Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

anuska2507 12:49, 04 kwi 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2570
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Ja moich jeszcze nie przycięłam, zostały ostatnie w kolejce. Dobrze, że zajrzałam, bo zapomniałam o nich

Mi udało się przyciąć "większe pół"
A czy w pierwszym cięciu skracać choinom przewodnik? Czy tylko gałązki boczne, a przewodnik zostawić, niech rośnie?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Brzozowadzie... 12:56, 04 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
anuska2507 napisał(a)

Mi udało się przyciąć "większe pół"
A czy w pierwszym cięciu skracać choinom przewodnik? Czy tylko gałązki boczne, a przewodnik zostawić, niech rośnie?

Ja przycinałam też przewodnik, ale to zależy od Ciebie, jeśli chcesz, żeby szybko urosła, możesz zostawić, mi zależało na zagęszczeniu od dołu.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 12:56, 04 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Och, jak bardzo Ci zazdroszczę tego stanu poczynań okołoogrodowych. Też zawsze o tej porze miałam już wszystko przygotowane do omiatania ogrodu w różnych pozycjach. A w tym sezonie okienka pogodowe były tak skąpe, że mebelki tarasowe wciąż stoją w opakowaniu zimowym, taras prosi o czyszczenie, a rabaty o wzruszenie ziemi. Tylko warzywnik trzyma się tradycyjnego harmonogramu.
Dobrych dni życzę!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 14:08, 04 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Och, jak bardzo Ci zazdroszczę tego stanu poczynań okołoogrodowych. Też zawsze o tej porze miałam już wszystko przygotowane do omiatania ogrodu w różnych pozycjach. A w tym sezonie okienka pogodowe były tak skąpe, że mebelki tarasowe wciąż stoją w opakowaniu zimowym, taras prosi o czyszczenie, a rabaty o wzruszenie ziemi. Tylko warzywnik trzyma się tradycyjnego harmonogramu.
Dobrych dni życzę!

Tak, tak, tegoroczna pogoda wyjątkowo utrudnia nam życie ogrodowe, co zrobić, nie mamy wpływu. Ja mam tak jakoś, że najpierw mnie wszystko przerasta, a potem jak się rozpędzę, to zatrzymuję się w zdumieniu, że już koniec, że zrobione Czyszczenie tarasu i krzesełek biorą na siebie chłopcy - lubią działać karcherem, więc ja mam to z głowy Zaraz idę do Ciebie, mus sprawdzić, czego nie zrobiłam w warzywniku
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
anuska2507 15:24, 04 kwi 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2570
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Ja przycinałam też przewodnik, ale to zależy od Ciebie, jeśli chcesz, żeby szybko urosła, możesz zostawić, mi zależało na zagęszczeniu od dołu.

Mi zależy na jednym i drugim
Ale myślę, że bardziej na wzroście w górę, żeby szybko zrobiła przesłonę od wiatrów. Zostawię przewodniki w spokoju. Niektóre mają u mnie po 2-3 przewodniki, to liczę, że same z siebie ładnie się zagęszczą.
Dzięki!
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Brzozowadzie... 18:06, 04 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
anuska2507 napisał(a)

Mi zależy na jednym i drugim
Ale myślę, że bardziej na wzroście w górę, żeby szybko zrobiła przesłonę od wiatrów. Zostawię przewodniki w spokoju. Niektóre mają u mnie po 2-3 przewodniki, to liczę, że same z siebie ładnie się zagęszczą.
Dzięki!

Nie ma sprawy Mają dobry start, ta zima i obecna wiosna są wyjątkowo wilgotne (u Was chyba też), a choiny to lubią, zwłaszcza młode egzemplarze.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
AnnaCh 20:22, 04 kwi 2023


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ooo... kolejna osóbka się obudziła
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sylwia_slomc... 21:02, 04 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Zazdraszczam stanu ogarnięcia ogrodu, ja jestem może tak na półmetku, a i tak sporo musiałam w tym roku odpuścić... no i pienie rabat dopiero przede mną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 23:31, 04 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
No i Drogie Koleżanki to jest tak: niektórzy są aktywni na forum, a niektórzy są ogarnięci z pracami ogrodowymi
Osobiście czuję się usprawiedliwiona, plotkuję na forum w godzinach, w których prace ogrodowe są utrudnione z uwagi na brak światła
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Martka 10:02, 05 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Magara napisał(a)
No i Drogie Koleżanki to jest tak: niektórzy są aktywni na forum, a niektórzy są ogarnięci z pracami ogrodowymi
Osobiście czuję się usprawiedliwiona, plotkuję na forum w godzinach, w których prace ogrodowe są utrudnione z uwagi na brak światła


Magaro, coś jest na rzeczy
Aktywność na forum jest czymś z gatunku czystej przyjemności. Porządkowanie ogrodu to niekoniecznie czysta i niekoniecznie przyjemność.
Agatko, gdyby ogarnięty ogród zawołał do Ciebie "sfotografuj mnie", nie opieraj się mocno

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies