Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 01:10, 25 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
Kolejne porównanie
Początek kwietnia.

Koniec kwietnia.

Maj.

Czerwiec.

Wrzesień.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
basia3012 01:10, 25 paź 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9570
Anitka napisał(a)


Nie jestem perfekcyjną panią domu i bałagan też jest czasami. Wczoraj i dzisiaj pomyłam okna dopiero od wiosny. Nieraz nawet pokazuje troszkę bałaganu ku pokrzepieniu serduszek Ale faktycznie jestem mistrzynią iluzji. Jestem praktyczna i bardzo zwracam uwagę na to, żeby sobie życie ułatwiać. Dobieram tak materiały w domu by bałaganu nie było widać. Dziewczyny kiedyś mi powiedziały, że mój ogród zawsze się obroni nawet na jakiś czas porzucony. Chyba coś w tym jest.

A porządkowania wymaga, teraz szczególnie

Wianek wisi zeszłoroczny, nawet pokazywałam jak go sikorki podziobały Może zrobię jakiś nowy zimowy, ale jeszcze nie pora. Możesz się wzorować, wianki nie opatentowane Miło jest jak ktoś się tymi moimi wianeczkami wzoruje Dorotka - W moim małym ogródeczku- ostatnio zrobiła przepiękny, taki naturalny.

A teraz troszkę bałaganu, by mylne wrażenia zatrzeć Ale można to uważać nie za bałagan tylko za oznaki jesieni. I ja tak to odbieram. Przez czyste okna lepiej widać spadające liście.






Bałagan jesienny też piękny. W takim ogrodzie to i pod liśćmi widać piękne , przycięte rośliny.
Te wianki u Dorotki widziałam. Bardzo ładne są. Muszę gdzieś na winorośl pójść.
Dobrej nocy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Anitka 01:11, 25 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
I następne





____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 01:19, 25 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
Przedostatnie
Tu widać, że w tle drzewa jeszcze liści nie mają, więc ona nie jest późno wypuszczająca liście. Koniec kwietnia.

Pierwszy tydzień maja.

Drugi tydzień maja.

Trzeci tydzień maja.


Czerwiec.


Październik.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 01:25, 25 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
Ostatnie.
Wypuszcza liście. W tle inne drzewa dla porównania.

Maj. Nie sposób jej nie zauważyć. Świeci.

Wrzesień.

Październik.


Podsumowując. Ciesze, się, że 12 lat temu wyszłam z 4 glediczjami ze szkółki
A bałaganią podobnie jak brzozy. Tak więc trochę więcej czy mniej liści nie ma znaczenia. Przetrwały bez uszczerbku niejedną wichurę. Nieraz na samym początku jakaś końcówka była uszkodzona po zimie, ale z czasem ten problem zanika.
Ja nie wyobrażam sobie ogrodu bez drzew. Dobrze, że mogę sobie na to pozwolić.

Mam nadzieję, że pomogłam

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
isia33 11:42, 25 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Świetny reportaż Właśnie szukam czegoś na rabatę, na której mam hortensje, różne trawy i mnóstwo bylin. Pasowałyby brzozy, ale boję się, że będą za dużą konkurencją dla tych roślin. Może właśnie glediczja byłaby najlepszym rozwiązaniem. Ten kolor i ażurowy cień dają jej mocny plus. Czy jest dużym pochłaniaczem wody?
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Kokesz 12:00, 25 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Anitko, nie wysyłaj mi nasion dyni, dostałam je u mnie na ryneczku
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 12:08, 25 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ależ ty masz ładny ten ogród o każdej porze roku...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 12:17, 25 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18157
Anita, baaaaardzo dziękuję! Rzeczowe porównanie z pięknymi zdjęciami! W ogóle Twój ogród jest śliczny i to o każdej porze roku .
Nad glediczją intensywnie myślę, ale mam obawy co do jej ostatecznej wielkości, chyba jednak dla mnie za duża. Te Twoje w 12 lat nieźle przyrosły.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sylwia_slomc... 13:53, 25 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Aż mnie tymi porównaniami sprowokowałaś do cofnięcia się na początek wątku, niesamowite jak przez te kilkanaście lat wszystko się zmieniłoUwielbiam takie porównania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies