Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 14:59, 09 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
wiklasia napisał(a)
Kochana, a źródełko miłości już bije?

E tam, kicha. Mamy podobną historię, co Anula, czekamy i czekamy. Jedno żródełko dotarło już do pośrednika, ale okazało się być uszkodzone, więc czekamy na kolejne. Dobrze, że jeszcze trochę do wiosny, może zdąży dojść.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 15:00, 09 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Johanka77 napisał(a)
Hej! Witam się i ja w Nowym Roku!
Zdrowia i spełnienia planów życzę

A dzięki, dzięki, i Tobie się niech wiedzie wśród tylu pięknych traw
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Tulasia 21:39, 09 sty 2020


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Brzozowadziewczyna napisał(a)
No dobrze, pierwsze koty za płoty Jeżówka pod klonem. Asiu - to był strzał w dziesiątkę! Trochę ostre słońce ale nie mogłam się doczekać, żeby Wam to wrzucić Renatka prosiła mnie o szerszy kadr z klonem, to wrzucam też dla Niej ostatnie foto


I teraz pytanie - na ostatnim zdjęciu widać z lewej ostatnie hakone Aureola z wiązowej na froncie, a za klonem rosną w nóżkach graba seslerie. I mam zagwozdkę, co dać w nogi pierwszej śliwie, rośnie tam teraz runianka ale jest za niska. Myślałam albo o hakone zielonej albo o seslerii. Zastanawiam się co ładniej połączy te pomarańcze z cytryną Aureoli i malinowymi hortensjami, które rosną pod sosnami. Co myślicie?


Chciałabym zapytać o drzewka z tego zdjęcia, jaka to odmiana klonu i co to zs drzewko wielopniowe obok sosny?
Przeczytałam cały twój wątek i jestem oczarowana, kazdą rabatą z osobna i wszystkimi razem, dla mnie bomba
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Pszczelarnia 21:48, 09 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie wiem, jak Wy to robicie (dziewczyny mazowieckich ziem) ale te wszystkie sosny w ogrodach to dla mnie miód na serce.

Tak, tak, wiem, że są trudne, śmiecą, zakwaszają i co tam jeszcze. Ale nic to, zapach pewnie cudowny.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mikina34 09:42, 10 sty 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Wiem, o co Ci chodzi, miałam podobne dylematy na etapie budowy, dlatego:
- mam biały sufit z zostawionymi tylko drewnianymi belkami stropowymi,
- drewniane są tylko ściany nośne, wszystkie działowe mamy białe, więc tylko duzy salon ma wszystkie ściany drewniane, pozostałe mniejsze pomieszczenia zawsze mają przynajmniej jedną białą,
- mamy wysokie pomieszczenia - ok 225cm, własnie żeby drewno nie przytłaczało,
- drewno mamy zaolejowane z jasnym naturalnym pigmentem, żeby nie ciemniało zbyt szybko.
Dzięki tym posunięciom mamy jasny dom. Wogóle nie czuć przytłoczenia, zanim podjęliśmy budowę, byliśmy w kilku drewnianych domach, gdzie właśnie wszechobecne drewno mocno przytłaczało.
Myślę, że pobielenie sufitu będzie bardzo dobrym posunięciem w Waszym przypadku.
Dziś nie dam rady, jutro cyknę ci jakąś fotkę, bo szukając na szybko, wszędzie mam ludzi na zdjęciach, samego domu nigdy nie fotografuję



O to to, ciesze się, że nie tylko ja tak mam czyli jednak pomalowanie sufitu da dobry efekt, super, też chciałabym zostawić same belki stropowe w "drewnianym" kolorze, może nareszcie będzie mi lżej nad głową
Z góry dziękuję za fotkę
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Brzozowadzie... 10:33, 10 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Tulasia napisał(a)


Chciałabym zapytać o drzewka z tego zdjęcia, jaka to odmiana klonu i co to zs drzewko wielopniowe obok sosny?
Przeczytałam cały twój wątek i jestem oczarowana, kazdą rabatą z osobna i wszystkimi razem, dla mnie bomba

Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa! Znaczy dobre zdjęcia mi wychodzą
Klon jest odmiany Atropurpureum, kupiony jako mała sadzoneczka, przez pierwsze dwie zimy owijałam matą słomianą, ale wtedy jeszcze były zimy Zmienia wybarwienie w trakcie sezonu kilka razy od bordu po bordowozielony i znów na jesień ogniste bordo. Bezproblemowy.
To wielopniowe to po prostu śliwa wiśniowa Pissardi, również od patyczka u mnie rośnie. Bardzo polecam. Zero chorób. Jedynie w czasie suszy na młodych pędach mogą pojawić się mszyce, które po prostu ścinam razem z przyrostami. I tak trzeba czasem ją przyciąć, wtedy pięknie się zagęszcza. Ma pyszne owoce
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:46, 10 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pszczelarnia napisał(a)
Nie wiem, jak Wy to robicie (dziewczyny mazowieckich ziem) ale te wszystkie sosny w ogrodach to dla mnie miód na serce.

Tak, tak, wiem, że są trudne, śmiecą, zakwaszają i co tam jeszcze. Ale nic to, zapach pewnie cudowny.

Bo Ty, Ewo, masz podobne tęsknoty w sercu, za tymi pachnącymi lasami, za słońcem skaczącym po gałęziach, żywicznym zapachem drzew, za przyrodą bez chemii, za beztroską spokojnych dni.
Wszystkie sosny w moim ogrodzie to samosiejki, wycięłam tylko te, które musiałam usunąć pod budowę domu. Teraz, przy stawianiu wiaty, miałam ogromny problem z jedną dużą sosną, musieliśmy jej przyciąć korzenie z jednej strony niemal pionowo, żeby ją zachować. Trzymam za nią mocno kciuki
Towarzyszem dla innych roślin są trudnym. Dwumetrowe w innych miejscach Limelighty rosnące najbliżej starej sosny są do kolan Zakwaszenie mi nie przeszkadza. Lubię kwaśnolubne rośliny.
I te widoczki z kuchennego okna, choć nie doskonałe, właśnie dzięki tym sosnom, lubię.


____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 10:52, 10 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10238
Brzozowadziewczyna napisał(a)



Ten widoczek jest fajny. Niby drzewa a za nimi słońce i wspaniała jasność. U mnie tylko drzewa i za drzewami kolejne drzewa i cień. Za mało mam świetlistości
____________________
April April podbija las Mazowsze
Brzozowadzie... 11:16, 10 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)


Ten widoczek jest fajny. Niby drzewa a za nimi słońce i wspaniała jasność. U mnie tylko drzewa i za drzewami kolejne drzewa i cień. Za mało mam świetlistości

Czyli jednak jakieś plusy wycinki drzew przez sąsiadów są
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 11:24, 10 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zdecydowanie są.

U mnie takie świetlistości są tylko pod lipami. Ta część przy domu przez całą zimę słońca nie widzi, bo jest zasłonięte budynkiem.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies