Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 12:57, 10 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mikina34 napisał(a)


O to to, ciesze się, że nie tylko ja tak mam czyli jednak pomalowanie sufitu da dobry efekt, super, też chciałabym zostawić same belki stropowe w "drewnianym" kolorze, może nareszcie będzie mi lżej nad głową
Z góry dziękuję za fotkę

No to na szybko cyknięte telefonem, bez retuszu, przy słabym oświetleniu z zewnątrz wygląda to tak (cykałam tak, żebyś mogła zobaczyć biały sufit i białe ściany działowe):
[]
Daj znać, że obejrzałaś, to usunę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Tulasia 13:57, 10 sty 2020


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa! Znaczy dobre zdjęcia mi wychodzą
Klon jest odmiany Atropurpureum, kupiony jako mała sadzoneczka, przez pierwsze dwie zimy owijałam matą słomianą, ale wtedy jeszcze były zimy Zmienia wybarwienie w trakcie sezonu kilka razy od bordu po bordowozielony i znów na jesień ogniste bordo. Bezproblemowy.
To wielopniowe to po prostu śliwa wiśniowa Pissardi, również od patyczka u mnie rośnie. Bardzo polecam. Zero chorób. Jedynie w czasie suszy na młodych pędach mogą pojawić się mszyce, które po prostu ścinam razem z przyrostami. I tak trzeba czasem ją przyciąć, wtedy pięknie się zagęszcza. Ma pyszne owoce


Ale pissardi jest i po prawej i po lewej od klonu? , bo ta po lewej jaśniejsza i niższa, przynajmniej na zdjęciu się wydaje.
Klon mnie zmylił, bo na zjęciu wygląda na zielono pomarańczowy, w każdym razie jaśniejszy niż Atropurpureum, który znam.
W każdym razie ta rabata jest przepiękna
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Helen 22:31, 10 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8346
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa! Znaczy dobre zdjęcia mi wychodzą
Klon jest odmiany Atropurpureum, kupiony jako mała sadzoneczka, przez pierwsze dwie zimy owijałam matą słomianą, ale wtedy jeszcze były zimy Zmienia wybarwienie w trakcie sezonu kilka razy od bordu po bordowozielony i znów na jesień ogniste bordo. Bezproblemowy.
To wielopniowe to po prostu śliwa wiśniowa Pissardi, również od patyczka u mnie rośnie. Bardzo polecam. Zero chorób. Jedynie w czasie suszy na młodych pędach mogą pojawić się mszyce, które po prostu ścinam razem z przyrostami. I tak trzeba czasem ją przyciąć, wtedy pięknie się zagęszcza. Ma pyszne owoce

Hej Agata, też jestem fanką tej rabaty i wielu innych u Ciebie.
Naprawdę - śliwa wiśniowa Pissardi jest jadalna? Jak smakuje - bardziej jak śliwka czy wiśnia?

P.S. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 22:32, 10 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Śliczne masz wnętrza
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 11:38, 11 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11723
Jak ciepło i przytulnie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 17:29, 11 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Śladu Hunów zupełnie nie widać. Porządnych masz chłopaków. Piękne, klimatyczne wnętrza i faktycznie- drewno nie przytłacza.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Tamaryszek 00:19, 12 sty 2020

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Stary ostro zakończyłaś, muszę powiedzieć, w ostatniej prawie chwili tyle zmian, wszystko idzie w dobrym kierunku. Brzozowy zagajnik podsadzony dołem jest pełen uroku. No i te 20 drzew, jestem pełna podziwu.
Ciekawa jestem tej fontanny...
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
mikina34 07:57, 13 sty 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Agatko,pięknie dziękuje, obejrzałam usuwaj
Ależ masz cudny dom
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Brzozowadzie... 11:00, 13 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Tulasia napisał(a)


Ale pissardi jest i po prawej i po lewej od klonu? , bo ta po lewej jaśniejsza i niższa, przynajmniej na zdjęciu się wydaje.
Klon mnie zmylił, bo na zjęciu wygląda na zielono pomarańczowy, w każdym razie jaśniejszy niż Atropurpureum, który znam.
W każdym razie ta rabata jest przepiękna

Tak Asiu, oba drzewa to Pissardi, one właśnie tak różnie wyglądają, zależnie od padania słońca. Kupowałam przez internet patyczki i różną też przybrały formę. Ten przy klonie dużo niżej się rozgałęzia. wtedy nie miałam tej wiedzy, że można sobie wybierać wysokość korony Podobnie jest z klonem
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:01, 13 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Helen napisał(a)

Hej Agata, też jestem fanką tej rabaty i wielu innych u Ciebie.
Naprawdę - śliwa wiśniowa Pissardi jest jadalna? Jak smakuje - bardziej jak śliwka czy wiśnia?

P.S. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

Helen, też tego długo nie wiedziałam odkryli to moi chłopcy. Te owoce są naprawdę fajne. No i właśnie smak mają taki pomiędzy. Śliwką i wiśnią
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies