Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Kokesz 22:19, 29 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Anitka napisał(a)


To się cieszę. Ale chyba dynie kupiłaś? Czy nasionka?


Dynie, ale nasionka wydłubię
A jak ta dynia rośnie, bo nigdy nie siałam.
Z jednego nasionka jedna dynia, czy na jednym pędzie po kilka sztuk?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
isia33 16:19, 30 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Anitka napisał(a)


Reportaż - dobre określenie
Nie jest pochłaniaczem wody. Ma małe wymagania glebowe - urośnie również na podłożu suchym, piaszczystym czy wapiennym. Dobrze radzi sobie z okresowym brakiem wody. Tylko śmieci na jesień, ale jak brałaś pod uwagę brzozy to chyba spadające liście lubisz.


Dziękuję. Liście mnie nie odstraszają, zbieram je kosiarką, to co leci na rabaty, zostaje na nich.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Iwonka 17:44, 30 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Przestudiowałam twój glediczjowy raport. Fantastycznie, że i u sąsiadów posadzona, jakoś nigdy nie zauważyłam. Mam dylemat czy moją przycinać na wiosnę. Teraz ma idealny rozmiar, mogłaby się tak zahibernować
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Anitka 22:15, 31 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Wiolka5_7 napisał(a)
Anitko Twoje glediczje są piękne o każdej porze roku
U mnie już niestety się nie zmieści ...będę podziwiać u Ciebie


To zapraszam na podziwianie u mnie
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:21, 31 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
anabuko1 napisał(a)
Bardzo podobaja mi się te twoje porównania z różnych miesięcy.
widać piękny zmieniający się ogród.


Dziękuje.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:38, 31 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
basia3012 napisał(a)
Anitko, mam pytanie, czy któraś z Twoich glediczji rośnie w półcieniu? Czy glediczje bardzo osuszają ziemię wokół siebie?
Bardzo bym chciała je upchnąć w moim małym ogródku ale mam tylko 2 miejsca. Pierwsze przy tarasie, gdzie słońce jest po południu około 3 godzin i drugie, z drugiej strony tarasu, symetrycznie do pierwszego miejsca, słoneczne raczej z rana, ono jest w ziołowniku. To drugie miejsce zasłoniłoby beczki na deszczówkę. Byłoby super.

Gdybyś odpowiedziała na moje pytania to pomogłabyś mi zdecydować czy mogę te cudne glediczje wcisnąć w te dwa miejsca.
Oczywiście zdziwienie mojego męża nie będzie miało granic.Ale trudno, jakoś to wytłumaczę.


Mogą rosnąć w półcieniu. W Krakowie w centrum miasta widziałam na niewielkim pasie zieleni pomiędzy drogą a kamienicą. Nie osuszają ziemi, tolerują suche podłoże.

Ja bym odradzała przy tarasie, bo mogą irytować te sypiące się przekwitnięte kwiatostany. I liście zapychające rynny.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:41, 31 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Agania napisał(a)
Czas porównań, no nieźle, ale jak zawsze jest pięknie


Musze kiedyś zrobić porównanie mojej rabaty w kręgu, bo ona chyba najbardziej zmienna.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:42, 31 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Pszczelarnia napisał(a)


Nieziemski widok. Jest pięknie.

Lubie te drzewa z tego tła zapożyczonego.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:43, 31 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Pszczelarnia napisał(a)
Glediczja - królowa ogrodu. I najpiękniejszy jej portret.


Mam aż cztery takie królewny.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:50, 31 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
effka napisał(a)
O mamo i co ja teraz biedna pocznę. Straszliwie zachciało mi się tej pięknej glediczji...choć jednej. Powiedz Anitko, na wysokości ok. 2-3 m ile ona zajmuje miejsca na szerokość? Jesteś w stanie to określić plus minus? Mam jedno miejsce ale 2 m dalej rośnie klon palmowy BloodGood i nie wiem czy ta glediczja się zmieści.


Co poczniesz. Pooglądasz, powzdychasz i puścisz w niepamięć Na tej wysokości nie muszą być szerokie. Wszystko zależy jak ja poprowadzisz. Ja ma jedna pomiędzy tujami i daje radę. Tylko zastanawiam się czy nie przysypie na jesień klona, bo on na pewno dłużej liście utrzymuje. A on błyszczy na jesień.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies