Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

dana1s 22:33, 29 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Doranma napisał(a)

A Wy lubicie kaliny? Jakie najbardziej?


Wszystkie
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
marba 22:36, 29 maj 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Doranma napisał(a)
Tak właśnie Basiu myślałam, że wówczas zyskałabym przestrzeń na inne nasadzenia pod kaliną. Tylko, że tam trudno nawet grackę wbić, bo tak gęsto i płytko przerośnięta jest gleba korzeniami, więc nie wiem, co by chciało pod nią rosnąć?

No to masz tak, jak ja z moimi brzozami. Pozostają kompozycje w donicach, ale wtedy trzeba częściej podlewać. Jeśli jesteś na działce "z doskoku", to może się nie sprawdzić.. Zawsze można zostawić tak, jak jest. Moja też niepodkrzesana.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Milka 05:38, 30 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Doranma napisał(a)
Obiecałam napisać o mojej obecnej gwieździe Bo sama byłam zadziwiona, że gdy zobaczyłam ogród z oddali, to nie rododendron, lecz właśnie ona przyciągnęła mój wzrok najmocniej. I przyznaję, że zaskoczyła.
Niestety, nie zrobiłam tego ujęcia. Może jeszcze w ten weekend uda się to nadrobić. A póki co prezentuję to co mam. Przedstawiam Wam - oto tegoroczna moja kalina koralowa.



Rośnie pewnie ze 20 lat. Posadzony był taki maleńki patyczek, kupiony w przekonaniu, że to będzie Roseum. Gdy po raz pierwszy zakwitła, okazała się wielkim rozczarowaniem. Bo kwiaty nie były kuliste. Cięłam ją więc bez litości, albo przy ziemi, albo na wysokości ok. 1,5 - 2 m, brałam pod uwagę jej usunięcie, gdy jeszcze była mała. Ale ona się nie poddawała. Im krócej ją przycinałam, ty więcej przyrastała - w ciągu sezonu ok. metra co najmniej. Ubiegłem wiosny powiedziałam: basta. Nie tnę więcej, bo i tak mam za dużo roboty. Zostawiłam. Przyrost był przez lato niewielki. W tym roku też tylko przeszkadzające w chodzeniu gałązki zostały skrócone. I co? Wygląda na to, że jest wdzięczna. Bo takiej masy kwiatów nigdy dotąd u niej nie widziałam. Nawet rok temu, chociaż wówczas wydawało mi się, że więcej już być ich nie może. A jednak może I wciąż jestem ciekawa, jaka będzie jej docelowa wysokość, czy będzie rosła w nieskończoność? I czy ją podkrzesać od dołu, czy jednak pozwolić być taką, jaką jest?



Faktycznie jarzy z daleka, piękne masz kaliny
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:41, 30 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Doranma napisał(a)
Pogoda była świetna do pracy. Od rana słońce, ale w południe już się zaczęło chmurzyć, ochłodziło się, koło 17-ej nawet przeleciał drobny deszcz. Za chłodno, by siedzieć, w sam raz by pracować
Kilka zdjęć dziś, reszta jutro, bo zastraszająco zmniejsza się liczba godzin do dzwonienia budzika ...


Pięknie masz i podziwiam bardzo, bo my ogrody mamy na miejscu, pod ręką. Oprócz bogactwa roślin, widzę cudo domeczek w moich klimatach
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Doranma 17:55, 30 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
dana1s napisał(a)


Wszystkie


Wcale mnie to nie zaskoczyło ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 17:57, 30 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
marba napisał(a)

No to masz tak, jak ja z moimi brzozami. Pozostają kompozycje w donicach, ale wtedy trzeba częściej podlewać. Jeśli jesteś na działce "z doskoku", to może się nie sprawdzić.. Zawsze można zostawić tak, jak jest. Moja też niepodkrzesana.


Na razie będę ją więc obserwować ☺ Z tej samej przyczyny zastanawiam się czy zostawić świerka srebrnego - teraz jest mały to cieszy, ale jak urośnie to niczego wokół nie będzie można uprawiać.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 18:00, 30 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Milka napisał(a)

Pięknie masz i podziwiam bardzo, bo my ogrody mamy na miejscu, pod ręką. Oprócz bogactwa roślin, widzę cudo domeczek w moich klimatach


W stylu Twojego tarasu, Irenko ☺ W miłości.- także tej do roślin- żadna odległość nie stanowi przeszkody ☺ Po prostu nigdy nie będzie to tak uporządkowany ogród jak Wasze przydomowe.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
greg66 21:07, 30 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Kaliny są fantastyczne mam jedną ale nie wiem jaką.
U Ciebie to kolos i bardzo ładny
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Doranma 21:19, 30 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dziękuję, Grzesiu ☺ Ja też przez lata miałam tylko tę jedną, ale po kolejnych zalaniach ogrodu bardziej zaczęłam się interesować tymi roślinami, bo lubią wilgotne podłoże, no i ładne są ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:32, 30 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Bardzo mnie cieszy, że od kilku lat oferta polskich szkółek została poszerzona o inne odmiany lilaków, niż tylko tradycyjny lilak turecki. Dzięki temu znacznie wydłużył się okres, w którym nosy cieszą się pięknym bzowym zapachem Ten rok jest dla nich dobry. Moje lilaki ottawskie i drobnolistne mają mnóstwo pąków, które stopniowo się rozwijając uwalniają kolejne fale zapachu.



Nawet ten posadzony w półcieniu (kupiony jako Miss Kim), który do tej pory rozwijał po 2-3 kiście, w tym roku zaskoczył mnie ilością pąków.


A już miałam mu szukać bardziej słonecznego miejsca. Tymczasem okazuje się, że nie o słońce mu chodziło, lecz o bardziej suche nóżki



I jeszcze przy wieczornym świetle.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies