Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 07:27, 24 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
sylwia_slomczewska napisał(a)
Anitko moja fotorelacja tutaj
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10107-ogrod-w-brzoskwini-pod-krakowem


Byłam, pięknie jak zwykle ogród pokazałaś.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 07:33, 24 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
mira napisał(a)
poczytałam o różych wyprawach, oglądam i się zachwycam - taki wielki ogród to chyba nic tam się nie podlewa i radzić sobie musi - myśle o mlodych nasadzeniach,bylinach


Rozmawiałyśmy z właściciele przez chwilkę i jak powiedziałyśmy, że chyba trudno taki duży teren ogarnąć powiedział, że jest to do ogarnięcia tylko trzeba wiedzieć co i kiedy zrobić i dobrze sobie to rozplanować. Jego ten teren nie przeraża. Pomysłów w głowie ma wiele, powstaje zakątek japoński, ma w planach powiększyć rabaty angielskie ...
Węży czy ujęć wody nie widać. Większość roślin rozrośnięta i sama sobie radzi. A o nowe nasadzenia zapytamy następnym razem
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 07:36, 24 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
Urszulla napisał(a)
Świetna kolorystyka jesienna na swoich trasach mam lasy górskie bukowe....teraz wspaniałe
Zakupy ciekawe...masz fajne miejsce.

A na nasionka się piszę, choć miałam już nic nie siać


Ja dzieciństwo i młodość spędziłam w Bieszczadach i tych przebarwiających się jesienią lasów bukowych bardzo mi brakuje. Zawsze żałuję, że jak jadę tam za 1 listopada to już jest po spektaklu.

A ja co roku więcej wysiewam Ula napisz mi adres na prw.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 07:38, 24 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
inka74 napisał(a)
Ja bym chciała!!! śliczne są


Adresik poproszę
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Iwonka 08:32, 24 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4222
Anitka napisał(a)
Przeglądam zdjęcia z ogrodów dziewczyn z okolicy i chyba mój jakoś bardziej odczuł te dwie noce z przymrozkami.
Moje drzewa już prawie bez liści.



Uwielbiam takie zamglone zdjęcia... Troszkę listków jeszcze masz
U mnie niektóre drzewa, magnolia, pissardi, buki, klony, dosłownie po kilka listków zrzuciły. Buk Dawick gold ani myśli o jesieni. Wyłysiały jesionolistne i to co przesadzałam. Zrobię dziś kilka fotek to zobaczysz
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Kokesz 10:14, 24 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Śliczne dyńki
Chętnie bym przygarnęła nasionka ale na nie potrzebe pewnie dużo miejsca w ogrodzie...
Anitka, a Ty swoje jak uprawiasz?

Takie dyniowe inspiracje poszukałam

https://www.green-design-blog.com.pl/biala-dynia-magia-dyniowych-dekoracji/
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
basia3012 13:14, 24 paź 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9570
Anitko, zaglądam czasem do Twojego ogrodu, chociaż rzadko się wpisuję. Zawsze jednak podziwiam, bardzo mi się podoba. Jest przemyślany, spokojny, elegancki i zawsze uporządkowany. Wydaje się jakby nie było w nim nigdy bałaganu. Czy on w ogóle wymaga jakiegoś porządkowania? Jeśli już, to wydaje się, że chyba niewiele. Ale to może tylko takie wrażenie.
No i te dekoracje, wianki, donice, kompozycje. Cudnie jest.
Czy jesienny wianek już jest? Jestem na etapie robienia wianków i dlatego pytam. Te, które widziałam w Wizytówce są przepiękne. Mam ochotę się trochę na nich powzorować. Mogę?
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anka_ 17:43, 24 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ogród w Brzoskwini wspaniały, jesiennie w całej palecie barw... cudowna kolekcja klonów. Ale ta fotka zrobiła na mnie mega wrażenie. Dobrze doczytałam- to Inversy?



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Anitka 22:18, 24 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
inka74 napisał(a)
Ja bym chciała!!! śliczne są


Wysłane dzisiaj
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:25, 24 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
sylwia_slomczewska napisał(a)
U mnie już też liście w tym tygodniu lecą Wpadnij zobaczyć jak przeorganizowalismy oczko z balii


U mnie wszystko już nimi przysypane. Jestem u ciebie codziennie by nadążyć tylko nie mam czasu pisać.


Graby od zachodu domu dopiero się przebarwiają. A te same z przodu domu takie symetryczne zrzucanie liści zorganizowały

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies