Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Stwórz ze mną mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Stwórz ze mną mój ogród

paulaa 08:12, 01 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Bukszpany wygladaja tak (w kolejnosci od chodnika do ogrodzenia)





A z innej beczki:
1. Klony obsiadly mrowki - czy mam sie martwic?
2. Po lewej stronie domu mam rabate 1,4m szerokosci (zdjecie) i mam tam zaprojektowany zywoplot ze swierkow serbskich sadzonych co 2m czy to w ogole jest mozliwe w takim wielkim rozstawie i na takiej malej szerokosći?
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Toszka 08:29, 01 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Bukszpanom zyczę zdrowia i ładnego ukorzenienia się. Klony spryskaj mospilanem, bo mrówki świadczą o obecności mszycy (żywią się spadzią/wydzieliną mszyc). Klony maja skłonności do mszyc.

Serby - wszystko zależy jak duże serby posadzisz. Jesli małe to ja bym odległość zmniejszyła do 1,5m. Jesli masz projekt to albo się go trzymasz, albo go dokładnie przeanalizuj i z głową wprowadź zmiany.
Z tych danych co podałaś, to jest to tylko szerokośc rabaty na świerki. Nic więcej. Serby mają ok. 3m. szerokości i tak szczerze mówiąc to powinny być posadzone ok.1,5m od płotu,tak by w przyszłosci miały miejsce na swobodne rosnięcie i by górą nie stały się inwazyjne dla sąsiada, czyli by nie przełaziły przez siatkę i gałęzie nie wisiały u niego. Chyba tam za wąsko jednak. Jaki cel miały spełniać? Tylko bardzo wysokiego zywopłotu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
paulaa 21:14, 01 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Dzieki Toszka za wszystkie rady :-** te serby wlasnie bo chcialam zaslonic czyms blaszak ale tylko blaszak (sasiada rzecz jasna) no i ona ze te serby najlepsze i zeby sadzic takie ok 1,5m wysokie a ja ze tylko przy blaszaku bym je chciala a ona ze to glupio bedzie wygladac i ze cala dlugosc juz w tych serbach. Ale boimy sie ze wszystkie te galezie beda przechodzic sasiadowi a jak nie bedzie dojscia od siatki to nawet ich nie przytniemy zeby na ta siatke nie wlazily. Ale nie wiem co zamiast nich dac. Chyba zrobie a'la zywoplot z traw jakichs wyzszych.. Albo zywoplot nieformowany z lilakow ;-P
Klonom sie przyjrzalam i rzeczywiscie mszyce - wystraszona spryskalam Karate Zeon mam nadzieje ze ich nie zabije ;-(
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Toszka 21:37, 01 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
O lilakach była cała dyskusja =w zeszłym tygodniu- u Ursy i Malgol. Lilaki mają straszne odrosty i nie da się nad nimi zapanować. Odrosty i w trawniku ci wylądują i przejdą do sąsiada. Dół lilaka jest łysy. Inna sprawa, to to, że to tylko 1-2 tygodnie kwiatów, a potem krzaczor z roku na rok coraz większy. Trawy... późno startują i w efekcie dopiero pod koniec wakacji i na jesieni dadzą przesłonę.

moim zdaniem to cisy by tam najładniej pasowały. Ale tak na prawdę sama sobie odpowiedz czego chcesz i co ci jest potrzebne.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
paulaa 13:25, 05 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Moze bukszpany sie wykaraskaja.. Klony stoja, lawendy kwitna i przyciagaja motyle i takie dziwe owado-koliberki

Taki maly ze go nie widac na tletej kory


A tu moja ketmia szykuje sie do lata:

I kwiatki przed domem, ktore mialy robic szal ale nie wyszlo

Ale jeszcze kiedys ten moj ogrodek zachwyci ;-p jak bedzie elewacja zrobiona kiedys..
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 13:25, 05 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Dubelek wiec jeszcze pomecze chwile dziadzius byl na dzien dziecka u wnukow ii jestesmy gotowi na zime

A warzywnik wyglada niczym okret z zaglem bo wiazalismy ogorki ;-D plus zainspirowana warzywniakiem kolezanki zrobilam sciezki z deseczek

Strasznie mi sie to podoba!
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Efffa 13:35, 05 cze 2018


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
paulaa napisał(a)

Ale jeszcze kiedys ten moj ogrodek zachwyci ;-p jak bedzie elewacja zrobiona kiedys..

Mnie Twój dom i otoczenie już zachwyca nawet bez elewacji,
Też nie mam elewacji ,ale się tym nie przejmuje,mnie się narazie taka surowość podoba
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
paulaa 16:07, 05 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Efffa - dzieki Ci za mile slowa ale patrzac na Twoj ogrod to chyba mocno przesadzone, ze Cie moze cos u mnie zachwycic

A tak z innej beczki czy myslicie ze ma sens moja uprawa jezowek? Wysialam w maju na opakowaniu jest wysiew na rozsadniku maj-czerwiec, w miejsce stale we wrzesniu. Czy to znaczy ze ma byc na parapecie do wrzesnia czy moge juz gdzies w grunt? Eh totalnie tego nie kumam.

____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Toszka 16:34, 05 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Już sadź na rabacie, a jesli byś jeszcze ziemię zmieszała z obornikiem owczym granulowanym...

Moje tegoroczne siewki już od maja na rabacie rosną.


edit
ten stelaż na ogórki musi być mocniejszy, bo one -te ogórki - potffory rosną i wysokie są
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
paulaa 18:56, 05 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Toszka miejmy nadzieje ze potwory beda nad nowym stelazem popracuje
Co do obornika to mam obornik kurzy granulowany uzyje go! Dzieki :-*
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies