Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 11:09, 11 gru 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
DorKa napisał(a)
Patrząc na te zdjęcia wyobraziłam sobie Święta u Was ...Cała rodzina przy pianinie śpiewająca kolędy Dookoła pachnie drewnem a za oknem pada śnieg. Musi być magicznie Pozdrawiam serdecznie!

Coś w tym Twoim opisie jest. Bardzo się staram, żeby tak było. Żeby takie Święta chłopcy nieśli potem przez całe życie. Żeby mieli do czego wracać. I choć czasem zmęczenie jest spore (w tym roku mam na Wigilii 27 osób, najbliższa rodzina), to nie zamieniłabym ich na żadne inne Tylko z tym śniegiem może być różnie
A u Ciebie już dekorację powstają. Fajne pomysły masz. Ja się jeszcze chwilę powstrzymuję, choć chyba zaraz czas zacząć. Pozdrawiam Cię ciepło!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Lulilaj 14:16, 11 gru 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Bardzo się staram, żeby tak było. Żeby takie Święta chłopcy nieśli potem przez całe życie. Żeby mieli do czego wracać. I choć czasem zmęczenie jest spore (w tym roku mam na Wigilii 27 osób, najbliższa rodzina), to nie zamieniłabym ich na żadne inne Tylko z tym śniegiem może być różnie
!

Staram się, podobnie jak Ty, o te fajne wspomnienia z dzieciństwa dla mojej Małej Sama widzę po sobie jak są cenne
Też mamy dużą najbliższą rodzinę około 20 osób...śmieję się, że małe wesele ale nie zamieniłabym tego
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Gruszka_na_w... 22:06, 11 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
27 osób budzi respekt.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 22:36, 11 gru 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
27 osób budzi respekt.


Stół mam specjalnie robiony przez stolarza. Rozkłada się od ściany do ściany
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 10:12, 12 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
super takie rodzinne swięta! U mnie w wigilię tylko najbliższa rodzina - czyli rodzice, ja z mezem i synkiem i moj brat. Wczesniej do rodzicow męża idziemy. W 1 dzien swiąt mama robi obiad dla rodziny, bo przy okazji tata jest Adam i robi mu wtedy imieniny- kiedyś bywało po kilkanascie osob, ale jak się powiększyły wszystkie rodziny, to teraz spędzają w swoim gronie z reguły. Żeby zaprosić wszystkich z dziecmi nie byloby zwyczajnie tyle miejsca, a byłoby tyle co u Ciebie na Wigilie, więc jesteś hardcorem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Brzozowadzie... 11:04, 12 gru 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)
super takie rodzinne swięta! U mnie w wigilię tylko najbliższa rodzina - czyli rodzice, ja z mezem i synkiem i moj brat. Wczesniej do rodzicow męża idziemy. W 1 dzien swiąt mama robi obiad dla rodziny, bo przy okazji tata jest Adam i robi mu wtedy imieniny- kiedyś bywało po kilkanascie osob, ale jak się powiększyły wszystkie rodziny, to teraz spędzają w swoim gronie z reguły. Żeby zaprosić wszystkich z dziecmi nie byloby zwyczajnie tyle miejsca, a byłoby tyle co u Ciebie na Wigilie, więc jesteś hardcorem

Mój tata też Adam
A u nas tak się składa, że mam trzy siostry, z których jedna też ma czworo dzieci, druga narazie dwoje, 97letnia Babcia też będzie, a mąż ma równie liczną armię, stąd sporo tej najbliższej Rodziny się bierze A w tym roku, to już poszłam na maksa, dwa dni przed Wigilią obchodzę czterdzieste urodziny, a Sylwester też już u mnie zaklepany, hahaPozdrawiam Cię ciepło!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:04, 12 gru 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Lulilaj napisał(a)

Staram się, podobnie jak Ty, o te fajne wspomnienia z dzieciństwa dla mojej Małej Sama widzę po sobie jak są cenne
Też mamy dużą najbliższą rodzinę około 20 osób...śmieję się, że małe wesele ale nie zamieniłabym tego

I chyba o to właśnie chodzi. O ten czas spędzony razem...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 11:06, 12 gru 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Znam rodzinę, w której jest cztery córki. Córki już mężate, dzieciate (w sumie 9 wnuków) - nadal w miarę możliwości Wigilię spędzają razem. A na honorowym miejscu - 90-letnia prababcia

U nas szczęśliwie mniej liczna rodzina, ale też nie ma opcji, żebyśmy świętowali "we własnym gronie". Parę lat temu brat próbował nie przyjechać, bo dzieci niezbyt zdrowe były - i też się nie udało
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 11:14, 12 gru 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
makadamia napisał(a)
Znam rodzinę, w której jest cztery córki. Córki już mężate, dzieciate (w sumie 9 wnuków) - nadal w miarę możliwości Wigilię spędzają razem. A na honorowym miejscu - 90-letnia prababcia

U nas szczęśliwie mniej liczna rodzina, ale też nie ma opcji, żebyśmy świętowali "we własnym gronie". Parę lat temu brat próbował nie przyjechać, bo dzieci niezbyt zdrowe były - i też się nie udało


Już myślałam, że może jednak skądś się znamy, ale u nas wnuków 10tka, więc jednak nie Pozdrawiam Asiu!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
magnolia 14:03, 12 gru 2017


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624

Zajrzałam do Ciebie i się wciągnęłam.
Masz piękny dom, jeszcze piękniejszą rodzinę. U nas jest trójka, chłopaków dwóch.
Chciałam dorzucić swoje trzy grosze, chociaż są trochę pod prąd.
W temacie rabaty frontowej przy domu.
Pięknie, że planujecie drzewo- ono zrobi robotę, wtopi dom w otoczenie.
Ale co do reszty (poza kosodrzewinami może) to mi zgrzyta.
Bo wg mnie ta rabata powinna być lekka, naturalistyczna, żeby nawiązywała do domu z materiału o naturalnym charakterze. Nie stricte wiejska, bardziej w kierunku współcześnie holenderskim. Uważałabym tam na formy sztywne, omijała odmiany paskowane,ciapki, bordowe liście tylko w domieszce ( drzewo też zielone). Szłabym w plamy w układach roślin.
Byłaś w wątku Pszczelarni?- ona ma drewniany dom, co prawda ogród nie holenderski, ale z nawiązaniami. Zerknij, może Ci się spodoba.
Może tez być bardziej powściągliwie, nawet minimalistycznie, ale lekko i naturalnie nadal.
Możesz oczywiście nie brać pod uwagę charakteru domu, otoczenia sosnami, jednak dobry pomysł na ogród nie omija kontekstu w jakim się znajduje.

Piękny kalendarz adwentowy



____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies