Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

UrsaMaior 13:05, 02 cze 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Ładnie, ładnie, proszę Pani
____________________
ogród pod lasem
wiklasia 13:23, 02 cze 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Agi, nie kryguj się tylko foć po całości (i pokazuj).
Ja wiem, że Ogrodowisko nakręca nas do wyśrubowanego perfekcjonizmu (ja mam takie osobiste odczucie). Właściwie jako forumowiczki same się nakręcamy.

Miła moja, ja wiem co to chwast i jak wygląda, wiem też co to znaczy zajmować się dziećmi i oporządzać dom.
Wiem też jak wygląda twarz czterdziestoletniej kobiety,że nogi i inne części ciała obrastają, że siwy włos na skroni. A w ogóle to zęby nie śnieżnobiałe...

Czasem mam wrażenie, że w idealizacji świata i nas samych doszliśmy do jakiegoś absurdu. Że w pogoni za perfekcjonizmem gubimy gdzieś sens tego co ważne.
Że oplata nas strach przed pokazaniem innym, że jesteśmy jacy jesteśmy. I to jacy jesteśmy też warte jest akceptacji i kochania.

Tak więc moja droga - u mnie trawnik powoli zamienia się w strzyżone chwastowisko, łubiny podżarte są przez mszyce, a ślimaki pastwią się nad jeżówkami. Mimo, że kompozycje tworzone przeze mnie kuleją to praca w ogrodzie sprawia mi NIESAMOWITĘ FRAJDĘ. I tego się będę trzymać.
A frustracji, jaka mnie czasem dopada jak zerknę do Oli i jej codzienności lub wpadnę na zieloną trawkę stawiam odpór.

A i jeszcze dodam: mam celulit, zmarszczki na czole, i bałagan na biurku, a drożdżowe rzadko mi wychodzi, a sosów robić nie umiem.

____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Kokesz 13:37, 02 cze 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ogród piękny...kolejny z moich leśnych ulubionych
I podpisuję się obiema ręcami pod Wiklasią

Aaa i jeszcze poprosze na priv gdzie można zdobyć taką metalową szarą podporę do ogórków, jaką masz w warzywniku.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 13:37, 02 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11585
Wilkasia, od razu mi lepiej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Brzozowadzie... 13:38, 02 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
UrsaMaior napisał(a)
Ładnie, ładnie, proszę Pani

Dzięki Izuś, Twoje foty też oglądałam i Kwarteta. I w milczeniu poszłam dalej...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 13:46, 02 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Brzozowadziewczyna napisał(a)


Brzozy Golden Treasure (buźka dla Asi Makadamii, są piękne)
[/img]


coś czuję, że osobiście przyjadę im się przyjrzeć
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 13:48, 02 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Tajemniczy ogród prześliczny. Jaki zieloniutki trawniczek

Mój trawniczek już prawie cały żółty Podpisuje się pod Wiklasią, z całym moim cellulitem, zmarszczkami nie tylko na czole i poobrastana tu i ówdzie, już bardzo dawno po czterdziestce, niedaleko pięćdziesiątki
Wiklasiu, pięknie to ujęłaś, samo sedno.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Brzozowadzie... 13:55, 02 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
wiklasia napisał(a)
Agi, nie kryguj się tylko foć po całości (i pokazuj).
Ja wiem, że Ogrodowisko nakręca nas do wyśrubowanego perfekcjonizmu (ja mam takie osobiste odczucie). Właściwie jako forumowiczki same się nakręcamy.

Miła moja, ja wiem co to chwast i jak wygląda, wiem też co to znaczy zajmować się dziećmi i oporządzać dom.
Wiem też jak wygląda twarz czterdziestoletniej kobiety,że nogi i inne części ciała obrastają, że siwy włos na skroni. A w ogóle to zęby nie śnieżnobiałe...

Czasem mam wrażenie, że w idealizacji świata i nas samych doszliśmy do jakiegoś absurdu. Że w pogoni za perfekcjonizmem gubimy gdzieś sens tego co ważne.
Że oplata nas strach przed pokazaniem innym, że jesteśmy jacy jesteśmy. I to jacy jesteśmy też warte jest akceptacji i kochania.

Tak więc moja droga - u mnie trawnik powoli zamienia się w strzyżone chwastowisko, łubiny podżarte są przez mszyce, a ślimaki pastwią się nad jeżówkami. Mimo, że kompozycje tworzone przeze mnie kuleją to praca w ogrodzie sprawia mi NIESAMOWITĘ FRAJDĘ. I tego się będę trzymać.
A frustracji, jaka mnie czasem dopada jak zerknę do Oli i jej codzienności lub wpadnę na zieloną trawkę stawiam odpór.

A i jeszcze dodam: mam celulit, zmarszczki na czole, i bałagan na biurku, a drożdżowe rzadko mi wychodzi, a sosów robić nie umiem.


Wiklasiu Jakże sobie cenię Twoje wpisy. Twoje podejście do życia i świata jest mi bardzo bliskie, choć na przeszkodzie do pełnego spokoju i dystansu do rzeczywistości (w tym ogrodowo - ogrodowiskowej)stoi, między innymi, moje wrodzone umiłowanie porządku
Intensywne życie ogrodowiskowe musiałam porzucić na rzecz realnego świata - zbyt pochłaniało mnie i odrywało od domu, dzieci i - o zgrozo własnego ogrodu Choć czasem chętnie poświęciłabym więcej czasu, gdyż cenię sobie te relacje.
Najważniejsze, żeby nam cały czas ogród sprawiał frajdę. I choć w tym roku mocno daje mi w kość - to jest nadal jedną z najfajniejszych odskoczni, gdy w głowie za dużo zaczyna się dziać.
Idealnie nie będzie nigdy - nie przy tym stylu życia, który wybraliśmy - dużo dzieci, dużo ludzi wokół. Ale nie zamieniłabym tego za żadne skarby A na kawkę we dwoje zawsze znajdziemy czas, choć czasem trzeba się porządnie ukryć
Wielka Buźka!!!

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:56, 02 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kokesz napisał(a)
Ogród piękny...kolejny z moich leśnych ulubionych
I podpisuję się obiema ręcami pod Wiklasią

Aaa i jeszcze poprosze na priv gdzie można zdobyć taką metalową szarą podporę do ogórków, jaką masz w warzywniku.

Dziękuję bardzo!! Już wysyłam

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:56, 02 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
antracyt napisał(a)
Wilkasia, od razu mi lepiej

Też to poczułam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies