Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Mgduska 12:56, 15 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Brzozowadziewczyna napisał(a)

A ja właśnie czytam Twój od początku


To miło

Trudności w sadzeniu w pobliżu drzew doświadczam u siebie - moje hortensje są nikczemne, jeżówki po prostu wyparowują, miskanty nie przetrwały jednej zimy, z azalią nie próbowałam.
Tym bardziej podziwiam Twój ogród - bajkowo jest

Ziemia liściowa u mnie też się robi - po jednym posypaniu ubiegłej jesieni, miałam w tym roku wysyp kwiecia dzikich zawilców
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mysza 19:38, 20 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Agatko pospacerowałam sobie z przyjemnością po Twoim ogrodzie.
Bardzo ładne rabaty tworzysz.
U mnie też zostaną brzozy zastane na nowej działce.
Będę zaglądać.
Pozdrawiam.
____________________
Gosia
MiluniaB 11:26, 21 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Małe zmiany...

Witaj Dziękuję za odwiedziny i miły wpis u mnie. Przez to trafiłam do Ciebie i widzę bardzo ładny ogród
Taki ogród leśny z brzozami mi się marzy. Z przyjemnością zaznaczam Twój wątek i zostawiam sobię jako lekturę na dzisiejszy wieczór
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Brzozowadzie... 11:46, 21 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)


To miło

Trudności w sadzeniu w pobliżu drzew doświadczam u siebie - moje hortensje są nikczemne, jeżówki po prostu wyparowują, miskanty nie przetrwały jednej zimy, z azalią nie próbowałam.
Tym bardziej podziwiam Twój ogród - bajkowo jest

Ziemia liściowa u mnie też się robi - po jednym posypaniu ubiegłej jesieni, miałam w tym roku wysyp kwiecia dzikich zawilców

No właśnie, zawsze jest coś za coś Ale: drzewa to jednak drzewa
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 11:47, 21 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10158
Witaj Agatko, odgrzebuję się powoli na forum
Przyjemnie się wspomina twoje zdjęcia. Teraz jeszcze uważniej się przyglądam rabatom bo obsadzam ogród pod drzewami. Wszystkie doświadczenia mile widziane. Potwierdzam że miskanty nie dają rady pod drzewami, hortensje poza Anabell, też nie. Za to jeżówki purpurowe na razie ok.
Sadzę też funkie, żurawki i hakonki oraz rdesty. To na razie przetestowałam z sukcesem. Choć jeszcze trudno ocenić w dłuższym okresie czasu. No i próbuję z klonami palmowymi bo widzę że super u ciebie się prezentują poniżej wysokich drzew.
pozdrawiam i czekam na więcej fotek Również aktualnych, choć do mnie to białe jakoś nie przemawia Jedyna zaleta, że nawodni trochę ogród
____________________
April April podbija las Mazowsze
Brzozowadzie... 11:47, 21 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mysza napisał(a)
Agatko pospacerowałam sobie z przyjemnością po Twoim ogrodzie.
Bardzo ładne rabaty tworzysz.
U mnie też zostaną brzozy zastane na nowej działce.
Będę zaglądać.
Pozdrawiam.

Witam serdecznie i dziękuję, muszę do Ciebie zajrzeć, bo Twój nick już mi się kojarzy z innych wątków Pozdrawiam!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:49, 21 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
MiluniaB napisał(a)

Witaj Dziękuję za odwiedziny i miły wpis u mnie. Przez to trafiłam do Ciebie i widzę bardzo ładny ogród
Taki ogród leśny z brzozami mi się marzy. Z przyjemnością zaznaczam Twój wątek i zostawiam sobię jako lekturę na dzisiejszy wieczór

Oooo, jak patrzę na to zdjęcie, to wydaje mi się, ze to był tak daaawno Ale współczuję czytania całego wątku Bardzo mi miło, zapraszam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:59, 21 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)
Witaj Agatko, odgrzebuję się powoli na forum
Przyjemnie się wspomina twoje zdjęcia. Teraz jeszcze uważniej się przyglądam rabatom bo obsadzam ogród pod drzewami. Wszystkie doświadczenia mile widziane. Potwierdzam że miskanty nie dają rady pod drzewami, hortensje poza Anabell, też nie. Za to jeżówki purpurowe na razie ok.
Sadzę też funkie, żurawki i hakonki oraz rdesty. To na razie przetestowałam z sukcesem. Choć jeszcze trudno ocenić w dłuższym okresie czasu. No i próbuję z klonami palmowymi bo widzę że super u ciebie się prezentują poniżej wysokich drzew.
pozdrawiam i czekam na więcej fotek Również aktualnych, choć do mnie to białe jakoś nie przemawia Jedyna zaleta, że nawodni trochę ogród

Cześć Aprilku No zobacz, ja też mam opory, żeby zimą robić zdjęcia w ogrodzie I choć w tym roku nawet teraz wygląda wreszcie dobrze, to opory pozostały, hehe Czekam na wiosnę. Te rośliny, o których piszesz rzeczywiście dają radę. I pancerna Ice Dance, i cisy.Testuję od zeszłego roku śnieguliczkę Brain de soleil pod drzewami. I gillenię. Muszę w takim razie spróbować te bezodmianowe jeżówki, bo odmianowe nie dawały rady.
No właśnie, te klony dają, o dziwo, radę i ja się nimi zachwycam. W ogóle jak żadne inne pasują do naszych leśnych ogrodów. No może jeszcze poza kalinami, oczarami i magnoliami Ja już mam dwa bezodmianowe, Artropurpureum, Osakazuki i Orange Dream
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Roocika 12:18, 21 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Weszłam w te zdjęcia i nie mogę wyjść
Tu z czerwca wrzucę jeszcze dwa, bo pamiętam, że podobały mi się te dwa zestawienia:
- klon bezodmianowy, Prayin Hands i tojeść rozesłana.

- jarzmianka z funkią Big Daddy

Tą perełkę przywiozła mi Ania:
- miodunka Opal-pancerna i pięknie przybrała w ciągu sezonu, na pewno dosadzę, plus cienkie trawki

Kupiłam też w pobliskim sklepie trzy sadzonki gaury, kwitły do października. nawet gdyby to była jednoroczna przygoda, warto było.



Agata a jakie masz funkie tu takie na nóżkach na pierwszym zdjęciu? Bardzo mi się takie podobają , a pomiędzy nimi co rośnie?
No i ta gillenia, nie znałam jej, a jak zobaczyłam ją pierwszy raz u Andy, to myślę gdzie ją kiedyś posadzić.
Moje miskanty w sumie też rosną pod dużymi drzewami, chociaż u mnie mokro, to pewnie dadzą radę (albo zgniją )

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Brzozowadzie... 13:54, 21 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Asiu, te funkie to Praying Hands, są piękne, bardzo fajne mają też kwiaty intensywnie fioletowe,. A pod nimi tojeść rozesłana Aurea, ona wg. mnie musi być koniecznie w cieniu/półcieniu, ma wtedy piękny limonkowy kolor, na słońcu robi się pomarańczowo-żółta. Obie rośliny bardzo polecam
Gillenie obserwuję, mam jedną sadzonkę dwa lata posadzoną blisko sosny i ta wcale nie przyrosła, ale nowe w dobrej ziemi bardzo ładnie wyglądały już w pierwszym sezonie.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies