Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 12:22, 17 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Anda napisał(a)


A czego nie rozumiesz?

Tych rurek do napowietrzania. Łopatologicznie, jak to zrobić
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:25, 17 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
galgAsia napisał(a)
Agata, co roku w L..u na wiosnę jest mączka rogowa. Opakowanie 2,5kg, ceny dokładnie nie pamiętam - chyba ok. 25,-PLN czyli wychodzi 10,-/kg. Warto upolować, a potem przeczekać na przecenę - 2 albo 3 lata wstecz kupowałam po 5 PLN za opakowanie
Mam zapas na 100 lat
Jak będzie - będę głośno krzyczała

Galgasiu, o tych workach pisałam. Możliwe, że w nich jest 2,5 kg. Właśnie je kupuję, ale taki worek starcza mi na niewiele - ostatnio zużyłam cały worek zeszłej wiosny na tą mikrorabatę przy tarasie. Na cały ogród myślę, że potrzebowałam bym... nie wiem - 20 - żeby to miało jakikolwiek efekt. To już daje zbyt dużą sumę.
Na przeceny poluję już któryś sezon, specjalnie po to jeżdżę do L Jeszcze mi się nigdy nie udało trafić, może w tym roku??? 5 zł. to byłoby coś!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
galgAsia 12:31, 17 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No tak, wydać 500,- na same wiórki kostne - to jest coś
Dobra, na przeceny też będę krzyczała
Ale najtaniej wyjdzie Ci ta pokrzywa - u mnie jest już całkiem duża, normalnie za chwilkę będzie można ścinać na gnojówkę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 12:39, 17 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Zmiań myślenie, bo się wykończysz

Do herbatki Waldka potrzebna jest melasa do odżywiania mikroorganizmów z kompostu, odpowiednia temperatura wody oraz napowietrzanie lub mieszanie, bo mikroorganizmy zużywają tlen. To jest aktywna herbatka kompostowa. Dla mnie zbyt absorbujące zajęcie. Jest jeszcze możliwe zrobienie pasywnej herbatki kompostowej. Woreczek z kompostem lub obornikiem moczysz w deszczówce lub innym zbiorniku z wodą do podlewania i po 24 godzinach tym podlewasz rośliny. Też działa, w trochę mniejszym stopniu oczywiście. Nawet i samą melasę możesz dodawać do podlewania. To odżywka dla bakterii.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Brzozowadzie... 13:12, 17 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
galgAsia napisał(a)
No tak, wydać 500,- na same wiórki kostne - to jest coś
Dobra, na przeceny też będę krzyczała
Ale najtaniej wyjdzie Ci ta pokrzywa - u mnie jest już całkiem duża, normalnie za chwilkę będzie można ścinać na gnojówkę

Niezła suma, prawda Za kompost płacę 5 zł za tonę plus koszty transportu. Nie kalkuluje mi się
Z gnojówką wiesz jaki jest problem - trzeba ją kurde nosić w konewkach, no nie dam rady całego ogrodu, muszę zachować resztki kręgosłupa dla moich dziatek Więc też koncentruję się na tych żarłocznych.
Wołaj, wołaj, jakby szły jakieś przeceny
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:14, 17 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Anda napisał(a)
Zmiań myślenie, bo się wykończysz

Do herbatki Waldka potrzebna jest melasa do odżywiania mikroorganizmów z kompostu, odpowiednia temperatura wody oraz napowietrzanie lub mieszanie, bo mikroorganizmy zużywają tlen. To jest aktywna herbatka kompostowa. Dla mnie zbyt absorbujące zajęcie. Jest jeszcze możliwe zrobienie pasywnej herbatki kompostowej. Woreczek z kompostem lub obornikiem moczysz w deszczówce lub innym zbiorniku z wodą do podlewania i po 24 godzinach tym podlewasz rośliny. Też działa, w trochę mniejszym stopniu oczywiście. Nawet i samą melasę możesz dodawać do podlewania. To odżywka dla bakterii.

O tej prostszej formie też czytałam i ona mnie kusi w swej prostocie Tym bardziej, że dostęp do obornika mam. Muszę koniecznie spróbować tej wersji. Jeszcze jakby dało się jakoś te płyny podłączyć pod węża czy coś, żeby nie nosić...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
galgAsia 13:15, 17 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pompa do wody brudnej
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Brzozowadzie... 16:00, 17 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
galgAsia napisał(a)
Pompa do wody brudnej

O, masz coś takiego? Muszę poczytać
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Anda 16:13, 17 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Są jeszcze takie pompki do napowietrzania akwariów. Tutaj też tego używają. Temperatura wody powinna mieć co najmniej 25 stopni, więc musiałoby to stać gdzieś obok grzejnika.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 16:41, 17 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Czyli sama melasa też można podlewać???
Tak zrozumiałam Ewę. I wtedy ten proces wprost w gruncie zachodzi czy jak?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies