Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 09:01, 13 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
Iwonka napisał(a)


Piękne grona Miałaś już kiedyś? Ja takie po raz pierwszy w tym roku zauważyłam u mojego zielonego dissectum, słodkie to U czerwonego jeszcze nie mam. Poszłam Anitka w klony na tej mojej rabacie przy pergoli. Jestem mega zadowolona. Trzymaj kciuki za Shirasawę, przesadziłam tam gdzie mówiłaś Dokupiłam jeszcze czerwonego i zielonego na pniu Ryusen, który fajnie stonował oba. Fotki wkrótce
Twój zielony to też strzał w 10 przed wejściem. Cudo!


Nie wiem czy kwitł, bo w sumie to nawet za bardzo się tymi kwiatostanami nie ekscytowałam. Nie maiłam już czemu zdjęć robić to zrobiłam

Trzymam kciuki za klona. Ja tego mojego uwielbiam. Też już ostatnio prawie wyjechałam ze szkółki z klonem, ale się zawróciłam. I zmieniłam decyzję. W innej szkółce kupiłam dwa bzy czarne - kolumnowy 'Black Tower' i o pokroju krzaczastym 'Gerda'.


Ten kolumnowy będzie przed domem, a ten drugi w końcu zapełni pustą dziurę po jałowcu, z którą od dłuższego czasu się męczę. Będzie tłem dla bordowych i pomarańczowych dali. Na wiosnę tulipany pomarańczowe i bordowe. W tym roku to chyba za dali nie będzie widoczny



Musze tylko zaczekać, bo ta żółta kula, która w połowie jest sucha, jest do usunięcia, a ptaszek zrobił sobie w niej gniazdo. Już szłam do niego z sekatorem dobrze, że od tyłu, jak mi prawie w twarz z gniazda wyleciał. Wiec i u mnie tez wymiany trwają.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 09:06, 13 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
beta napisał(a)
Wpadłam się przywitać i lecę dalej


Co za zabiegana kobieta

Kolejne błękity się pojawiają.





____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 09:14, 13 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
agata19762 napisał(a)
Anitko psa chętnie bym wypożyczyła skoro taki łowny.
Emuś super facet!!!
Moja glediczja teź startuje.

Ta roślinka szara w deszczu super. Muszę poszukać u siebie.
Bardzo mi się podoba...zapomniałam nazwy.


Emusiowi przekażę.
Ta roślinka to czyściec wełnisty. Dam Ci sadzonki jak przyjedziesz.




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Doranma 09:26, 13 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dawno mnie tu nie było - moja strata! Idę dalej spacerować po Twoim pięknym, eleganckim ogrodzie ...
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Agania 09:51, 13 maj 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Anitka napisał(a)
Wróciłam wczoraj wieczorkiem z pracy, otwieram garaż a tam niespodzianka Nie wiem czy biec do domu, rzucić się eMowi na szyje i dać buziaka czy kopniaka w d.....
Oj, że niby wredna żonka jestem. Nie to tylko troska. Chłopina czeka właśnie na zabieg usunięcia przepukliny, ma na siebie uważać i nic nie podnosić. Ale nie usiedzi Pokiwałam palcem i dałam buziaka


Wstępny projekt stolika roboczego, dolne półeczki inwencja eMa Zniosę z synem do warzywnika w częściach i tam skręcimy. Teraz moja kolej na dopieszczenie Blacik będzie z blachy.


Podziwiam stoliczek i eM lubi Ci robić niespodzianki...życzę mu szybkiego
powrotu do zdrowia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Anitka 13:06, 13 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
nicol21 napisał(a)


Stoliczek świetny, a tyłek skopać. Mój luby podobnie: jakieś 25 starych cisów z kolegą wycinał tydzien po zabiegu pęcherzyka żółciowego. Działkę mamy parę lat i zanim zaczniemy budowę to też nie jutro, ale cisy trzeba było ścinać tydzien i 2 tyg po zabiegu!

chyba jakiś syndrom im się włącza na zasadzie "jeszcze jestem przydatny, jeszcze coś mogę zrobić"


Coś w tym jest. Jakiś taki syndrom się pojawia. Ale bardzo przydatny ten syndrom, tylko mi się inny syndrom pojawia - opiekuńczy. Raczej nie jestem z tych panikujących, ale zapala czerwone światełko i pojawia się wizja, że trzeba będzie na ostry dyżur w nocy jechać
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Krakus 13:11, 13 maj 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1375
Anitka napisał(a)


Coś w tym jest. Jakiś taki syndrom się pojawia. Ale bardzo przydatny ten syndrom, tylko mi się inny syndrom pojawia - opiekuńczy. Raczej nie jestem z tych panikujących, ale zapala czerwone światełko i pojawia się wizja, że trzeba będzie na ostry dyżur w nocy jechać


No jak juz Emów nauczycie pracowitości a nie siedzenia przed tv to później ciężko oduczyć...taki nad kinetyzm się włącza więc nie narzekać tylko opcja nr 2 ...bo jak mówi stare porzekadło...przy sobocie...po robocie..
____________________
Zielonym do góry...
Anitka 13:13, 13 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
Magleska napisał(a)
Anitka zdolny ten Twój Emuś …. też chcę taki stoliczek
a ogród jak zawsze ach i och


4 palety potrzebne, piła i trochę wkrętów. Jest już na miejscu, tylko fotek nie mam. Zimno, nie chce się wychodzić.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Zana 13:15, 13 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Anitka napisał(a)


Tak jakoś wyszło

Glediczje na pokuszenie dla niezdecydowanej



No widzisz, cały czas nie mogę się zdecydować, a u Ciebie niezmiennie mnie zachwycają.
Ta roślinka powyżej to raczej czyściec wełnisty, nie starzec. Chyba.

Obrazek z klonem i tulipanami w tle jest tak cudny, że aż mnie zatkało!
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Anitka 13:23, 13 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
Krakus napisał(a)


No jak juz Emów nauczycie pracowitości a nie siedzenia przed tv to później ciężko oduczyć...taki nad kinetyzm się włącza więc nie narzekać tylko opcja nr 2 ...bo jak mówi stare porzekadło...przy sobocie...po robocie..


Tak, tak bardzo chwalę taką pracowitość u wszystkich emusiów Telewizor też pozwalam pooglądać, a jak mecz to nie walczę o pilota i nie "gderam za uszami"
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies