Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Gosialuk 18:07, 29 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5290
Ale po jakimś czasie tylko najsilniejsze osobniki przeżywają, a my chcemy żeby wszystkie nasze chciejstwa ładnie rosły.
Sama wiecznie wszystko sadzę za gęsto, więc rozumiem dylematy.
Anitko akurat zaglądając do ciebie trafiłam ma reportaż o glediczji. I powiem tylko, że ogród na wszystkich zdjęciach wspaniale wygląda.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
deszczowymaj 18:25, 29 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Przepiękne porównania i przy okazji widać w jak przemyślany sposób masz dobrane rośliny,wszystko na wzajem się uzupełnia i idealnie do siebie pasuje.

Anitko a ja właśnie dzięki Tobie..kupiłam sobie Glediczję Sunburst co prawda..jest na razie małym badylkiem ale pokładam w niej ogromne nadzieje

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anitka 21:14, 29 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
basia3012 napisał(a)


Anitko, oglądam z zapartym tchem. Pięknie się zmienia Twój ogród.


W sumie to on nie taki zmienny jak u innych. Są miejsca gdzie nuda wije
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:20, 29 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
isia33 napisał(a)
Świetny reportaż Właśnie szukam czegoś na rabatę, na której mam hortensje, różne trawy i mnóstwo bylin. Pasowałyby brzozy, ale boję się, że będą za dużą konkurencją dla tych roślin. Może właśnie glediczja byłaby najlepszym rozwiązaniem. Ten kolor i ażurowy cień dają jej mocny plus. Czy jest dużym pochłaniaczem wody?


Reportaż - dobre określenie
Nie jest pochłaniaczem wody. Ma małe wymagania glebowe - urośnie również na podłożu suchym, piaszczystym czy wapiennym. Dobrze radzi sobie z okresowym brakiem wody. Tylko śmieci na jesień, ale jak brałaś pod uwagę brzozy to chyba spadające liście lubisz.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:22, 29 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kokesz napisał(a)
Anitko, nie wysyłaj mi nasion dyni, dostałam je u mnie na ryneczku


To się cieszę. Ale chyba dynie kupiłaś? Czy nasionka?
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:23, 29 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
inka74 napisał(a)
Ależ ty masz ładny ten ogród o każdej porze roku...


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:27, 29 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
mrokasia napisał(a)
Anita, baaaaardzo dziękuję! Rzeczowe porównanie z pięknymi zdjęciami! W ogóle Twój ogród jest śliczny i to o każdej porze roku .
Nad glediczją intensywnie myślę, ale mam obawy co do jej ostatecznej wielkości, chyba jednak dla mnie za duża. Te Twoje w 12 lat nieźle przyrosły.


Małym drzewkiem to ona nie jest, ale fajnie daje się korygować cięciem. Z tymi drzewami to jest ciężko, bo jak nie za duże rosną to wolno przyrastają, a jak szybko przyrastają to wielkie rosną. I masz tu babo placek
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:30, 29 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)
Aż mnie tymi porównaniami sprowokowałaś do cofnięcia się na początek wątku, niesamowite jak przez te kilkanaście lat wszystko się zmieniłoUwielbiam takie porównania


Też w to czasami nie wierze. Dlatego ja tak wszystkich przestrzegam a nawet straszę.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:37, 29 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
KasiaBawaria napisał(a)
U nas nigdzie tych glicziji (jak to sie pisze .-)?) nie widzialam. Jak one duze maja rosnac?


Katalogowe rozmiary 10 m wysokości, 6 szerokości. U nas też nie często w sprzedaży się widzi.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:41, 29 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Magleska napisał(a)
Anitka ...no i co narobiłaś przez ten pokaz muszę swoją glediczję przywrócić do ogrodu ….koniecznie ...i już nawet wiem gdzie pomiędzy wiśnie i buki -mam tam odstęp około 6 metrów -zmieści się ? tylko kruszynę musze gdzieś przesadzić

nasionka dyni trzymaj ...może uda mi się do Was jeszcze w tym sezonie przyjechać ,jeśli oczywiście będziecie mnie chciały


bużka


Nasionka przetrzymam. Wiesz, że jesteś zawsze u nas mile widziana.

Zmieści się
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies