Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 12:25, 11 gru 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kokesz napisał(a)
Agata, jaki wysoki rośnie u Ciebie bodziszek Rozanne?
Wydaje się niewysoki i zwarty, u mnie jest dużo wyższy.
Czy przycinasz go w trakcie sezonu?

U mnie też, przynajmniej do kolan. Nie robię z nim zupełnie nic w czasie sezonu, moim zdaniem nie potrzebuje tego, to absolutny samograj.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:27, 11 gru 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
inka74 napisał(a)
Ja też jestem wielbicielką Rozanne. Mam 2 młode sztuki tylko u mnie on bardziej pełza po ziemi tworząc dywan a u ciebie ładnie się wypiętrza w taki kopiec. Tak czy siak dużo miejsca trzeba mu zostawić bo on w ciągu sezonu bardzo przyrasta.

Dokładnie, M. już zawsze przy koszeniu ma na kosiarce położonego kija do podnoszenia tego bodziszka bo powłaził wszędzie na trawę. Wygląda to zresztą bardzo malowniczo.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:30, 11 gru 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
antracyt napisał(a)
Planuję tego bodziszka wkomponować pod grabami fastigiata. Miałabym za towarzystwo turzyce Evergold. Siostra ma bzika na jego punkcie i usilnie mnie namawia

On bardzo pasuje do cytrynowych trawek. U mnie przy seslerii też fajnie wygląda, dosadziłam mu też przywrotnika i jest ładnie. Potem jeszcze wymyśliłam krzewuszkę Purpurea Nana i też jest fajnie. A potem wcisnęłam go jeszcze do warzywnika do nachyłków
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kokesz 12:30, 11 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Może ma u mnie za dobrze, bo ma linię kroplującą obok i dlatego jest dużo wyższy.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Brzozowadzie... 12:32, 11 gru 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kokesz napisał(a)
Może ma u mnie za dobrze, bo ma linię kroplującą obok i dlatego jest dużo wyższy.

Ja go zobaczyłam u Kwarteta pierwszy raz, u Niej też jest potwór.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kokesz 12:35, 11 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Brzozowadziewczyna napisał(a)

On bardzo pasuje do cytrynowych trawek. U mnie przy seslerii też fajnie wygląda, dosadziłam mu też przywrotnika i jest ładnie. Potem jeszcze wymyśliłam krzewuszkę Purpurea Nana i też jest fajnie. A potem wcisnęłam go jeszcze do warzywnika do nachyłków


Mój rosnie pod różą. Między sesleriami mam lawendę i niskie różowe jeżówki.
Muszę u Ciebie jeszcze raz zobaczyć te zestawienia. Z krzewuszką pewnie będę tańcować po ogrodzie na wiosnę, bo wsadziłam ją między żółtymi tawułami a to ponoć przestępstwo kolorystyczne
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Brzozowadzie... 12:57, 11 gru 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ja zamiast Twojej lawendy, mam szałwię, lepiej mi rośnie, lawendzie chyba za kwaśno
Spam bodziszkowy teraz będzie
Tu z przywrotnikiem:

Tu z Aureolą:

A tu z krzewuszką ale słabo ją widać w korze po lewej, mała jeszcze jest:


A tu na pierwszym planie przy miskancie ML, a na drugim planie z seslerią:
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:12, 11 gru 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Weszłam w te zdjęcia i nie mogę wyjść
Tu z czerwca wrzucę jeszcze dwa, bo pamiętam, że podobały mi się te dwa zestawienia:
- klon bezodmianowy, Prayin Hands i tojeść rozesłana.

- jarzmianka z funkią Big Daddy

Tą perełkę przywiozła mi Ania:
- miodunka Opal-pancerna i pięknie przybrała w ciągu sezonu, na pewno dosadzę, plus cienkie trawki

Kupiłam też w pobliskim sklepie trzy sadzonki gaury, kwitły do października. nawet gdyby to była jednoroczna przygoda, warto było.

A ten czyściec Sliver Brocade zjadł mi dwa metry rabaty, dosłownie, chyba się z nim pożegnam, dla mnie jest jednak zbyt srebrny w kolorycie

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
antracyt 13:17, 11 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Weszłam w te zdjęcia i nie mogę wyjść
Tu z czerwca wrzucę jeszcze dwa, bo pamiętam, że podobały mi się te dwa zestawienia:
- klon bezodmianowy, Prayin Hands i tojeść rozesłana.


A ten czyściec Sliver Brocade zjadł mi dwa metry rabaty, dosłownie, chyba się z nim pożegnam, dla mnie jest jednak zbyt srebrny w kolorycie


To pierwsze połączenie mistrzowskie Muszę zapamiętać, żeby tojeść pod funkie wcisnąć.
Mi takie srebrzaki pasują, jak naprawdę będziesz się chciała pozbyć to daj znać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 13:39, 11 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Mi tojeść zjadła pół rabaty a chciałam ją tylko między płytami kamiennymi na ścieżce i powoli ją ograniczam.
Czysciec szybko się rozrasta, choć ja tą roślinę znam jako przetacznik, eksmitowałam go na przedpłocie a i tak odrósł.
Fajne połączenia bodziszkowe, może Twój to jednak nie Rozanne?

Mój srebrny to przetacznik siwy, z daleka podobne do czyśćca.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies