale perspektywa zabudowy nie wiadomo jakiej wymusiła takie ogrodzenie. Na środku mam pięknego ogromnego orzecha i wolne 30 arów Cieszę się jak dziecko, ale proste to nie jest wymyślić coś sensownego. Pójdę chyba w drzewa w parkowym układzie, nie ma nic piękniejszego niż je obserwować jak są takie wolne i nic je nie ogranicza.
Ale fajnie, że masz tyle dobroci do wzbogacenia ziemi. Bedzie rosło cudnie. Tak jak wszyscy czekam na źródełko, super wyjdzie ten kącik brzozowy.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Brzozowadzie... 09:36, 21 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)


Toś się rozpędziła!!! I w działaniach i w zakupach . Fajnie .
Mnie też klony palmowe kuszą, ale się nie daję na razie. Po pierwsze chcę sprawdzić jak moje dwa przezimują a po drugie powiem Ci, że jak sprawdzam docelowe wymiary i oglądam zdjęcia dorosłych klonów to mnie to nieco przeraża...

Ha, ja zaś poszukuję sporego średniego piętra, które zrównoważyłoby te wielkie brzozy i sosny Ja już mam od kilku lat klona Atropurpureum, pięknie sobie radzi, zabezpieczałam go tylko przez dwie pierwsze zimy.
No rozpędziłam się, odpocznę wiosną
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies