Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

wiklasia 22:15, 10 sty 2022


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Wcale nie jestem taka pewna, że to dobry pomysł by ten wątek na pięćset pięćdziesiątej piątej stronie tak długo trwał. Czas ruszyć licznikiem do przodu. Agat odpalaj licznik i nabijaj kolejne strony, a my wraz z Tobą.

A tak na poważnie, mam nadzieję, że jakoś się składa Twoja codzienność w coś optymistycznego i pozytywnego, a nie, że trzeszczy i się szczerbi.

P.S. no i patrz, licznik się przekręcił i jest już nabite 556
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Brzozowadzie... 16:54, 11 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
No i czy to przypadek, że po długich miesiącach, przysiadłam wczoraj przy kompie i westchnęłam, naśladując sympatycznego Dziadziusia Britty i Anny, "Ho ho, tak tak (koniec cytatu), czas wracać"?
Na pewno nie. W przypadki nie wierzę
Tak więc: Mój ulubiony Feniksie, czas powoli wracać. Choć z gawry jeszcze nie chce mi się wyleźć, tak w niej ciepło i zacisznie, na przekór hulającym wiatrom i niepokojom wokół
Krótko pisząc - jest dobrze. I tego nam wszystkim życzę na ten nowy sezon - niech nam będzie dobrze w naszych ogrodach - starych i nowych, skończonych i tych w wiecznej przeróbce. Niech przynoszą nam radość, spokój i budzą chęci do działania i zmieniania tego świata na lepsze, choćby na tym małym skrawku, który nam przypadł w udziale.
Ściskam serdecznie, Ogrodniczki i Ogrodnicy!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Mgduska 17:25, 11 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ufff, odetchnęłam To dobrze, że jest dobrze, niech tak zostanie Ściskam ciepło
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gruszka_na_w... 09:47, 13 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Pora uzupełnić album zdjęciowy o psie i ogrodowe portrety.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 09:49, 13 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Podpisuję się pod postem powyżej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 09:51, 13 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kawał czasu bez dokumentacji zdjęciowej Czekamy
____________________
Sałatka pokrzywowa
Brzozowadzie... 10:02, 13 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Dziewczyny
Tyle, że ja miałam lenia fotograficznego zeszłej jesieni Coś tam wygrzebię, ale szału nie ma
Cuma nabrała masy, zadomowiła się, napisałabym, że obrosła tłuszczykiem, ale nie obrosła, ta rasa zobowiązuje do wyniosłej chudości
Z ogrodowych nowości, z bólem serca pożegnałam brzozę po północnej stronie domu - rosła trzy metry od ściany, a my w swojej niewiedzy, kilka lat temu przycięliśmy jej czubek. Wiadomo, poszła w miotłę, nabrała niebezpiecznej masy i zaczęła zagrażać domowi. Dlatego wycięliśmy, póki młoda. Dobrze, że ten błąd popełniliśmy tylko na tej jednej sztuce, teraz już wiem, że niektórych drzew nie okalecza się w ten sposób.
Dobrze, idę szukać jakiś zdjęć
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:15, 13 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769

Ha! w ogóle uświadomiłam sobie, że w styczniu nie chce mi się oglądać zdjęć z jesieni, ja chcę wiosny
Więc będzie tylko malutkie wspomnienie i koniec, czekamy na wiosnę
To bardzo nie ostre, ale pamiętam ten dzień, jakoś tak mgliście, baśniowo było w ogrodzie, dlatego cyknęłam je telefonem.

Tu piękna pogoda wrześniowa:



____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:20, 13 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
7 września nastąpił pierwszy przegląd uli pod czujnym okiem Mistrza (który nadal dzielnie walczy) Rąk do pracy było więcej niż uli

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:44, 13 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Wygrzebałam parę zdjęć z aparatu syna, one też w trybie auto, ale jednak aparat, nie telefon To dalej lecimy z wrześniem:
Pierwsze z frontowej.

To na tyłach samochodowej wiaty, testuję kirengeszomę dłoniastą - późno kwitnie, zaraz ściął ją przymrozek, ale te pączki kwiatowe jak kropelki, to cudo.

W warzywniku, lubię tę część ogrodu, przypomina mi Babcię.

I na nowej części moje ulubione Magical Candle, uwielbiam jak przekwita, robi to w pięknym stylu Trochę mrokiem powiało na tych fotach


____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies