Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

anabuko1 10:14, 27 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Doranma napisał(a)
Aniu droga! Mój ogród perfekcyjnie? Toż to żart chyba ☺ Ściskam Cię mocno !!!

Oj kobietko, ja go widzę perfekcyjnie
cudny, piękny, uporządkowany, bogaty w rośliny i różne ozdoby.Suuper!
Piękne irysy i clemek bardzo ciekawy.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
dana1s 20:25, 27 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Dorociu przepiękne fotki cudownego miejsca
Romantyczny domek z pięknym ogrodem. Stworzyłaś wspaniałe miejsce!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Doranma 11:29, 28 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anabuko1 napisał(a)

Oj kobietko, ja go widzę perfekcyjnie
cudny, piękny, uporządkowany, bogaty w rośliny i różne ozdoby.Suuper!
Piękne irysy i clemek bardzo ciekawy.


Tzn. Że muszę zrobić trochę bardziej "przyziemnych" zdjęć ☺ Bardzo Ci dziękuję za dobre słowo ☺ Clematis rośnie trzeci sezon, ale dopiero w tym roku ma sporo pąków kwiatowych, muszę go w nagrodę dokarmić
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 11:31, 28 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
dana1s napisał(a)
Dorociu przepiękne fotki cudownego miejsca
Romantyczny domek z pięknym ogrodem. Stworzyłaś wspaniałe miejsce!


Danusiu, to moje ukochane miejsce na ziemi ☺ Dziękuję!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
greg66 20:34, 28 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
I bardzo dobrze ze mamy takie miejsca dzieki temu łatwiej nam się żyje. Ja u siebie siadam w różnych miejscach na ogrodzie i po prostu siedzę, chłonę to co wokól się dzieje i nic mnie nie obchodzi.
Trzeba mieć swoje miejsce
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Doranma 22:06, 28 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Grzesiu, i to jest właśnie ogrodoterapia ☺☺☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:46, 29 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Obiecałam napisać o mojej obecnej gwieździe Bo sama byłam zadziwiona, że gdy zobaczyłam ogród z oddali, to nie rododendron, lecz właśnie ona przyciągnęła mój wzrok najmocniej. I przyznaję, że zaskoczyła.
Niestety, nie zrobiłam tego ujęcia. Może jeszcze w ten weekend uda się to nadrobić. A póki co prezentuję to co mam. Przedstawiam Wam - oto tegoroczna moja kalina koralowa.



Rośnie pewnie ze 20 lat. Posadzony był taki maleńki patyczek, kupiony w przekonaniu, że to będzie Roseum. Gdy po raz pierwszy zakwitła, okazała się wielkim rozczarowaniem. Bo kwiaty nie były kuliste. Cięłam ją więc bez litości, albo przy ziemi, albo na wysokości ok. 1,5 - 2 m, brałam pod uwagę jej usunięcie, gdy jeszcze była mała. Ale ona się nie poddawała. Im krócej ją przycinałam, ty więcej przyrastała - w ciągu sezonu ok. metra co najmniej. Ubiegłem wiosny powiedziałam: basta. Nie tnę więcej, bo i tak mam za dużo roboty. Zostawiłam. Przyrost był przez lato niewielki. W tym roku też tylko przeszkadzające w chodzeniu gałązki zostały skrócone. I co? Wygląda na to, że jest wdzięczna. Bo takiej masy kwiatów nigdy dotąd u niej nie widziałam. Nawet rok temu, chociaż wówczas wydawało mi się, że więcej już być ich nie może. A jednak może I wciąż jestem ciekawa, jaka będzie jej docelowa wysokość, czy będzie rosła w nieskończoność? I czy ją podkrzesać od dołu, czy jednak pozwolić być taką, jaką jest?

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:55, 29 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Inne kaliny też się starają, nie chcą być gorsze Choć są jeszcze bardzo młodziutkie.
Watanabe rośnie u mnie płasko, powoli, nie tworzy wyraźnych pięter. To dopiero jej trzecia wiosna, może potrzebuje czasu, by nabrać charakterystycznego kształtu, który mnie uwiódł swą urodą.



I Roseum, które w końcu udało mi się kilka lat temu kupić, też już nie straszy maleńkimi kwiatkami. Po ostatnich deszczach kule zdecydowanie się powiększyły. Mam nadzieję, że uda mi się wygospodarować trochę czasu, by ją dokarmić, zasługuje na to



Kaliny to świetne rośliny na moją glebę - zimną, ciężką i zagrożoną podtopieniami. One nie boją się takich warunków. Poza tym są zupełnie bezobsługowe. Myślę, że to dobre rośliny na emeryturę, gdy już nie będzie sił, by dbać o byliny Mam obecnie 7 odmian i mam ochotę na więcej
A Wy lubicie kaliny? Jakie najbardziej?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
marba 21:58, 29 maj 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Dorotko, też mam taką kalinkę. Piękna jest jak kwitnie i jesienią, gdy się przebarwia. Możesz ją podkrzesać, stworzysz przestrzeń do podsadzenia ciekawymi roślinkami.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Doranma 22:29, 29 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Tak właśnie Basiu myślałam, że wówczas zyskałabym przestrzeń na inne nasadzenia pod kaliną. Tylko, że tam trudno nawet grackę wbić, bo tak gęsto i płytko przerośnięta jest gleba korzeniami, więc nie wiem, co by chciało pod nią rosnąć?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies