Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 09:53, 19 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
BKosimkArt napisał(a)

Daj spokój, to u nas bardzo słaba pogoda, ale może to i lepiej, nie było mi szkoda że nie mogę pogrzebać


Ja cały tydzień łącznie z sobotą będę w pracy teraz, więc to słoneczko za oknem bardzo mnie wkurza Ale niech świeci dla innych co w ogródkach teraz działają
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:01, 19 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Agania napisał(a)
Podziałałaś w ogrodzie ja też dwa wory z jednego miskanta zapchałam

Gdzie na narty jedziesz?


Miskanty mam tylko 4 i jeszcze malutki. Na razie nie cięte.

Niestety w tym roku nie było czasu na dłuższy wyjazd. Zawsze wybieramy czy narty czy inne kierunki. Możemy tylko teraz jakieś weekendowe wypady tylko zaliczyć, w ta niedzielę myślę jeszcze zimą się nacieszyć, ale gdzie to jeszcze nie wiem. W sumie to w zeszłym roku jak wróciłam ze spotkania w Jasionce to pojechałam na narty
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:04, 19 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
mirkaka napisał(a)

Moje palmowe też tak już puściły pędy, ale podczas cięcie przycięłam niektóre, czy teraz nie odrosną??


Odrosną, odrosną. Ja mam taki dziwny patent na ich cięcie. Może i trochę dłuższy, ale łapię kilka suchych, odchylam na bok do ziemi i tną poza karpą.Te świeże rosną prosto, więc ich nie uszkadzam.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:17, 19 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
abiko napisał(a)
Ja tez przycięłam turzyce już, ma zielone dość wysokie przyrosty już.
Jeszcze opryski mi zostały.. ale u mnie ciągle rano na minusie.


Tak one dość szybko ruszają. W zeszłym roku w drugim tygodniu marca jak je cięłam to już tak wyglądały.



U mnie też, ale oprysk zrobiłam w samo południe, więc myślę, że to co miało się udusić to się udusiło. W tygodniu nie mam szans na jakiekolwiek prace.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
koliber 10:24, 19 lut 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Anitka napisał(a)


Ja cały tydzień łącznie z sobotą będę w pracy teraz, więc to słoneczko za oknem bardzo mnie wkurza Ale niech świeci dla innych co w ogródkach teraz działają


Mnie też wkurza wrrr!!! Pomału zdrowieję, a tu ochłodzenie zapowiadają
____________________
Zielona przestrzeń
Anitka 10:27, 19 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
koliber napisał(a)


Mnie też wkurza wrrr!!! Pomału zdrowieję, a tu ochłodzenie zapowiadają


To co napisze pewnie Ci się nie spodoba
Ochłodzenie mi na rękę, bo chcę wyskoczyć na narty w niedzielę
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Krakus 10:40, 19 lut 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Anitka napisał(a)


Ja cały tydzień łącznie z sobotą będę w pracy teraz, więc to słoneczko za oknem bardzo mnie wkurza Ale niech świeci dla innych co w ogródkach teraz działają


no mam tak samo...ale i tak lepiej na sercu jak słonko za oknem i ptaki ćwierkają
____________________
Zielonym do góry...
Anitka 10:53, 19 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Plany na najbliższy miesiąc - tak do pierwszego dnia wiosny:
- przesadzić i ustawić nowe sukulenty
- zrobić zieloną ścianę w jadalni - przytargałam dzisiaj docięte płyty obs, wieczorkiem eM "podrapię za uszkiem", więc myślę, że będą przymocowane. Odwrotu wówczas nie będzie. W sumie styl industrialny ostatnio dość modny to czemu by nie mieć osb na ścianie. Mech jutro przyjdzie.


- przytargałam palety na stolik roboczy, który mam być przy kompostownikach, pierwszy krok zrobiony - piła już naprawiona


- reanimować szklarnie - w piątek pojechałam przed pracą z eM do szklarza z jednym elementem z poliwęglanu na wzór.
EM daje go Panu i mówi: coś takiego jako szyba.
Pan idzie, przegląda różne materiały. Idzie na zaplecze i wracają w dwójkę. Ten drugi mówi, że poliweglanu nie mają.
Em mówi: że mam być szyba.
Pan: Takiej z takim wzorkiem nie mają.
I wówczas ja się odzywam:
To jest tylko wzornik jaki ma być wymiar i grubość. Potrzebujemy takiej szyby gładkiej, bez wzorków, na zewnątrz do szklarni, która była z poliwęglanu i chcemy zamienić na szyby. Chcemy jedną na próbę, tylko nie chińską, jak będzie ok zamówimy więcej.
Pan Odpowiada: będzie na poniedziałek


- w marcu przyciąć to co już będzie można - róże, hortensje, rozplenice i miskanty, bo to mi tylko zostało
- zaliczyć pierwsze spotkania ogrodowiskowe

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:54, 19 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Krakus napisał(a)


no mam tak samo...ale i tak lepiej na sercu jak słonko za oknem i ptaki ćwierkają


Tak, tak. Buźka sama od razu się śmieje i energii więcej.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
koliber 10:59, 19 lut 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Anitka napisał(a)


To co napisze pewnie Ci się nie spodoba
Ochłodzenie mi na rękę, bo chcę wyskoczyć na narty w niedzielę


O, Ty niedobra
____________________
Zielona przestrzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies