Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Katkak 08:41, 14 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Tez mam tą kalinę na pniu, też świeżynka. Cudnie świeci
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Krakus 08:48, 14 maj 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1375
Iwonka napisał(a)


Moj klonik dzielnie zniósł przesadzenie, jest plus tej deszczowej aury
Czyli ten bez krzaczasty pójdzie zamiast bonsajowego jałowca?
Też mi się coraz bardziej w głowie układają koncepcje, żeby wykorzystywać to co jest, lekko modyfikować i z niektórych roślin uczynić atut. U ciebie ten bordowy żywopłocik poszedł kolorystycznie w kierunku rojników na stoliku a teraz jeszcze powtórzysz to bordo... Super!
Piotrek nie patrz na moja glediczję bo się załamiesz jej rozmiarami



Miałam kiedyś taki rok, że kilka kosodrzewin poleciałam piłą do żywopłotu. Wyszło im to na dobre. W tym roku też rozważam takie rozwiązanie Mam tyle nowych przyrostów, że ręcznie nie idzie tego oberwać



no właśnie u Ciebie to mi się kojarzyła jako wielkolud a Tu Anita ma bardziej zwarte... pytałem bo nie wiem czy nie posadzę tak jak u Ciebie jako soliter na środku czy gdzieś przy żywopłocie..obie wersje fajnie wygladaja u Was..
____________________
Zielonym do góry...
Agania 09:31, 14 maj 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Właśnie odbyłam spacerek u Ciebie...zachwyt zostawiam, wilczomlecze kocham
Tulipanami nigdy mnie nie zanudzisz...jest bajecznie kolorowo, zawilce rozjaśniają rabatę, a bodziszki już na starcie...drzewostan błogostan, piękny
Kosodrzewiny też mam duże rozważam to skracanie przyrostów metodą Iwonki?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:49, 14 maj 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cudo i piękne zdjęcie

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Iwonka 10:07, 14 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Krakus napisał(a)


no właśnie u Ciebie to mi się kojarzyła jako wielkolud a Tu Anita ma bardziej zwarte... pytałem bo nie wiem czy nie posadzę tak jak u Ciebie jako soliter na środku czy gdzieś przy żywopłocie..obie wersje fajnie wygladaja u Was..


Anitka chyba swojej nie przycinała... Moja po posadzeniu nie była cięta. Potem co roku przycinałam gdzieś do pół metra od pnia. Teraz jest 3 rok nie cięta i w sumie to wszystko wyszło jej na dobre bo rośnie jako soliter. Dzięki przycinkom jest gęściejsza i zgrabna. Ciekawe co z nią będę robić za kilka lat... Czas pokaże czy cięcie czy luzik
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
m_gocha 21:06, 14 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Anitka napisał(a)


Pięknie proszę Pani... u Pani
Nawet wilczomlecze dopasowane idealnie kolorystycznie do tulipanów... Mówiłam już to - perfekcja i mistrzostwo w każdym calu
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Kokesz 00:42, 17 maj 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Anitko, czy tniesz klona atropurpureum?
Mój kupiony w ubiegłym roku ma dość długie baty, czy powinno się je przycinać?
Doczytałam na forum, że tnie się w lutym?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anitka 16:49, 17 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
greg66 napisał(a)


Właśnie miałem zwiewać do innych a tu, muszę pomyśleć o wilczomleczach


Pomyśl koniecznie Na pokuszenie kolejny.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 16:57, 17 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
Katkak napisał(a)
Anita jak ja lubię jak Ty coś tam dłubiesz, zawsze cudeńka spod Twoich łapek wychodzą . Ogród zachwyca. Bez Black Tower też mam, wygląda tak:

Nie do końca spełnia moje oczekiwania. Miałam nadzieję, że będzie wprawdzie chudy, ale jednak bardziej zwarty, trochę szerszy. No, ale to jeszcze młodziak, zobaczę co pokaże.

Proszę nie cytować, potem usunę


Kasiu je usuwaj. Myślałam, że on będzie bardziej gęstszy. Chyba go będę cięła. Może się zagęści. Zobaczę, ale taki też nie do końca spełni się w tym miejscu gdzie go posadziłam.

Widzisz a ja tak nieświadomie te twoje roślinki ostatnio powielam Znaczy, że dobry kierunek.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 17:00, 17 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
Waclaw napisał(a)

Mam wilczomlecze ale te u Ciebie - przepiękne


Uwielbiam je bardzo.
Cześć mam posadzone wzdłuż ścieżki.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies