Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 17:01, 18 gru 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
basia3012 napisał(a)
Anitko, a wianek świąteczny na drzwiach już wisi? Tak czekam na takie dekoracje. U mnie już chyba jutro powieszę. Ale jednak cały czas wspominam Twoje cudne wianki.


Basiu wisi od soboty. Tylko zdjęć nie zrobiłam, bo montowaliśmy balkony pomiędzy moim dekorowanie i nas ciemność zastała. Ups, chyba powinnam napisać na odwrót dekorowałam świątecznie pomiędzy montowaniem balkonu Ale dzisiaj udało mi się pobyć w domku troszkę, więc naładowałam aparat i zrobiłam rekonesans. Choć powiem, że mam chore zatoki i tak ogólnie lenia, więc wszystko bez większej weny. Użyłam to co miałam z poprzednich lat, tylko świeże zielone kupiłam. Stroik eMusiowi do pracy zrobiłam i nawet powiedziałam, żeby nie mówił, że to moje działo, by zero inwencji twórczej. Ale będzie też nowość - nie będzie choinki w tym roku



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 17:10, 18 gru 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Ale po kolei. Grudniowa rundka wokół domu. Wychodzę i widzę, że klon dalej z suchych liści się nie rozebrał. Bukszpany kolejny rok ćmie się oparły. Nie miałam w tym sezonie czwartego pokolenia. Myślę, że to przez te przymrozki na początku października.



Bukszpany, które stoją w donicach przy drzwiach zadołowałam w warzywniku w skrzyni.

Oliwki powędrowały do garażu. W tym roku pobiły rekord, stały na tarasie aż do początku grudnia.


Kupiła w tym roku kilka roślin, które wymagają okrywania na zimę a noga jest w tym temacie. I tak cały czas dumam. Nie wiem czy już, ale za chyba za ciepło jeszcze. Po pierwszym ataku zimy zrobiłam tylko kopczyki. Hortensje ogrodowe, które na jesień posadziłam mam nie owinięte.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 17:15, 18 gru 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Teraz na pierwszym planie iglaki.





____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 17:19, 18 gru 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 17:23, 18 gru 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 17:26, 18 gru 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 17:32, 18 gru 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Róże całe w liściach jeszcze.

Drakiew.


Ciemierniki zaczynają kwitnąć. Musiałam odkryć je spod liści.


Przy śmietniku - limonkowe znacznie większe.




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 17:56, 18 gru 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Paprocie śnieg spłaszczył.


Starzec 'Angel Wings' - podchodziłam do niego już kilka razy z łopatą, by go wykopać na zimę i przytrzymać, ale póki co daje radę.


Wilczomlecz.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:06, 18 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Przewaga zimozielonych teraz cudowna w ogrodzie, bo wygląda przepieknieU nas w tym roku żywa choinka z gałęzi własnego świerkaO ile uda mi się je ładnie powiązać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 18:11, 18 gru 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Gwiazdki sugerują, że mamy grudzień i święta niebawem.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies